29/03/2024
Αρχείο Διεθνή | Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019 - 22:47

Έχασε στο ντέρμπι ο Ερυθρός Αστέρας

Ο αντίπαλος του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 2-0 από την Παρτιζάν

Στο μεγάλο ντέρμπι της Σερβίας ανάμεσα στην Παρτιζάν Βελιγραδίου και τον Ερυθρό Αστέρα, την Κυριακή (22/9), με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι αναδείχθηκε νικήτρια.

Στο 83΄ ο Σουμάχ άνοιξε το σκορ και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τόσιτς έκανε το τελικό 2-0, σπάζοντας το φετινό αήττητο στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» είναι ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στην 2η αγωνιστική των ομίλων, με το ματς να γίνεται στο Βελιγράδι την Τρίτη (1/10).

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόργιαν, Ντεγκενέκ (85΄ Σίμιτς), Ρ. Πάνκοφ, Βούλιτς, Μάριν, Μποάκιε (72΄ Μ. Πάνκοφ), Τζάντερ, Μιλούνοβιτς, Γιόβανσιτς, Γκόμπελιτς, Φαν Λα Πάρα (56΄ Βουκάνοβιτς).

ΠΑΡΤΙΖΑΝ: Στοϊκοβιτς, Ασάνο, Μίλετιτς, Νάτχο (77’ Τόζιτς), Όστοϊτς, Πάβλοβιτς, Σαντίκ (64΄ Σουμά), Σέκιτς, Στεβάνοβιτς (90’ Μπρέτσαντσιτς), Ουρόσεβιτς, Ζντιέλρα.