Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλή συνέχεια.

Δυσκολεύτηκε πάρα πολύ ο Ολυμπιακός, αλλά τα κατάφερε απέναντι στον αξιόμαχο ΝΠΣ Βόλο και στις καθυστερήσεις του.

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - ΝΠΣ Βόλος 2-1.

Οφσάιντ

Οφσάιντ ο Ρέαμπτσιουκ, σωστή υπόδειξη.

16:54
Corner

90'+7: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βαλμπουενά με Κάμαρα, περνά ανεκμετάλλευτο από τα δεξιά.

16:52
Out

90'+5: Κόρνερ για τον Βόλο, πλασαριστά ο Ρεγκατάν, Νίνης σουτ με φάλτσα απέξω, άουτ. Καλή στιγμή για τον ΝΠΣ Βόλος.

16:48

Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό, από τα αριστερά, ο Βαλμπουενά απευθείας, με φάλτσα και... μέσα, φανταστικό τέρμα, 2-1.

16:48
Goal

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

16:47
Καθυστερήσεις

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων. Λογικές... Κάνει χειρονομίες ο κόουτς του Βόλου, αποδοκιμασίες από την εξέδρα.

16:45

Σουτ απέξω και δεξιά, ο Μπα δεν μπορεί να διώξει και η μπάλα στρώνεται στον Φαν Φέερτ, τετ α τετ από το ύψος του πέναλτι, σουτ και στα δίχτυα, 1-1.

16:45
Goal

88'ΓΚΟΛ για τον ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ!

16:42

Ελ Αραμπί στην εκτέλεση, πέφτει σωστά ο Κλέιμαν, αλλά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, 1-0.

16:42
Goal

85': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:41
Κίτρινη Κάρτα

84΄: Κάρτα και στον Ρεγκατέν.

16:40

Έξαλλοι οι άνθρωποι του Βόλου, ψάχνουν αφορμή γιατί έπεσε ένα πλαστικό ποτήρι προς τον πάγκο. Οι παίκτες

16:39

81': Κίτρινη στον Βοϊτκόφσκι για διαμαρτυρία.

16:38

Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Δεν έχουν δίκιο.

16:36
Πέναλτι

80': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό... Κρατά και σπρώχνει τον Ρέαμπτσιουκ ο Ρομέρο.

16:35
Corner

79': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Βαλμπουενά από τα δεξιά, η μπάλα περνά παράλληλα της εστίας και περτνά ανεκμετάλλευτο.

16:33
Corner

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Βαλμποενά από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:32
Αλλαγή

75': Δύο αλλαγές για τον ΝΠΣ Βόλος. Νίνης αντί Ορόζ και Βοϊτκόφσκι αντί Ροσέρο.

16:30

73': Κίτρινη στον Γκιουλέν για καθυστέρηση, σωστή.

16:30
Out

73': Σέντρα - σουτ Ελ Αραμπί από θέση έξω δεξιά και αρκετά πλάγια, άουτ.

16:28
Αλλαγή

71': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Εμβιλά. Με δύο σέντερ φορ πια οι Πειραιώτες...

16:26
Out

70': Σέντρα Ανδρούτσο, κεφαλιά Τικίνιο από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

16:23
Αλλαγή

66': Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Τσοκάνης στη θέση του Σοάρες.

16:22
Out

65': Εκτελεί ο Ορόζ, καραμπόλα κεφαλιά Γκιουλέν, άουτ.

16:21

Νέες καθυστερήσεις από τους παίκτες του Βόλου, ο Σοάρες κάτω, με αυτοκινητάκι έξω... Πολύτιμα δευτερόλεπτα.

16:20
Corner

64': Κόρνερ για τον Βόλο...

16:16
Αλλαγή

60': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά στη θέση του Λόπες.

16:15
Αλλαγή

59': Πρώτη αλλαγή για τον ΝΠΣ Βόλος. Γκιουλέν αντί Πουρίτα.

16:12
Οφσάιντ

56': Οφσάιντ ο Φαν Φέερτ, που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ήταν εκτεθειμένος καθαρά, δεν υπάρχει καν φάση. Σωστή υπόδειξη, όχι ένας δύο παίκτες ήταν οφσάιντ από τον ΝΠΣ Βόλο.

16:11
Σχόλιο

Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός για να κάνουν το μοιραίο λάθος οι φιλοξενούμενοι...

16:08
Corner

52': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Λόπες από τα δεξιά... Απομακρύνεται η μπάλα εύκολα από την άμυνα των φιλοξενούμενων.

16:06
Out

50': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Από τα αριστερά πλασαριστά ο Μασούρας στον Ρέαμπτσιουκ, σέντρα, κεφαλιά Μπα, άουτ.

16:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

16:02
Αλλαγή

46': Τρεις αλλαγές ο Ολυμπιακός. Μ. Καμαρά αντί Α. Κάμαρα, Ανδρούτσος αντί Λαλά και Μασούρας αντί Ροντρίγκες.