Εξέλιξη αγώνα
19:26

Από τον Σταύρο Ιωαννάτο που ήταν στη Νέα Φιλαδέλφεια, καλή συνέχεια.

19:24

Η ΑΕΚ κερδίζει με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης, φτάνει τους 53 βαθμούς και είναι εν αναμονή του ντέρμπι των «αιωνίων». Μένουν ένατοι και στους 24 οι Αρκάδες.

Οφσάιντ

90': Ο Ελίασον σκοράρει για την ΑΕΚ αλλά το γκολ δεν μετράει καθώς στο ξεκίνημα της φάσης ο Τσούμπερ ήταν οφσάιντ.

19:19
Αλλαγή

90': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κωστέας έξω, ο Ριέρα μέσα.

19:14
Απόκρουση

85': Σουτ ο Ρότα από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

19:08
Αλλαγή

78': Τριπλή αλλαγη για τους Αρκάδες. Ιγκλέσιας αντί Αλάγκμπε, Τασουλής αντί Τιλίκα και Μπαρτόλο αντί Ζουγλή.

19:07
Αλλαγή

78': Μάνταλος αντί Πινέδα και Γαλανόπουλος αντί Αραούχο η διπλή αλλαγή της ΑΕΚ.

19:06

Ο Τσούμπερ πάει να σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Ζουκάνοβιτς, παίρνει ύψος και φτάνει στα αριστερά της περιοχή στον Γκατσίνοβιτς που πλασάρει τον Παπαδόπουλο γράφοντας το 2-0.

19:06
Goal

76': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:04
Σχόλιο

Μονίμως στην επίθεση η Ένωση, ψάχνει το δεύτερο γκολ...

19:03
Out

74': Νέα τελική για τους «κιτρινόμαυρους»! Κοντινό πλασέ Γκατσίνοβιτς, το βγάζει ο Παπαδόπουλος και στην επαναφορά ο Γιόνσον σουτάρει ψηλά.

19:02
Out

72': Κι άλλη φάση για την Ένωση, με τον Γιόνσον να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και τον Παπαδόπουλο να αποκρούει ξανά.

19:01
Out

71': Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Σουτ του Ελίασον έξω από την περιοχή, εκατοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

18:59
Out

70': Από την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Ελίαοσν που κάνει το φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

18:59
Out

69': Απειλούν οι γηπεδούχοι! Ο Γκατσίνοβιτς μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, σουτάρει με το δεξί, κόντρα και ακόμα μία απόκρουση από τον Παπαδόπουλου σε κόρνερ.

18:57
Αλλαγή

68': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ελίασον αντικαθιστά τον Άμραμπατ.

18:56
Out

67': Ο Ρότα σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Αραούχο, έξω.

18:52

Επιστρέφει στο γήπεδο ο Βίντα.

18:52
Απόκρουση

63': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από εκτέλεση κόρνερ του Γκατσίνοβιτς από τα αριστερά, ο Αραούχο κάνει γερό πάτημα και παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι όμως ο Παπαδόπουλος του λέει «όχι».

18:51

62': Πεσμένος στο χορτάρι ο Βίντα, δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ της Ένωσης. Για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου.

18:50
Σχόλιο

60': Κυκλοφορεί τη μπάλα η ΑΕΚ, αμύνονται μαζικά οι Αρκάδες.

18:48

Είναι ΟΚ ο άσος των Αρκάδων και το ματς συνεχίζεται στο λεπτό.

18:47

58': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Αλάγκμπε που χτύπησε στο πρόσωπο.

18:43
Απόκρουση

56': Χαμηλή σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.

18:40
Απόκρουση

51': Ο Άμραμπατ σουτάρει χαμηλά από πλάγια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, αποκρούει ο Παπαδόπουλος στη γωνία του με το πόδι σε κόρνερ που δεν φέρνει άποιο όφελος.

18:34

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

18:34
Αλλαγή

Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Κωστέας αντί Μπαράλες.

18:20

Με τέρμα του Αραούχο στο 32', η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης που παίζει με 10 παίκτες από το 4' λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Γκαρντάβσκι.

18:18

Δεν αφήνει να εκτελεστεί το κόρνερ ο Τζοβάρας και έχουμε φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

18:18
Απόκρουση

45+2': Ξαφινό σουτ του Τσούμπερ έξω από την περιοχή, με το ένα χέρι διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

18:16

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:15
Αλλαγή

45': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λιβάι Γκαρσία και ο Τσούμπερ παίρνει τη θέση του.

18:14

43': Στο έδαφος ο Λιβάι Γκαρσία, δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Στον προσαγωγό το πρόβλημα του επιθετικού της ΑΕΚ.

18:12
Out

42': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Χατζισαφί και Αραούχο κάνουν το 1-2, με τον Ιρανό αμυντικό να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και να κάνει το πλασέ σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, μόλις άουτ.

18:11
Out

41': Τεχνικό σουτ του Αραούχο έξω από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

18:09
Out

38': Το πάει απευθείας ο Λιβάι Γκαρσία, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:08

38': Φάουλ για την ΑΕΚ περίπου 5 μέτρα εκτός περιοχής και αρκετά δεξιά.

18:02

Ο Γκατσίνοβιτς στην εκτέλεση του κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Βίντα προς τα πίσω, δεύτερη ψαράκι από τον Αραούχο από τη μικρή περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

18:02
Goal

32': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:02
Corner

32': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά.

17:59
Out

29': Απευθείας η εκτέλεση του Γκατσίνοβιτς, πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

17:58

28': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση. Αριστερά του ημικυκλίου έχει στηθεί η μπάλα...