30/11/2021
Πόλο | Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021 - 00:39

Σαρωτικοί Ολυμπιακός και Απόλλων Σμύρνης

Νίκες και για Βουλιαγμένη και Πανιώνιο * Η ταυτότητα της 3ης αγωνιστικής της Α1 πόλο

Με τα φαβορί να επιβεβαιώνουν τα προγνωστικά κύλησε το Σάββατο (16/10) η 3η αγωνιστική της Α1 πόλο.

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός έκανε άνετα το 3 στα 3 στον 1ο όμιλο, σαρώνοντας εκτός έδρας τη Γλυφάδα με 17-3, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός ενάντια στον Άρη, για να κερδίσει με 23-8.

Η ΑΕΚ νίκησε τον ΠΑΟΚ με 15-10 στη μάχη των Δικεφάλων και ο Εθνικός κέρδισε με 12-11 το Παλαιό Φάληρο, ενώ στον 2ο όμιλο το 3 στα 3 έκανε η Βουλιαγμένη με άνετο διπλό 12-5 κόντρα στο Περιστέρι, αλλά και ο Πανιώνιος τριπλασίασε τις νίκες του με το επιβλητικό 4-17 κόντρα στη Χίο.

Νίκες των φιλοξενούμενων και στα ματς Χανιά - Υδραϊκός (8-9) και ΟΥΚ Βόλου - Παναθηναϊκός (12-17). 

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-17

Τα οκτάλεπτα: 0-6, 2-3, 1-3, 0-5

ΓΛΥΦΑΔΑ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Τζελάτης, Μαυρωτάς Λ., Πούρος, Χατζηκυριακάκης 1, Δουρίδας, Γιαννόπουλος, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Φωτόπουλος, Φωτεινάκης, Μίγιούσκοβιτς 1, Ηλιόπουλος, Μπελέσης 1, Γαλάνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Μπίγιατς, Γραμματικός 1, Ράντοβιτς 2, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 4, Γούβης, Δερβίσης, Μουρίκης 2, Κολόμβος 1, Χρυσοσπάθης 1, Σύρμας, Γκίλας 4, Μαθιόπουλος.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 5-12

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-3, 3-2, 1-6

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Φάρκας 2, Φάρμερ, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Μπιτσάκος, Καρούντζος, Μύριλος, Παπασηφάκης 3, Τοράκης, Λαδάς, Σαλτερής, Μαστογιαννάκος, Χωματάς.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 1, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης 1, Τρούλος 1, Πάπαριτς 3, Λόζινα 1, Καλογερόπουλος 1, Κωνσταντόπουλος, Καπότσης 3, Κουρούβανης Ν., Σκουμπάκης, Ανδρεάδης, Γιαννάτος, Μπελέσης Κ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΡΗΣ 23-8

Τα οκτάλεπτα: 6-2, 6-0, 6-5, 5-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 2, Γαρδίκας 1, Μόκκας, Γωνιωτάκης 1, Κίτσος 1, Γκουσάροβ 2, Χονδροκούκης 2, Βίσκοβιτς, Γούνας 4, Τσολακούδης 4, Σολανάκης 5, Καβουσανός, Τουρκομένης, Κότσκαρ 1.

ΑΡΗΣ (Μανώλης Γούναρης): Τσακίρης, Μπιτσάκης, Ζιούτας, Βικάτος 2, Γιώρτσιος 1, Αλιαπούλιος, Μάνος 1, Ζίτνικ, Παυλίδης 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Σολογάνης, Κοστιουντσέκοβ 2, Σαλαμάνης, Θεοχάρης, Πασματζής.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 12-17

Tα οκτάλεπτα: 2-3, 4-4, 1-6, 5-4

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Βενετόπουλος): Σιορδίλης, Νικηφορίδης 3, Γκανάτσιος 3, Στεργίου, Ιωαννίδης 1, Μαρινάγης, Πετρόπουλος, Βλιώρας 3, Κάρλος Απάγια 2, Χάλαν, Μαρινάγης, Κουφιδάκης, Νάσιος, Μπομπός, Βασιλούδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γαβαλάς Θ., Δανούρδης, Παπδημητρίου 2, Ξενάκης 3, Κουρλιάφτης 4, Καρακάσης 2, Σιαμάς 1, Πανταζόπουλος 2, Ρομπόπουλος 1, Χατζηστεφάνου, Βέκκος 1, Παπαβασιλείου 1, Τριχάς, Δευτεραίος, Εγνατιάδης.

