Εξέλιξη αγώνα
22:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:53

«Πάρτι» της Πορτογαλίας απέναντι στην Ελβετία, την κερδίζει με 6-1 και θα παίξει στα προημιτελικά με το Μαρόκο.

22:53
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος του αγώνα.

22:51

Με υπέροχο πλασέ με το δεξί, από θέση μέσα αριστερά, ο Λεάο κάνει το 6-1.

22:50
Goal

90+2': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

22:50
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:47
Αλλαγή

89': Πέμπτη αλλαγή για την Ελβετία. Έξω ο Εμπολό, μέσα ο Γιασάρι.

22:45
Αλλαγή

87': Λεάο αντί Μπρούνο Φερνάντες η τελευταία αλλαγή των Πορτογάλων.

22:42
Οφσάιντ

84': Ο Ρονάλντο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

22:39
Αλλαγή

81': Ο Ρούμπεν Νέβες παίρνει τη θέση του Μπερνάρντο Σίλβα για την Πορτογαλία.

22:38
Οφσάιντ

79': Οφσάιντ ο Εντιμίλσον Φερνάντες.

22:35

76': Το εκτελεί με δύναμη ο Ρονάλντο, όμως η μπάλα σταματά πάνω στο τείχος.

22:34

76': Φάουλ για την Πορτογαλία σε θέση... Ρονάλντο.

22:31
Αλλαγή

73': Τριπλή αλλαγή η Πορτογαλία. Ρονάλντο αντί Ζοάο Φέλιξ, Βιτίνια αντί Οτάβιο και Όρτα αντί Γκονσάλο Ράμος.

22:29
Corner

71': Κόρνερ για την Ελβετία από τα αριστερά με τον Σακίρι, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:25

Ο Ζοάο Φέλιξ πασάρει για τον Γκονσάλο Ράμος που φάτσα με τον Ζόμερ «σκάβει» τη μπάλα από πάνω του γράφοντας το 5-1. Ο 21χρονος άσος πετυχαίνει το πρώτο χατ τρικ του τουρνουά.

22:25
Goal

67': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

22:24
Αλλαγή

66': Αλλαγή για την Ελβετία. Ο Οκαφόρ αντικαθιστά τον Βάργκας.

22:17
Κίτρινη Κάρτα

59': Κίτρινη κάρτα στον Τσόμερτ.

22:17

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Σακίρι κα κεφαλιά του Γκονσάλο Ράμος, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι απ' όπου ο Ακάντζι τη σπρώχνει στα δίχτυα μειώνοντας σε 4-1.

22:16
Goal

58': ΓΚΟΛ για την ΕΛΒΕΤΙΑ!

22:16
Corner

57': Κόρνερ για την Ελβετία από τα δεξιά.

22:14

Μετά από ωραία ανάπτυξη των Ιβήρων, ο Γκερέιρο μπαίνει στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά και με ψύχραιμο πλασέ σκοράρει για το 4-0.

22:14
Goal

55': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

22:12
Αλλαγή

54': Δύο αλλαγές για την Ελβετία. Ζακάρια αντί Φρόιλερ και Σεφέροβιτς αντί Σο.

22:09

Από τα δεξιά, ο Νταλότ γυρίζει χαμηλά για τον Γκονσάλο Ράμος που με τσίμπημα της μπάλας στο πρώτο δοκάρι ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον επιθετικό της Μπενφίκα.

22:09
Goal

51': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

22:07
Corner

49': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:04

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.