29/03/2024
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ | Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021 - 19:15

Φιλική τεσσάρα για τη Νίκη Βόλου

Με 4-1 κέρδισε τον Ηρακλή Λάρισας η ομάδα του Βοσνιάδη

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε το Σάββατο (16/10) η Νίκη Βόλου, επικρατώντας με 4-1 του Ηρακλή Λάρισας σε φιλικό παιχνίδι στο ΕΑΚ Βόλου.

Οι παίκτες του Αλέξανδρου Βοσνιάδη άνοιξαν το σκορ στο 12' με δυνατό σουτ του Μιράντα εκτός περιοχής, για να γράψει το 2-0 ο Κάσσος στο 44' με κοντινό σουτ.

Ο ίδιος παίκτης πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ στο 62' με πλασέ κι ενώ είχε αποκρούσει αρχικά ο Παπαγιάννης σουτ του Τσουκαλά εκτός περιοχής, με τον Ροχάνο στο 68' να σημαδεύει το δοκάρι με κεφαλιά.

Δύο λεπτά αργότερα μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Αλεξίου, που είδε εκτός θέσης τον Περιστερίδη, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90'+1 ο Μπάλλας.

NIKH ΒΟΛΟΥ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Γ. Κυρίτσης (79' Θ. Κυρίτσης), Αλιατίδης, Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Μπόσιο, Βλαχομήτρος, Μιράντα, Κάσσος, Τζιώρας.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Περιστερίδης, Παναγιωτίδης, Γ. Κυρίτσης, Τσιμπούκας, Αλιατίδης (61' Ανδρέου), Μέτσε, Τσουκαλάς, Κάσσος (67’ Αλτιτζής), Μιράντα (61' Μπάλλας), Βλαχομήτρος (74’ Πάνος), Ροχάνο.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Χρήστος Χατζηλιάδης): Παπαγιάννης, Μπαλαμώτης, Καμπέρης, Κούλπας, Γκαλίτσιος, Αγρόδημος, Παπαγεωργίου, Μπαμής, Αλεξίου, Χατζηλιόντας, Χασομέρης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κακαβίτσας, Χριστίδης, Τάρτας, Κουτσούκης, Δοδοτσάκης, Ναρίνογλου, Ανάδολου, Σταμάτης.

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost