Εξέλιξη αγώνα
21:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Ο ΠΑΟΚ γνωρίζει την ήττα με 2-0 από τη Λέφσκι Σόφιας και πλέον βρίσκεται σε μεγάλη πίεση αναφορικά με την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

21:54
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

21:51
Αλλαγή

90+3': Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω ο Ουέλτον, μέσα ο Μίτκοφ.

21:50
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνου.

21:50
Αλλαγή

90': Χόλντερ αντί Μπαρί για τη Λέφσκι Σόφιας.

21:49
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη κάρτα στον Σάστρε.

21:48
Corner

89': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, βγάζει άμυνα η Λέφσκι Σόφιας.

21:46
Αλλαγή

86’: Αλλαγή για τη Λέφσκι Σόφιας, με τον Πέτκοφ να αντικαθιστά τον Ρονάλντο.

21:44

85': Κίτρινη κάρτα στον Ντόουγκλας Αουγκούστο για διαμαρτυρία.

21:43
Out

84': Επικίνδυνη σέντρα από τον Κούρτιτς, ο Τόμας δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή, η μπάλα βρίσκει σε αμυνόμενο και καταλήγει λίγο δίπλα από το δοκάρι. Δόθηκε άουτ αντί για κόρνερ.

21:40

81': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

21:37
Αλλαγή

78': Πέμπτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κωνσταντέλιας αντί Α. Ζίβκοβιτς.

21:34

75': Κίτρινη κάρτα στον Γκάλτσεφ.

21:29
Αλλαγή

71': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Σβαμπ και ο Κούτσιας, μέσα ο Φιλίπε Σοάρες και ο Τόμας αντίστοιχα.

21:27
Corner

68': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, ξανά σε νέο κόρνερ η άμυνα της Λέφσκι Σόφιας. Εκτελείται με πάσα, όμως δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:22
Out

62': Ο Ουέλτον κλέβει από τον Σάστρε και κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από τα αριστερά της περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:18
Οφσάιντ

59': Οφσάιντ ο Μπαρί, σωστή υπόδειξη.

21:17
Αλλαγή

57': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Νάρεϊ αντί Κουαλιάτα και Κούρτιτς αντί Ντάντας.

21:15

56': Κίτρινη κάρτα στον Α. Ζίβκοβιτς.

21:10
Out

51': Σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, απευθείας άουτ η μπάλα.

21:06
Out

46': Μακρινό σουτ από τον Μιλάνοφ, πολύ άστοχο.

21:04

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:47

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 από τη Λέφσκι Σόφιας. Είναι κακοί οι Θεσσαλονικείς, πρέπει να αλλάξουν πολλά στο δεύτερο μέρος.

20:47

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

20:45
Corner

44': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά με τον Κουαλιάτα, νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά παραχωρεί ο Κόρντομπα που δεν αποφέρει κάτι.

20:40
Απόκρουση

39': Ο Κράστεφ πιάνει το δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής και δεξιά, με δεύτερη προσπάθεια ο Κοτάρσκι μπλοκάρει.

20:38
Απόκρουση

37': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Κεφαλιά - πάσα του Μπαρί για τον Ρονάλντο που μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει το σουτ από πλάγια θέση αλλά ο Κοτάρσκι του λέει «όχι».

20:32
Out

31': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ράφα Σοάρες εκτελεί με γέμισμα ένα φάουλ από τα αριστερά, στην καρδιά της βουλγαρικής άμυνας ο Κάργας παίρνει την κεφαλιά όμως αστοχεί για λίγο.

20:30
Απόκρουση

29': Σουτ του Ντάντας από το ύψος του πέναλτι, αδύναμο, στην αγκαλιά του Μιχαΐλοφ.

20:29

28': Κίτρινη κάρτα στον Ουέλτον για τράβηγμα στον Σάστρε.

20:27
Out

25': Ο Πετρίς σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:21

Ο Μιλάνοφ φεύγει στην κόντρα από τα αριστερά, πασάρει χαμηλά για τον Μπαρί που με πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 2-0.

20:20
Goal

19': ΓΚΟΛ για τη ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ!

20:16

14': Πιέζουν ψηλά οι «ασπρόμαυροι».

20:13
Οφσάιντ

11’: Ο Κούτσιας πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, τον σταματά ο Μιχαΐλοφ. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο επιθετικός των φιλοξενούμενων ήταν σε αντικανονική θέση.

20:10
Corner

8': Ο Α. Ζίβκοβιτς στην εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:09
Απόκρουση

8': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Δυνατό σουτ στη κίνηση από τον Σβαμπ εκτός περιοχής, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Μιχαΐλοφ και διώχνει σε κόρνερ.

20:08

5': Προσπαθεί να συνέλθει ο «Δικέφαλος του Βορρά» από το γρήγορο γκολ των γηπεδούχων.

20:04

Από ένα βολέ του Μιχαΐλοφ, ο Κάργας κάνει κεφαλιά προς τα πίσω, ο Ουέλτον επωφελείται και τετ α τετ με τον Κοτάρσκι περνά τη μπάλα από πάνω του γράφοντας το 1-0. Σοβαρό λάθος από τον στόπερ του ΠΑΟΚ…

20:02
Goal

1': ΓΚΟΛ για τη ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ!

20:01

1': Σέντρα στο ματς.

19:57

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:55

Υπενθυμίζεται ότι στη συγκεκριμένη φάση της διοργάνωσης δεν υπάρχει VAR.

19:52

Η ρεβάνς στην Τούμπα είναι προγραμματισμένη για τις 27 Ιουλίου.

19:49

Αν οι «ασπρόμαυροι» καταφέρουν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Λέφσκι Σόφιας, θα αντιμετωπίσουν στον 3ο προκριματικό γύρο τον νικητή του ζευγαριού Βελέζ - Χάμρουν Σπάρτανς.

19:45

Αρκετά λαβωμένοι παρατάσσονται οι γηπεδούχοι καθώς στον πάγκο έχουν μόλις 6 ποδοσφαιριστές εκ των οποίων οι δύο είναι τερματοφύλακες.

19:40

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής προέκυψε στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ, με τον Σάστρε να ξεκινά στο δεξί άκρο της άμυνας αντί του Βιεϊρίνια που αισθάνθηκε ενοχλήσεις στη μέση.

19:37

Πρόκειται για το πρώτο επίσημο ματς του «Δικεφάλου του Βορρά», σε αντίθεση με τη Λέφσκι Σόφιας που έχει ήδη δώσει δύο για το πρωτάθλημα κόντρα σε ΤΣΣΚΑ Σόφιας και Σπαρτάκ Βάρνα.

19:32

Η αναμέτρηση στο «Γκεόργκι Ασπαρούχοφ» ξεκινάει σε περίπου 25 λεπτά.

19:31

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα του ΠΑΟΚ με τη Λέφσκι Σόφιας, στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.