Εξέλιξη αγώνα
18:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:52

Η ΑΕΚ πραγματοποίησε πειστική εμφάνιση στο πρώτο της τεστ κερδίζοντας με 0-2 τη Γκενκ.

18:51
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

18:50
Corner

90': Κόρνερ για τη Γκενκ από τα αριστερά, περνά χωρίς ουσία.

18:47
Αλλαγή

87': Ο Ελ Χανούς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και έγινε αλλαγή.

18:45
Κίτρινη Κάρτα

84': Κίτρινη κάρτα στον Κορνέζο.

18:42
Αλλαγή

81': Ραντόνια αντί Γιούση για την ΑΕΚ.

18:38
Αλλαγή

79': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τζούντα Γκαρσία στη θέση του Μαχαίρα.

18:35
Απόκρουση

74': Εκτελεί με δύναμη το φάουλ ο Χέινεν, αποκρούει με δυσκολία ο Χατζηεμμανουήλ παραχωρώντας κόρνερ. Και νέο κόρνερ για τη Γκενκ που δεν αποφέρει κάτι.

18:34

73': Φάουλ για τη Γκενκ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά. Το έκανε ο Λάτσι στον Ελ Χανούς.

18:29
Αλλαγή

68': Πέντε αλλαγές για τη Γκενκ.

18:26
Απόκρουση

65': Μακρινό σουτ από τον Μοχαμάντι, μπλοκάρει εύκολα ο Βαντεβούρντ.

18:22
Corner

61': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Γιούση, κόβει ο Χροσόφσκι.

18:18

58': Ο Μπότος βγαίνει απέναντι από τον Βαντεβούρντ, μετά από κάθετη του Κοσίδη, αλλά ο Αρτεάγα τον προλαβαίνει και τον κόβει με σωτήριο τάκλιν.

18:17
Οφσάιντ

56': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ντέσερς.

18:14
Corner

53': Οι γηπεδούχοι κέρδισαν τρία σερί κόρνερ που όμως δεν έφεραν κάποιο αποτέλεσμα.

18:07

Πλέον στο τέρμα είναι ο Χατζηεμμανουήλ, Μισελέν δεξί μπακ, αριστερό ο Μοχαμάντι, στόπερ οι Κορνέζος - Λάτσι. Αμυντικά χαφ οι Μουστακόπουλος - Πινέδα. Δεκάρι ο Μπότος, δεξί εξτρέμ ο Γιούσης, αριστερό ο Μαχαίρας και στην επίθεση ο Κοσίδης.

18:06

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ματίας Αλμέιδα να έχει προχωρήσει σε 11 αλλαγές.

17:53

Πολύ καλή η ΑΕΚ, προηγείται με 0-2 της Γκενκ.

Corner

45': Απειλεί η ΑΕΚ! Ο Αραούχο πασάρει στον Λιβάι Γκαρσία, που σουτάρει από πλάγια θέση δεξιά εντός περιοχής αλλά ο Κουέστα με καίρια προβολή παραχωρεί κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

17:47

43': Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου για φάουλ στον Όιεν.

17:42

38': Παιχνίδι κέντρου γίνεται τα τελευταία λεπτά.

17:37

Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, ο Αραούχο παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα στρώνεται στον Μήτογλου που κοντρολάρει και κοντινό σουτ γράφει το 0-2.

17:37
Goal

33': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:36
Corner

32': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σουτ του Τσούμπερ απέξω, κόντρα και νέο κόρνερ.

17:30
Out

29': Ο Τσούμπερ εκτελεί απευθείας το φάουλ, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:30

26': Κίτρινη κάρτα στον Μουνιόζ για μαρκάρισμα στον Τσούμπερ. Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση, εκτός περιοχής και προς τα αριστερά.

17:29

25': Κίτρινη κάρτα στον Τσούμπερ.

17:27
Απόκρουση

23': Ευκαιρία για τη Γκενκ! Μπαλιά του Χροσόφσκι στη πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ για τον Ντέσερς, που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Αθανασιάδης του λέει «όχι».

17:20

16': Κίτρινη κάρτα στον Γκατσίνοβιτς επειδή έδιωξε τη μπάλα μακριά εκνευρισμένος για φάουλ που δεν του δόθηκε.

17:18
Corner

14': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

17:17
Απόκρουση

13': Ο Ντέσερς εκτελεί το πέναλτι όμως ο Αθανασιάδης πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ.

17:15
Πέναλτι

12': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Γκενκ σε κράτημα του Σιμάνσκι στον Χέινεν. Τραβηγμένη η απόφαση του διαιτητή που δείχνει και κίτρινη κάρτα στον Πολωνό μέσο.

17:13

Διάθεση να πιέσει ψηλά δείχνει η ΑΕΚ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

17:08

Ο Μάνταλος γεμίζει με φάουλ από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Μήτογλου παίρνει την κεφαλιά, ο Μουνιόζ παρεμβαίνει και με αυτογκόλ βάζει μπροστά στο σκορ την Ένωση με 0-1.

17:07
Goal

3': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:03

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

17:01

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:53

Στις εξέδρες βρίσκονται και φίλοι του «Δικεφάλου» που ταξίδεψαν στο Γκενκ από τις γύρω περιοχές.

16:51

Η Γκενκ είναι σε πιο προχωρημένο στάδιο σε επίπεδο προετοιμασίας αφού στις 24 Ιουλίου ξεκινά τις επίσημες υποχρεώσεις της για τη Jupiler Pro League με εκτός έδρας ντέρμπι κόντρα στη Μπριζ. Η ομάδα του Βόουτερ Βράνκεν έχει δώσει μέχρι τώρα τέσσερα φιλικά κερδίζοντας με 4-0 την Έεντραχτ Τερμιέν, με 8-1 τη Χάιστ και με 2-1 την Ουτρέχτη ενώ ηττήθηκε με 3-2 από τη Φόλενταμ.

16:46

Ο Ορμπελίν Πινέδα, που ανακοινώθηκε την Παρασκευή (15/7) από την «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ, βρίσκεται κανονικά στον πάγκο και ενδέχεται να αγωνιστεί για μερικά λεπτά.

16:43

Ο Ματίας Αλμέιδα θα παρατάξει την ΑΕΚ με διάταξη 3-1-4-2. Ο Αθανασιάδης θα είναι κάτω από τα δοκάρια, Μήτογλου, Σιμάνσκι και Τζαβέλλας τα τρία στόπερ, δεξί μπακ χαφ ο Ρότα, αριστερό μπακ χαφ ο Τσούμπερ, «κόφτης» ο Γιόνσον, εσωτερικοί χαφ οι Γκατσίνοβιτς - Μάνταλος και επιθετικό δίδυμο ο Λιβάι Γκαρσία με τον Αραούχο.

16:40

Ο αγώνας διεξάγεται στο γήπεδο της βελγικής ομάδας το οποίο, 20 λεπτά πριν από τη σέντρα, έχει δεν έχει πολύ κόσμο.

16:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του πρώτου φιλικού προετοιμασίας της ΑΕΚ με αντίπαλο τη Γκενκ.