19/04/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023 - 23:05

Έλειψε μόνο το γκολ στη Δράμα

Στο 0-0 η αναμέτρηση της Δόξας με τον Θερμαϊκό * Είχαν δοκάρι οι «μαυραετοί» και χαμένο πέναλτι οι Θεσσαλονικείς

Τα είχε όλα εκτός από γκολ το παιχνίδι της Δόξας Δράμας με τον Θερμαϊκό Θέρμης στην έδρα των Δραμινών το απόγευμα της Τετάρτης (29/3), σε αναμέτρηση της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η Δόξα έμεινε λοιπόν στο 0-0 με τον Θερμαϊκό και έχασε την ευκαιρία να κάνει ακόμα ένα βήμα προς την οριστική παραμονή της, φτάνοντας με τον βαθμό αυτόν τους 34 και είναι 6η κρατώντας πάντως τη διαφορά από τη γραμμή του υποβιβασμού στους 4 βαθμούς καθώς Χ έφερε και ο Ορφέας Ξάνθης (1-1) με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ 11η με 29 πόντους είναι η ομάδα της Θέρμης παρέα με τον Άρη Αβάτου.

Το ματς στη Δράμα τα είχε όλα εκτός από γκολ παρά τις αρκετές ευκαιρίες που έγιναν, κυρίως από την πλευρά των γηπεδούχων, όμως στο πρώτο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν όταν κέρδισαν πέναλτι στο 43’ σε ανατροπή του Δεινόπαππα από τον Ηλιάδη όμως ο τελευταίος απέκρουσε την εκτέλεση του έμπειρου φορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μαυραετοί» θα μπορούσαν να προηγηθούν όμως ο Χατζηδημητρίου με «κεραυνό» είδε την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Σαββίδη με την πίεση στα καρέ του τελευταίου να αυξάνεται στα επόμενα λεπτά χωρίς όμως το 0-0 να αλλάζει ως το φινάλε.

Διαιτητής: Μπουρουτζίκας (Λάρισας), Βοηθοί: Δίχρης (Λάρισας), Παπαγεωργίου (Λάρισας).

Κίτρινες: 42’ Φραγκούλης, 43’ Ηλιάδης, 64’ Πιτσόλης - 39’ Στοΐνοβιτς, 75’ Λάλκοβιτς.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Γιάννης Αποστολίδης): Ηλιάδης, Φραγκούλης, Παπαϊωάννου, Αγιώτης, Θεοδοσιάδης, Ρούτσης (79’ Ανθουλάκης), Οικονομίδης (57’ Ιωσηφίδης), Μπλιός (57’ Πιτσόλης), Κόντος (79’ Περσίδης), Σαμπανίδης, Χατζηδημητρίου (70’ Δ. Κυριακίδης).

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Γιώργος Κούτσης): Σαββίδης, Στοΐνοβιτς (87’ λ.τρ. Αθανασιάδης), Κουράλας, Παπαστεριανός, Τσιάτσιος, Τσιούχας, Λάλκοβιτς, Αναστασιάδης (70’ Βαβλιάκης), Σαλιάρης, Παπαδόπουλος (77’ Μουτζούρης), Δεινόπαπας.

Πηγή ΦΩΤΟ: dramasport.gr