Εξέλιξη αγώνα
22:53

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:52

Πολύ καλός ο Άρης στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, χαμηλό το εμπόδιο της Γκόμελ βέβαια, αλλά οι «κίτρινοι» έκαναν αυτό που έπρεπε και κατέστησαν τυπική διαδικασία τη ρεβάνς της προσεχούς Τετάρτης (27/7).

22:51
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+3: Λήξη του αγώνα, 5-1.

22:50
Απόκρουση

90'+2: Ο Μπάγκα σουτάρει εκτός περιοχής, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα.

22:49
Out

90'+1: Δυνατό ευθύβολο σουτ του Ντουκουρέ εκτός περιοχής, άουτ.

22:49
Καθυστερήσεις

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:44

H Mακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε εκτός έδρας τη Ζίρα με 3-0, οπότε όλα δείχνουν ότι ο Άρης θα αντιμετωπίσει τους Ισραηλινούς του Βλάνταν Ίβιτς στον 3ο προκριματικό. Σχεδόν απίθανο, άλλωστε, να υπάρξουν... συνταρακτικές ανατροπές στις ρεβάνς.

22:43
Απόκρουση

85': Ο Χατζηιωάννου το σουτ από θέση μέσα αριστερά, αποκρούει ο Σαντόβσκι.

22:41
Αλλαγή

83': Μαζικού αντί Πίρσμαν, Χατζηιωάννου αντί Γκρέι, δύο αλλαγές για τον Άρη.

22:40
Out

82': Χάνει την ευκαιρία για το χατ τρικ ο Γκρέι, βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Γκόμελ μετά την ωραία κάθετη πάσα του Μαντσίνι, αλλά πλασάρει άστοχα.

22:38
Αλλαγή

80': Ποταπένκο αντί Σέντσκο, άλλη μία αλλαγή για την Γκόμελ.

22:37

Τραγικό λάθος του Σαντόβσκι, που άθελά του τροφοδοτεί τον Πάλμα, ο οποίος πασάρει στον Γκρέι κι εκείνος σε κενή εστία απλά σπρώχνει την μπάλα στα διχτυα για το 5-1.

22:36
Goal

78': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:33
Κίτρινη Κάρτα

75': Κίτρινη στον Σέντσκο.

22:32
Out

74': Σουτ του Σέντσκο από θέση μέσα δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:31
Αλλαγή

73': Γκογκολασβίλι αντί Μάκας, Γερμακόβιτς αντί Αντεόλα, δύο αλλαγές για την Γκόμελ.

22:28
Αλλαγή

70': Ντιοπ αντί Νταμπό, Μαντσίνι αντί Ιτούρμπε, δύο αλλαγές για τον Άρη.

22:27

69': Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες, έντονη η ζέστη βέβαια.

22:25
Out

67': Καλό σουτ του Σέντσκο από θέση έξω αριστερά, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα σε μια καλή στιγμή για την Γκόμελ.

22:22
Out

64': Μακρινό συρτό σουτ του Άφι, δεν αιφνιδιάζεται ο Κουέστα, άουτ.

22:20

Aναμφίβολα ΜVP o Πάλμα, έχει σκοράρει, έχει φτιάξει δύο γκολ, εξαιρετικός ο 22χρονος μεσοεπιθετικός από την Ονδούρα.

22:19

Είναι η σειρά του Πάλμα να βρει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν μπορεί ν' αντιδράσει ο Σαντόβσκι, 4-1.

22:18
Goal

61': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:15
Corner

58': Ωραία σέντρα του Γκρέι από δεξιά, δεν προλαβαίνει να μπει ο Πάλμα στην πορεία της μπάλας, διώχνει σε κόρνερ ο Κουτσίνσκι. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:11
Corner

53': Ο Μπάγκα το σουτ από θέση μέσα αριστερά, κόντρα στον Φαμπιάνο, νέο κόρνερ για την Γκόμελ που περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

22:11
Corner

53': Κόρνερ για την Γκόμελ παραχωρεί ο Πίρσμαν, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:08
Out

50': Σουτ του Κουτσίνσκι από θέση έξω δεξιά, καμία ανησυχία για τον Κουέστα.

22:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.