18:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:58
Σχόλιο

Η Γαλλία επικρατεί με 3-1 της Πολωνίας και προκρίνεται στα προημιτελικά του Μουντιάλ. Μεγάλος πρωταγωνιστής και δις σκόρερ ο Εμπαπέ (74' και 90'), είχε ανοίξει τον δρόμο στο 44' ο Ζιρού. Μείωσε με πέναλτι στο 90+9' ο Λεβαντόφσκι.

18:57
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Γαλλία - Πολωνία 3-1.

18:56

Ο Λεβαντόφσκι αυτή τη φορά ευστοχεί, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σέζνι που πέφτει στα αριστερά και 3-1.

18:56
Goal

90+9': ΓΚΟΛ για την ΠΟΛΩΝΙΑ!

18:55

Δίνει επανάληψη ο διαιτητής καθώς μπήκε παίκτης μέσα στην περιοχή πριν την εκτέλεση.

18:55
Απόκρουση

90+8': Κακή εκτέλεση πέναλτι του Λεβαντόφσκι, ουσιαστικά πάσα στον Γιορίς.

18:54
Πέναλτι

Το είδε στο VAR ο διαιτητής και τελικά δίνει το πέναλτι.

18:53

Εξετάζεται στο VAR περίπτωση πέναλτι για την Πολωνία σε χέρι του Ουπαμεκανό από γύρισμα του Ροζίτσκι

18:52
Οφσάιντ

90+5': Κεφαλιά πάσα του Λεβαντόφσκι στον Μίλικ ο οποίος κάνει το σουτ, ο Γιορίς αποκρούει, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη για οφσάιντ στην πάσα του Λεβαντόφσκι.

18:50
Αλλαγή

90+3': Τέταρτη αλλαγή για τη Γαλλία, έξω ο Κουντέ, μπαίνει στο ματς ο Ντισασί.

18:49
Out

90+2': Ο Λεβαντόφσκι προσπαθεί να μειώσει άστοχο το σουτ του επιθετικού της Μπαρτσελόνα.

18:48
Καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:48

Διπλασιάζει τα τέρματά του ο Κιλιάν Εμπαπέ. Ο Ντεμπελέ από τα αριστερά πασάρει για τον Εμπαπέ ο οποίος πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα για το 3-0.

18:47
Goal

90': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

18:45
Κίτρινη Κάρτα

88': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κας.

18:44
Αλλαγή

87': Δύο ακόμα αλλαγές για την Πολωνία. Ο Γκροσίτσκι στη θέση του Κίβιορ και ο Γκούμνι στη θέση του Φρανκόφσκι.

18:38
Out

81': Ο Τεό Ερντάντεζ μέσα από την περιοχή κάνει κακό σουτ, πάνω από την εστία η μπάλα.

18:33
Αλλαγή

76': Διπλή αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός αγώνα ο Ντεμπελέ για να μπει ο Κομάν, εκτός και ο Ζιρού περνά ο Τουράμ στη θέση του.

18:32

Δείχνει να "καθαρίζει" η Γαλλία το ματς. Ο Γκριεζμάν από διώξιμο βρίσκει τον Ζιρού ο οποίος κάνει την ασίστ στον Εμπαπέ και ο φορ της Παρί Σεν Ζερμέν με ιδανικό τελείωμα κάνει το 2-0.

18:31
Goal

74': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

18:28
Out

71': Ο Ζιελίνσκι εκτελεί φάουλ για την Πολωνία από τα δεξιά, άστοχη κεφαλιά του Γκλικ.

18:28
Αλλαγή

71': Διπλή αλλαγή για την Πολωνία. Ο Μπιέλικ στη θέση του Κριχόβιακ και ο Ζαλέφσκι στη θέση του Καμίνσκι.

18:23
Αλλαγή

66': Πρώτη αλλαγή για τη Γαλλία, ο Ταουαμενί αφήνει τη θέση του στον Φοφανά.

18:23
Out

66': Σέντρα του Κουντέ για τον Ζιρού ο οποίος με πλάτη στην εστία βάζει το πόδι του, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σέζνι.

18:21
Αλλαγή

64': Πρώτη αλλαγή για την Πολωνία, ο Μίλικ στη θέση του Σιμάνσκι.

18:21
Οφσάιντ

64': Τακουνάκι του Γκριεζμάν για τον Εμπαπέ σε θέση οφσάιντ ο Γάλλος φορ. Πάντως δεν φαίνεται να υπάρχει οφσάιντ.

18:16

Ξανά ματς...

18:14

Πάντως ο Ζιρού σκοράρει με ψαλιδάκι αλλά φυσικά το γκολ δεν μετράει καθώς ο Βαλενζουέλα σταμάτησε το ματς για το φάουλ στον Σέζνι.

