28/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022 - 22:08

Πέρασε με τριάρα από το Άργος ο Πανιώνιος

Εύκολο 3-0 των «κυανέρυθρων» κόντρα στον Παναργειακό

Τη δεύτερη φετινή του νίκη πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής (27/11) ο Πανιώνιος που πέρασε εύκολα από την έδρα του Παναργειακού με νίκη 3-0 για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «κυανέρυθροι» σκόραραν στο δεύτερο ημίχρονο και τα τρία τέρματά τους, με τον Πίσπα να σημειώνει δύο και τον Γροντή ένα, φτάνοντας έτσι στους 7 βαθμούς και είναι στη 2η θέση στο -2 από την πρωτοπόρο Ρόδο, τη στιγμή που ο Παναργειακός παρέμεινε στους 4.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που έληξε 0-0, στο 75’ οι Νεοσμυρνιώτες βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με κοντινό σουτ του Πίσπα, ενώ «κλείδωσαν» τη νίκη τους στο 88’ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γροντή, πέναλτι που κέρδισε ο Καλύβας. Το τελικό 0-3 σημείωσε ο Πίσπας με πλασέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής: Τραϊφόρος (Πειραιά), Βοηθοί: Πετρίδης (Πειραιά), Λαμπροπούλου (Πειραιά).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Βλάχος, Πατσιαβούρας, Σακελλαρόπουλος, Καπετανάκης, Πλαστουργός, Καμπεράι (15’ Θεοδοσιάσης), Παιδάκης, Άρμπερ, Φλώρος, Τσιράκης, Βήτος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Καρδάμης (61’ Ζούλιας), Διονέλλης (80’ Μερτύρης), Καλύβας, Μπρέγκου (61’ Μούντριχας), Ρέντζης (46’ Γεωργούσης), Πίσπας, Γροντής, Τσίπρας (78’ Παπαδάκης), Γκότοβος, Στούπης.