18:17

Έκλεισε ο κύκλος των φιλικών στην Αυστρία, στις 9 Ιουλίου οι Πειραιώτες θα υποδεχθούν την Άλκμααρ στο «Γ. Καραϊσκάκης».

18:16
Σχόλιο

Τα αποτελέσματα στα φιλικά ματς δεν λένε τίποτα, ωστόσο είναι προφανές ότι οι πρωταθλητές χρειάζονται εν όψει των αγώνων με τη Μακάμπι Χάιφα αρκετή δουλειά, τόσο στο δημιουργικό κομμάτι όσο και στα μετόπισθεν, όπου δέχονται εύκολα το γκολ.

18:16
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90': Τέλος του αγώνα, 1-3.

18:15
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη στον Χασάν.

18:14
Out

89': Ευκαιρία για τέταρτο γκολ χάνει η Σάλτσμπουργκ, ο Οκαφόρ στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι από ιδιαίτερα πλεονεκτική θέση.

18:06

Ο Φερνάντο βρίσκει δίχτυα με σουτ.

18:06
Goal

80': ΓΚΟΛ για τη ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ!

18:05
Αλλαγή

79': Χασάν και Καρβάλιο στο παιχνίδι αντί των Ραντζέλοβιτς και Αγκιμπού Καμαρά.

18:01
Corner

75': Ευκαιρία τώρα για τη Σάλτσμπουργκ, ο Βατσλίκ διώχνει σε κόρνερ με το πόδι το δυνατό σουτ του Φερνάντο από δεξιά της περιοχής. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:59
Σχόλιο

74': Πέρα από τη φάση του Μασούρα δεν έχει καταγραφεί κάτι αξιόλογο στο β' ημίχρονο.

17:56

71': Διάλειμμα για να πιουν νερό οι παίκτες.

17:52
Αλλαγή

67': Αμπουμπακάρ Καμαρά αντί Ελ Αραμπί.

17:47
Αλλαγή

62': Ζινκερνάγκελ αντί Μασούρα, Μαντί Καμαρά αντί Παπασταθόπουλου. Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, στόπερ ο Εμβιλά στο πλάι του Σισέ.

17:46

61': Πολλές αλλαγές για τη Σάλτσμπουργκ.

17:40
Απόκρουση

54' Πολύ μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μασούρας, που μετά από σέντρα του Ραντζέλοβιτς από δεξιά πλασάρει πάνω στον Κεν, ο οποίος ήταν εκτός θέσης.