19:13

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

19:12
Σχόλιο

Μεγάλη νίκη για τον Ιωνικό με 3-2 κόντρα στον ΠΑΟΚ. Επιστροφή στα τρίποντα για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού που προσπερνά ξανά τον Παναιτωλικό και φτάνει τους 13 βαθμούς, περιμένοντας και το αποτέλεσμα του ισόβαθμού του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στον Άρη. Τρίτη σερί ήττα για τους "ασπρόμαυρους" που παραμένουν στους 19 πόντους και προσωρινά στο -4 από τη 2η ΑΕΚ που αγωνίζεται στις 19:30 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν στο 18' με τον Σφιντέρσκι, ο Κάνιας στο 20' ισοφάρισε σε 1-1 και ο Άοσμαν με πέναλτι στο 34' έδωσε προβάδισμα στους Νικαιώτες με 2-1. Ο Λένις στο 49' πέτυχε το 3-1 και το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει στο 60' με τον Μουργκ.

19:12
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Ιωνικός - ΠΑΟΚ 3-2.

19:11
Απόκρουση

90+6': Σέντρα του Ζίβκοβιτς, δυνατή κεφαλιά του Σίντκλεϊ, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

19:09

Τελευταία λεπτά στη Νεάπολη πιέζει για το 3-3 ο ΠΑΟΚ κρατούν με νύχια και με δόντια οι γηπεδούχοι.

19:07

Όλα καλά με τον κίπερ του Ιωνικού.

19:06

90+1': Εκτέλεση φάουλ του Μουργκ, ο Χουτεσιώτης πέφτει πάνω στον Τσιγκρίνσκι στην προσπάθειά του να αποκρούσει και τραυματίζεται. Μίνι διακοπή στην αναμέτρηση.

19:05
Καθυστερήσεις

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:03
Αλλαγή

88': Ο Βαφέας στη θέση του Λένις για τον Ιωνικό.

19:02

Δεν υπάρχει κάτι, σωστά δεν δίνεται τίποτα.

19:01

86': Μαρκάρισμα του Μύγα στον Κούρτιτς, ελέγχεται από το VAR για πέναλτι η φάση.

19:01
Αλλαγή

85': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, μέσα ο Άκπομ, έξω ο Μιχαηλίδης.

18:57
Απόκρουση

82': Μεγάλη ευκαιρία για το 4-2 χάνει ο Ιωνικός, ο Λένις κουβαλά την μπάλα, πασάρει στον Μύγα, ο τελευταίος τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, διώχνει ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ.

18:56
Out

81': Ο Ελ Καντουρί στο κόρνερ κεφαλιά του Σβαμπ δεν είναι καλή...

18:56
Corner

81': Ο Γκοτσούλιας παραχωρεί κόρνερ προ του Σίντκλεϊ.

18:54
Σχόλιο

Άλλος ΠΑΟΚ μετά το δοκάρι του Ιωνικού και τη μείωση του σκορ σε 3-2...

18:53
Out

79': Πιέζει ο ΠΑΟΚ και κερδίζει κόρνερ, εκτελεί ο Μούργκ, κεφαλιά του αμαρκάριστου Σβαμπ λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:52
Απόκρουση

78': Σέντρα του Σφιντέρσκι από τα αριστερά, διώχνει ο Ντάλσιο.

18:51
Αλλαγή

77': Τρίτη αλλαγή για τον Ιωνικό, Μάναλης αντί Άοσμαν.

18:51
Κίτρινη Κάρτα

77'; Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για μαρκάρισμα στον Ντάλσιο.

18:50
Out

76': Σέντρα του Ματσούκα, απόκρουση του Βαρέλα, δυνατό σουτ του Ρομαό, άστοχο.

18:49
Απόκρουση

75': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Ζίβκοβιτς, με τις γροθιές ο Χουτεσιώτης.

18:47
Αλλαγή

73': Αουγκούστο αντί Τέιλορ στην τρίτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

18:46
Απόκρουση

72': Κόρνερ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Άοσμαν, η μπάλα φτάνει στον Βαλεριάνο, γέμισμα και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

18:42
Αλλαγή

68': Διπλή αλλαγή και για τον Ιωνικό, ο Ματσούκας αντί του Κάνιας και ο Γκοτσούλιας αντί του Κιάκου.

18:42
Corner

67': Ο Άοσμαν στο κόρνερ, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

18:40
Απόκρουση

66': Ο Σβαμπ από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, γυριστή κεφαλιά του Ελ Καντουρί, δύσκολα σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης.

18:39
Out

65': Ωραία κάθετη του Ζίβκοβιτς προς τον Σίντκλεϊ που από τα αριστερά κάνει ωραίο σουτ, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Χουτεσιώτη.

18:35

61': Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο για μαρκάρισμα στον Σβαμπ.

18:35

Μειώνει σε 3-2 ο ΠΑΟΚ και ξαναμπαίνει στο ματς. Ωραία πάσα από τον Ζίβκοβιτς προς τον Σίντκλεϊ που έκανε τη σέντρα και ο Μουργκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-2.

18:34
Goal

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:34
Απόκρουση

60': Σέντρα του Βαλεριάνου με στόχο τον Λένις, ο Πασχαλάκης βγαίνει έγκαιρα και διώχνει την μπάλα.

18:29
Αλλαγή

54': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Σβαμπ στη θέση του Εσίτι και ο Μουργκ στη θέση του Μπίσεσβαρ.

18:28
Απόκρουση

53': Σέντρα σουτ του Λένις από τα δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

18:28
Δοκάρι

53': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ιωνικό. Ωραίο σουτ του Λένις έξω από την περιοχή, μετά από λάθος του Μιχαηλίδη, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

18:26
Corner

51': Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, δεν μπορεί ο Βαρέλα να μπει στην πορεία της μπάλας.

18:25

Ο Ντάλσιο άφησε την μπάλα στον Κιάκο, ωραία προσπάθεια του παίκτη του Ιωνικού, πάσα στον Λένις από τα αριστερά, ιδανικό πλασέ και 3-1.

18:24
Goal

49': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

18:22
Απόκρουση

47': Εκτέλεση φάουλ από τον Μπίσεσβαρ, διώχνει ο Κάνιας.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:04

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-1 από το γκολ του Σφιντέρσκι στο 18' ο Ιωνικός όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά προηγείται στο ημίχρονο 2-1 του ΠΑΟΚ. Ο Κάνιας στο 20' το 1-1 και με πέναλτι στο 34' ο Άοσμαν.

18:03

Ημίχρονο στη Νεάπολη, Ιωνικός - ΠΑΟΚ 2-1.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01
Απόκρουση

45': Αντεπίθεση του Ιωνικού από τα δεξιά ο Λένις κουβαλά την μπάλα, σουτ και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει. Ωραία προσπάθεια, αδύναμο σουτ.

17:57

42': Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο για μαρκάρισμα στον Ζίβκοβιτς.