29/03/2024
ΠΑΟΚ | Παρασκευή 1 Οκτωβρίου 2021 - 01:00

Λουτσέσκου: «Έλλειψη ενέργειας στο δεύτερο μέρος...»

Άξιζε κάτι καλύτερο ο ΠΑΟΚ, είπε ο Ρουμάνος προπονητής για το Χ με τη Σλόβαν

Στο 1-1 με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας έμεινε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να εστιάζει στην κούραση που έδειξαν οι παίκτες του από τα συνεχόμενα ματς.

Ο Ρουμάνος τεχνικός, μιλώντας στην Cosmote TV, ανέφερε ότι άξιζε να κερδίσει η ομάδα του, αλλά δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της στο α' ημίχρονο.

«Πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να είχαμε νικήσει τον αγώνα. Ελέγξαμε τον ρυθμό του αγώνα, στο πρώτο ημίχρονο είχαμε άλλες τρεις ευκαιρίες να σκοράρουμε εκτός από το γκολ, δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ που σαφώς δεν θέλαμε, είχε και η Σλόβαν ευκαιρία να σκοράρει στο τέλος του πρώτου μέρους. Ήρθαν για να αμυνθούν και για να εκμεταλλευτούν τα λάθη μας.

Στο δεύτερο μέρος υπήρχε έλλειψη ενέργειας λόγω των συνεχόμενων παιχνιδιών. Μας επηρέασε η σειρά των παιχνιδιών των τελευταίων ημερών και της Κυριακής. Αξίζαμε κάτι παραπάνω», είπε ο Λουτσέσκου.