Εξέλιξη αγώνα
22:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr..

22:57

Η Αργεντινή κερδίζει με 2-0 το Μεξικό και παραμένει «ζωντανή» στο κυνήγι της πρόκρισης στους «16». Ελπίζουν ακόμα και οι Μεξικανοί παρά την ήττα.

Κίτρινη Κάρτα

89': Κίτρινη κάρτα στον Αλβαράδο.

22:47

Ο Ντε Πολ εκτελεί το κόρνερ με πάσα για τον Μέσι, εκείνος αφήνει τη μπάλα για τον Φερνάντες ο οποίος με ένα καταπληκτικό σουτ από θέση μέσα αριστερά σκοράρει για το 2-0 και τελειώνει το ματς.

22:47
Goal

87':ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

22:46
Corner

87': Κόρνερ για τη «σελέστε» από τα αριστερά.

22:45
Corner

85': Κόρνερ για το Μεξικό από τα αριστερά, στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει ο Παλάσιος.

22:37
Σχόλιο

78': Κερδίζει πλέον μπάλες η Αργεντινή και προσπαθεί να βγει στη κόντρα ώστε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να καθαρίσει το ματς.

22:32
Αλλαγή

73': Τέταρτη αλλαγή για το Μεξικό. Αποχωρεί ο Λοσάνο, μπαίνει ο Αλβαράδο.

22:30
Out

70': Σουτ του Μολίνα από τα όρια της μεγάλης περιοχής, άουτ.

22:27
Αλλαγή

69': Δύο αλλαγές για την Αργεντινή. Παλάσιος αντί Μακ Άλιστερ και Ρομέρο αντί Ντι Μαρία.

22:26

66': Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα.

22:26
Αλλαγή

66': Διπλή αλλαγή για το Μεξικό. Ο Αντούνα στη θέση του Βέγκα και ο Χιμένες σε αυτή του Κέβιν Άλβαρες.

22:24

Ο Μέσι κάνει το συρτό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Οτσόα. 1-0 για την «αλμπισελέστε».

22:24
Goal

64': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

22:23
Αλλαγή

63': Διπλή αλλαγή για την Αργεντινή. Χουλιάν Άλβαρες αντι Λοαυτάρο Μαρτίνες και Μολίνα αντί Γκονσάλο Μοντιέλ.

22:21
Σχόλιο

60': Κυκλοφορεί τη μπάλα η Αργεντινή αλλά τα βρίσκει... σκούρα απέναντι στους άριστα στημένους στο γήπεδο Μεξικανούς.

22:17
Αλλαγή

57': Έξω ο Γκίντο Ροντρίγκες, μέσα ο Φερνάντες για την Αργεντινή.

22:11
Out

51': Κακή η εκτέλεση του φάουλ από τον Μέσι, ψηλά άουτ.

22:10

50': Κίτρινη κάρτα στον Γκουτιέρες για φάουλ από πίσω στον Μέσι λίγο έξω από το ημικύκλιο.

22:05

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

21:50

Σε ένα ματς χωρίς ευκαιρίες και ένταση, Αργεντινή και Μεξικό είναι ισόπαλες στο 0-0.

21:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

21:49
Out

45+5': Δυνατό σουτ του Βέγκα έξω από την περιοχή, μακριά από την εστία του Εμιλιάνο Μαρτίνες.

21:45

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:44
Απόκρουση

45': Όμορφη η εκτέλεση του Βέγκα όμως ο Εμιλιάνο Μαρτίνες εκτινάσσεται και μπλοκάρει τη μπάλα.

21:44

44': Φάουλ σε καλή θέση για το Μεξικό.

21:42

43': Κίτρινη κάρτα στον Γκονσάλο Μοντιέλ.

21:40
Αλλαγή

42': Αλλαγή για το Μεξικό, αναγκαστική. Ο Γκουαρδάδο έχει πρόβλημα και αφήνει τη θέση του στον Γκουτιέρες.

21:40
Out

41': Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, σέντρα του Ντι Μαρία, ο Λαουτάρο Μαρτίνες παίρνει την κεφαλιά αλλά είναι εντελώς άστοχη.

21:39
Corner

40': Κόρνερ για τους Αργεντινούς από τα δεξιά.

21:34
Απόκρουση

34': Από τα δεξιά και κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ ο Μέσι εκτελεί ένα φάουλ με πολλά φάλτσα, με τον Οτσόα να διώχνει αρχικά με τις γροθιές και στη συνέχεια να κερδίζει φάουλ.

21:31
Corner

32': Κόρνερ για την Αργεντινή από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:29
Οφσάιντ

30': Οφσάιντ ο Λοσάνο.

21:24
Οφσάιντ

25': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Γκονσάλο Μοντιέλ.

21:21

22': Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο για επικίνδυνο παίξιμο στον Ακούνια.

21:16

Χωρίς κάποια φάση έχει κυλήσει το πρώτο τέταρτο του αγώνα.

21:09
Out

10': Ο Τσάβες γεμίζει σε χτύπημα φάουλ από τα αριστερά, περνάει από όλους η μπάλα και καταλήγει άουτ.

21:07
Corner

9': Κόρνερ για το Μεξικό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

7': Σηκώνεται ο Γκονσάλο Μοντιέλ και το ματς συνεχίζεται...

21:04

5': Αψιμαχίες στον αγωνιστικό χώρο μετά από μία αγκωνιά του Βέγκα στον Γκονσάλο Μοντιέλ. Πεσμένος στο χορτάρι ο Αργεντίνος δεξιός μπακ, δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

21:02

2': Ο Ακούνια σεντράρει από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι διώχνει με το κεφάλι ο Γκαγιάρδο.

21:01

1': Σέντρα στο ματς.

20:54

Η ώρα των εθνικών ύμνων...

20:52

Οι διαιτητές και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:48

Οι δύο χώρες έχουν αναμετρηθεί τρεις φορές σε Παγκόσμιο Κύπελλο, με την Αργεντινή να κερδίζει σε όλες. Το 1930 επικράτησε με 6-3, ενώ απέκλεισε τους Μεξικανούς στη φάση των «16» και το 2006 (2-1 στην παράταση) και το 2010 (3-1).

20:45

Στην κορυφή του γκρουπ βρίσκεται αυτήν την στιγμή η Πολωνία, που νωρίτερα επικράτησε με 2-0 της Σαουδικής Αραβίας.

20:44

Και η «Ελ Τρι» όμως, που προέρχεται από το 0-0 με την Τυνησία, κυνηγά ένα θετικό αποτέλεσμα για να διατηρήσει ή να αυξήσει τις ελπίδες πρόκρισης.

20:42

Οι Αργεντινοί «καίγονται» για το τρίποντο καθώς, μετά την απρόσμενη ήττα με 2-1 από τη Σαουδική Αραβία στην πρεμιέρα, μπήκαν σε περιπέτειες εν όψει συνέχειας.

20:41

Το παιχνίδι διεξάγεται στο Lusail Stadium και θσ ξεκινήσει σε περίπου 20 λεπτά.

20:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε συντροφιά την εξέλιξη του αγώνα Αργεντινή - Μεξικό, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.