18:14

Μίνι διακοπή στο ματς έχουν τραυματιστεί οι Βαράν, Κας και Σέζνι.

18:14
Απόκρουση

57': Ο Γκριεζμάν εκτελεί το κόρνερ διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Λεβαντόφσκι, σέντρα προς τον Βαράν, η φάση σταματά για φάουλ στον Σέζνι.

18:13
Corner

56': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Εμπαπέ από τα αριστερά, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

18:10
Απόκρουση

53': Ο Εμπαπέ πασάρει για τον Ραμπιό που γυρίζει και διώχνει σε πλάγιο ο Μπερεζίνσκι.

18:06
Απόκρουση

49': Τακουνάκι του Ζιρού για τον Ντεμπελέ βγαίνει και καθαρίζει τη φάση ο Σέζνι.

18:05
Απόκρουση

48': Φάουλ λοιπόν για τη Γαλλία από πλάγια δεξιά, εκτελεί απευθείας ο Γκριεζμάν, διώχνει ο Σέζνι με τις γροθιές.

18:04

47': Μαρκάρισμα του Μπερεζίνσκι στον Εμπαπέ και κίτρινη κάρτα στον Πολωνό αμυντικό. Καμία κάρτα στην μπάλα πήγε ο παίκτης της Πολωνίας.

18:02

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

17:48
Σχόλιο

Ημίχρονο λοιπόν στην "Al-Thumama" με τη Γαλλία να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρις στο τέρμα του Ζιρού στο 44ο λεπτό. Καλύτερη η Πολωνία δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της στο πρώτο 45λεπτο.

17:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Γαλλία - Πολωνία 1-0.

17:47

45+1': Δεν αποφέρει κάτι το κόρνερ των Πολωνών.

17:46
Corner

45+1': Ευκαιρία για το 1-1, ο Καμίνσκι κάνει το πλασέ, ο Γιορίς παραχωρεί κόρνερ.

17:45
Σχόλιο

Γράφει... ιστορία ο Ζιρού καθώς έφτασε τα 52 τέρματα και είναι πρώτος σκόρερ των "τρικολόρ" ξεπερνώντας τον Τιερί Ανρί που είχε 51 μέχρι σήμερα.

17:45

45 λεπτά συμπληρωμένα, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:45

Ανοίγουν το σκορ οι Γάλλοι. Ο Εμπαπέ περνά την κάθετη στον Ζιρού ο οποίος με εξαιρετικό τελείωμα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σέζνι για το 1-0.

17:44
Goal

44': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

17:38
Απόκρουση

38': Τεράστια διπλή ευκαιρία της Πολωνίας. Ο Μπερεζίνσκι από τα αριστερά πατά περιοχή κάνει το γύρισμα, σουτ του Ζιελίνσκι, σωτήρια επέμβαση με τα δύο πόδια του Γιορίς, ο Καμίνσκι παίρνει το ριμπάουντ κάνει νέο σουτ, ο Βαράν διώχνει πάνω στη γραμμή.

17:36

36': Ο Γκριεζμάν ξανά στη γωνία, εκτελεί το κόρνερ η φάση σταματά για φάουλ του Ζιρού στον Σέζνι.

17:35
Corner

35': Ο Εμπαπέ μπαίνει στην περιοχή, αποφεύγει τον Κας κάνει το σουτ και ο Σέζνι παραχωρεί κόρνερ.

17:35
Out

35': Ο Φρανκόφσκι βρίσκει τον Κας που έρχεται με φόρα κάνει το σουτ η μπάλα πολλά μέτρα άουτ, ουδείς την βρήκε από τους συμπαίκτες του.

17:33
Απόκρουση

33': Φάουλ για την Πολωνία στα όρια της περιοχής, το εκτελεί ο Λεβαντόφσκι η μπάλα στο τείχος.

17:31

32': Κίτρινη κάρτα στον Τσουαμενί για μαρκάρισμα στον Φρανκόφσκι.

17:29
Out

29': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία. Λάθος του Φρανκόφσκι, ο Γκριεζμάν κερδίζει την μπάλα, πασάρει στον Ντεμπελέ ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, "σπάει" την μπάλα στον αμαρκάριστο Ζιρού που δεν κάνει από κοντά καλό τελείωμα.

17:26

26': Φάουλ για την Πολωνία από τα αριστερά και εκτός περιοχής, εκτελεί ο Φρανκόφσκι δεν αποφέρει κάτι.

17:22
Απόκρουση

22': Σουτ του Κουντέ από θέση έξω δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Σέζνι.

17:21
Out

21': Ωραίο μακρινό σουτ του Λεβαντόφσκι, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γιορίς.

17:20
Απόκρουση

20': Ο Ραμπιό σεντράρει για τον Γκριεζμάν που προλαβαίνει την μπάλα, την γυρίζει, διώχνει ο Σέζνι.