ΧΑΝΙΑ - ΥΔΡΑΪΚΟΣ 8-9

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 2-5, 2-1

ΧΑΝΙΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Νικολαΐδης, Πολύζος, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Τοτ 3, Αποστολάκης, Μπέτο 1, Μαζοκοπάκης, Κουμής, Κανδανολέων 1, Σπάχιτς.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Κοκκινάκης 1, Πρέκας 2, Αλμύρας 1, Μλπάνης, Γιάνκοβιτς, Φώσκολος 2, Άτζιτς, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης 2, Παρτσόγλου, Τζόκας.

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 12-11

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 5-2, 3-4, 1-3

ΕΘΝΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Μανδαλιός, Κατσαγούνος 1, Τεσάνοβιτς, Βαλλιανάτος 2, Θεοδόσης - Παπαλουκάς 1, Παπαδόγκωνας 1, Βιτέλλας, Δερμιτζάκης 2, Μπεριστιάνος, Χαραλαμπόπουλος 1, Γαρδέρης, Δροσόπουλος, Κόχειλας 4, Καραμπάτης.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Τζώρτζης 1, Σείν, Καλής 1, Κλήμος, Καραβιώτης, Παπαδόπουλος Γ., Ντε Φρέιτας 3, Χαλυβόπουλος 1, Λιαπάκης 2, Τσαχιλίδης 2, Τσαγκάρης 1, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές.

ΧΙΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-17

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 1-5, 1-4, 1-3

ΧΙΟΣ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Στ. 2, Μαξίμοβιτς, Γδύσης, Παππάς Αλ., Κανδιόγλου, Χριστοφορίδης, Μαρουλάς, Κόλλιας 1, Καλαργυρός, Γαβαλάς Ιω., Καρακούρος Ιω., Καρακούρος Μ., Αμπάζης 1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Μαυράκης, Μπουζαλάς, Ζουρίδης 1, Μπραϊμης 2, Νταλάπας, Καλαϊτζής 1, Μουρατίδης, Παπάκος Ι. 1, Μοσκόφ 5, Δήμου 4, Καπετανάκης 2, Καζάκος, Κουκουνάς 1, Μοσχοβέλης. 

Tα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Σάββατο (16/10)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 10-15

Απόλλων Σμύρνης - Άρης 23-8

Εθνικός - Παλαιό Φάληρο 12-11

Γλυφάδα - Ολυμπιακός 3-17 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 9

2. ΑΕΚ 9

3. Απόλλων Σμύρνης 6

4. Εθνικός 6

5. Παλαιό Φάληρο 3

6. ΠΑΟΚ 3

7. Γλυφάδα 0

8. Άρης 0

Επόμενη (4η) αγωνιστική

Σάββατο (23/10)

Άρης - Γλυφάδα

Εθνικός - ΠΑΟΚ

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης

Παλαιό Φάληρο - Ολυμπιακός 

2ος όμιλος

Σάββατο (16/10)

Χίος - Πανιώνιος 4-17

Χανιά - Υδραϊκός 8-9

Περιστέρι - Βουλιαγμένη 5-12

ΟΥΚ Βόλου - Παναθηναϊκός 12-17

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βουλιαγμένη 9

2. Πανιώνιος 9

3. Υδραϊκός 6

4. Παναθηναϊκός 6

5. Περιστέρι 3

6. Χανιά 0

7. ΟΥΚ Βόλου 0

8. Χίος 0

Επόμενη (4η) αγωνιστική

Σάββατο (23/10)

ΟΥΚ Βόλου - Χανιά

Βουλιαγμένη - Χίος

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος

Υδραϊκός - Περιστέρι

Μοιραστείτε το: