Εξέλιξη αγώνα
22:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:54

Η Βραζιλία επιβεβαιώνει τον τίτλο του φαβορί, κερδίζει εύκολα τη Νότια Κορέα με 4-1 και προκρίνεται στα προημιτελικά του Μουντιάλ 2022 όπου θα αντιμετωπίσει την Κροατία.

22:50
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:48
Corner

89': Γύρισμα του Μαρτινέλι από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Ντάνι Άλβες κάνει ένα εντυπωσιακό γυριστό αλλά η μπάλα κοντράρο πάνω σε αντίπαλο και φέυγει κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:40
Αλλαγή

81': Αλλαγή γκολκίπερ για τη Βραζιλία. Ο Βεβέρτον αντί του Άλισον, μπαίνει και ο Ροντρίγκο στη θέση του Νεϊμάρ.

22:39
Αλλαγή

80': Αλλαγή για τη Νότια Κορέα, με τον Χουάνγκ Ουί Τζο να παίρνει τη θέση του Τσο Γκουέ Σουνγκ.

22:36

Ο Πάικ Σέουνγκ Χο πιάνει ένα ξερό σουτ εκτός περιοχής και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Άλισον. Μειώνουν σε 4-1 οι Ασιάτες.

22:36
Goal

76': ΓΚΟΛ για τη ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ!

22:33
Αλλαγή

74': Αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Εκτός γηπέδου ο Λι Γιάε Σουνγκ για να μπει ο Λι Κανγκ Ιν.

22:31
Αλλαγή

72': Μπρέμερ αντί Ντανίλο και Μαρτινέλι αντί Βινίσιους για τη Βραζιλία.

22:28
Απόκρουση

68': Ευκαιρία για τη Νότια Κορέα! Ο Χουάνγκ Χι Τσαν σουτάρει από θέση βολής ωστόσο ο Άλισον κάνει απίστευτη επέμβαση. Στη συνέχεια της φάσης ο Τσο Γκουέ Σουνγκ υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

22:24
Αλλαγή

65': Αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Έξω ο Χουάνγκ Ινμπεόμ, μέσα ο Πάικ Σέουνγκ Χο.

22:22
Αλλαγή

63': Αλλαγή για τη Βραζιλία. Ο Μιλιτάο αφήνει τη θέση του στον Ντάνι Άλβες.

22:22
Απόκρουση

62': Γίινεται εκ νέου επικίνδυνη η Βραζιλία, με τον Ραφίνια να πλασάρει από τη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής και τον Κιμ Σέουνγκ Γκιου να βάζει ξανά «στοπ».

22:17
Corner

58': Πλασαριστά το κόρνερ από το Νεϊμάρ για τον Ντανίλο, σέντρα, διώχνουν οι Νοτιοκορεάτες.

22:17

57': Ο Ραφίνια εκτελεί απευθείας με το αριστερό, η μπάλα βρίσκει λίγο στο τείχος και καταλήγει κόρνερ.

22:16

56': Φάουλ σε καλό σημείο για τη Βραζιλία, περίπου στα 10 μέτρα από τη γραμμή της περιοχής.

22:14
Απόκρουση

54': Ευκαιρία για τη Βραζιλία! Ο Ραφίνια κάνει τις προσποιήσεις μέσα στην περιοχή και εκτελεί αλλά ο Νοτιοκορεάτης γκολκίπερ δηλώνει «παρών».

22:06
Απόκρουση

47': Απειλεί η Νότια Κορέα, με τον Σον Χέουνγκ Μιν να πλασάρει από θέση μέσα αριστερά και τον Άλισον να τον σταματά παραχωρώντας κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:05
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

22:03
Αλλαγή

Διπλή αλλαγή η Νότια Κορέα. Χονγκ Τσουλ αντί Κιμ Γιν Σου και Σον Γιουν Χο αντί Γιουνγκ Γου Γιουνγκ.

22:01
Corner

63': Ο Ραφίνια στο κόρνερ από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:50

Καταιγιστική η Βραζιλία, προηγείται με 4-0 της Νότιας Κορέας που δεν έχει μπει στο γήπεδο.

21:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

21:48
Out

45+4': Ευκαιρία για τη «σελεσάο»! Ο Ριτσάρλισον φεύγει μόνος στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και πλασάρει, ο Κιμ Σέουνγκ Γκιου αποκρούει και στην επαναφορά ο Νεϊμάρ αστοχεί.

21:46

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:45
Απόκρουση

45': Κοντινό πλασέ με το μυτάκι από τον Πακετά, του λέει «όχι» ο Κιμ Σέουνγκ Γκιου. «Φλερτάρει» με το 5-0 η Βραζιλία...

21:43
Κίτρινη Κάρτα

44': Κίτρινη κάρτα στον Γιουνγκ Γου Γιουνγκ.

21:38

Απίστευτο ποδόσφαιρο από τους Βραζιλιάνους που κάνουν ό,τι θέλουν την ομάδα του Πάουλο Μπέντο καθαρίζοντας την πρόκριση από νωρίς.

21:36

Ο Βινίσιους «σκάβει» από τα αριστερά της περιοχής για τον Πακετά που με μονοκόμματο πλασέ στο δεύτερο δοκάρι ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

21:36
Goal

36': ΓΚΟΛ για τη ΒΡΑΖΙΛΙΑ!

21:33
Out

34': Ο Κασεμίρο κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κιμ Σέουνγκ Γκιου η μπάλα.

21:28

Εκπληκτικός συνδυασμός Μαρκίνιος, Τιάγκο Σίλβα και Ριτσάρλισον, με τον επιθετικό της Τότεναμ να βγαίνει απέναντι από τον Κιμ Σέουνγκ Γκιου και με πλασέ να κάνει το 3-0.

21:28
Goal

29': ΓΚΟΛ για τη ΒΡΑΖΙΛΙΑ!

21:27
Corner

28': Κόρνερ για τη «σελεσάο» από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:24
Απόκρουση

25': Μακρινό σουτ του Χουάνγκ Χι Τσαν, δεν έχει πρόβλημα ο Άλισον.