29/03/2024
Αγγλία | Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 - 00:00

Eξ αναβολής νίκες για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ

Διπλό με 3-1 κόντρα στην Μπρέντφορντ για τους «κόκκινους διαβόλους» * Ο Μπέργκβαϊν με δύο γκολ στις καθυστερήσεις «σκότωσε» τη Λέστερ (2-3)

Πίσω στα τρίποντα γύρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Πρέμιερ Λιγκ, παίρνοντας την Τετάρτη (19/1) το διπλό με 3-1 επί της Μπρέντφορντ.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής ο Ελανγκά στο 55', ο Γκρίνγουντ στο 62' και ο Ράσφορντ στο 77' σκόραραν για την ομάδα του Ραλφ Ράνγκνικ, πριν πετύχει το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους ο Τόνεϊ στο 85ο λεπτό.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» με 35 βαθμούς είναι στην 7η θέση, στους 35 βρίσκεται και η 6η της κατάταξης Άρσεναλ, ενώ 5η με 36 βαθμούς και στο -1 από τη Γουέστ Χαμ είναι η Τότεναμ με εκπληκτική νίκη στο φινάλε με 3-2 ενάντια στη Λέστερ, επίσης σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης «στροφής».

Ο Ντάκα στο 24' είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, ο Κέιν ισοφάρισε στο 38', ο Μάντισον στο 76' έγραψε το 2-1 και φάνηκε ότι θα χάριζε το τρίποντο στις «αλεπούδες», αλλά ο Μπέργκβαϊν... ξέρανε την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς με δύο γκολ στο 90'+5 και το 90'+7!