18:05

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:04
Σχόλιο

Ο ΟΦΗ κερδίζει με 2-0 τον Ιωνικό στη Νεάπολη χάρις σε δύο τέρματα του Τοράλ με πέναλτι στο 83' και με σουτ στο 90+2' και φτάνει τους 26 βαθμούς και την 9η θέση, ενώ ο Ιωνικός με την ήττα αυτή, παρέμεινε στους 15 και σε δύσκολη θέση για την παραμονή, στο +1 από τον Λεβαδειακό και στο +2 από τη Λαμία.

18:03
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Ιωνικός - ΟΦΗ 0-2.

18:03
Κόκκινη Κάρτα

90+8': Βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται ο Βαλεριάνος για κράτημα φανέλας του Μοσκέρα.

18:02
Out

90+7': Εκτελεί το κόρνερ ο Μοσκέρα, πλασέ του Μπαλογιάννη, η μπάλα πάνω από την εστία του Χουτεσιώτη.

18:01
Αλλαγή

90+6': Γκρόνινγκ αντί Τοράλ στην τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

18:01
Corner

90+6': Στην κόντρα ο ΟΦΗ με τον Γκρόνινγκ να σουτάρει όμως ο Χουτεσιώτης, ωραία διώχνει σε κόρνερ.

18:01
Out

90+6': Δυνατό σουτ του Μύγα, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Μανδά.

17:59
Αλλαγή

90+3': Ο Ελευθεριάδης περνά στο ματς αντί του Σεμπά.

17:58

Λάθος του Λοβέρα, ο Μπαλογιάννης κερδίζει την μπάλα, από τα αριστερά τη γυρίζει στον Τοράλ και εκείνος με δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Χουτεσιώτη για το 0-2.

17:58
Goal

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:57
Απόκρουση

90+2': Φάουλ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μοσκέρα, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Σάκιτς.

17:55

Ξανά ματς στη Νεάπολη...

17:55
Καθυστερήσεις

Ακόμα στο έδαφος ο Μπάκιτς και έχουμε 8 λεπτά καθυστερήσεων.

17:53
Κίτρινη Κάρτα

88': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για χτύπημα στον Μπάκιτς.

17:53
Απόκρουση

88': Κόρνερ για τον Ιωνικό, ο Λοβέρα το εκτελεί, διώχνει ο Περέα στο πρώτο δοκάρι.

17:52

87': Αψιμαχία των Βαλεριάνου και Περέα και από μία κίτρινη στους δύο παίκτες.

17:51

86': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μανδάς.

17:50
Αλλαγή

85': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μαρινάκης αντί του Τσιλιανίδη.

17:49
Αλλαγή

84': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Στη θέση του Μπουενά ο Μασάς και στη θέση του Κάνιας ο Λοβέρα.

17:48
Αλλαγή

83': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μοσκέρα στη θέση του Ντίκο.

17:48

Ο Τοράλ εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 0-1.

17:48
Goal

83': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:46

81': Και κίτρινη στον Μπουενά.

17:46
Πέναλτι

Εξετάζεται από το VAR η φάση και τελικά έχουμε πέναλτι.

17:45
Πέναλτι

80' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Μετά από κόρνερ που εκτελεί ο Μπαλογιάννης και προσωρινή απομάκρυνση της μπάλας αυτή φτάνει στον Τοράλ που δέχεται μαρκάρισμα του Μπουενά μέσα στην περιοχή.

17:44

Έχει τραυματιστεί ο Πασαλίδης και μπαίνει το ιατρικό τιμ του ΟΦΗ στον αγωνιστικό χώρο.

17:43
Απόκρουση

78': Ξανά ο Τοράλ στη γωνιά, μπλοκάρει σταθερά ο Χουτεσιώτης μετά την εκτέλεση.

17:43
Corner

78': Κόρνερ για τον ΟΦΗ εκτελεί ο Τοράλ και νέο κόρνερ παραχωρεί ο Μπουενά.

17:42
Απόκρουση

77': Ευκαιρία για τον Ιωνικό ωραία μπαλιά του Μύγα για τον Μάνο ο οποίος πάει να βγει τετ-α-τετ με τον Μανδά ο οποίος έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει.

17:40

75': Ο Σάκιτς στο κόρνερ, δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά ο Μύγας.

17:39
Corner

74': Ο Κάνιας για τον Φαντιγκά ο οποίος κερδίζει κόρνερ από τον Τοράλ.

17:37

Ξανά ματς στη Νίκαια όλα οκ με τον Τοράλ που επιστρέφει στο παιχνίδι.

17:35

Μικρή διακοπή έχει τραυματιστεί ο Τοράλ σε μονομαχία με τον Μύγα και δέχεται τις πρώτες βοήθειες του ιατρικού τιμ.

17:35
Οφσάιντ

70': Αντεπίθεαη του ΟΦΗ, ο Ντίκο για τον Μπάκιτς, ο βοηθός σηκώνει λανθασμένα για οφσάιντ.

17:34
Οφσάιντ

69': Πάσα του Ντίκο για τον Μπαλογιάννη που σεντράρει, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει, αλλά υπάρχει οφσάιντ.

17:32
Αλλαγή

67': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Μάνος στη θέση του Μάντζη.

17:31

66': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βούρος για μαρκάρισμα στον Βαλεριάνο.

17:31
Out

66': Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπαλογιάννης δεν μπορεί στο δεύτερο δοκάρι να πιάσει την κεφαλιά ο Περέα.

17:30
Σχόλιο

Είναι καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθούν για το γκολ τόσο ο Ιωνικός, όσο και ο ΟΦΗ, ενώ σύντομα αναμένονται και οι πρώτες κινήσεις των Μιχάλη Γρηγορίου και Βάλντας Νταμπράουσκας.

17:27
Οφσάιντ

62': Ο Ντίκο το γύρισμα στον Μπάκιτς υπάρχει οφσάιντ...

17:24
Απόκρουση

59': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπαλογιάννης, γύρισμα του Πασαλίδη στον Ντίκο αυτός με το στήθος από κοντά θέλει να βρει δίχτυα μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

17:23
Απόκρουση

58': Ο Βαλεριάνος στο κόρνερ με πάσα στον Σεμπά που κάνει το γύρισμα, σουτ του Κάνιας και ο Μανδάς μπλοκάρει προ των Μύγα, Μπουενά.

17:22
Corner

57': Σουτ του Μάντζη, η μπάλα βρίσκει στο πρόσωπο του Πασαλίδη και περνά κόρνερ.

17:20
Απόκρουση

55': Ο Μάντζης από τα όρια της περιοχής και πεσμένος πασάρει στον Σεμπά που κάνει το σουτ από κοντά ο Μανδάς μπλοκάρει.

17:18

Αλλάζει την απόφαση του ο Παπαπέτρου, δεν υπάρχει πέναλτι και φυσικά ούτε η κόκκινη.

17:17

Πάει να τσεκάρει τη φάση ο Παπαπέτρου.

17:16

Πάντως η φάση εξετάζεται από το VAR.

17:16

51': Και κόκκινη κάρτα στο Βούρο.

17:15

50': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΙΩΝΙΚΟ! Βαθιά μπαλιά του Τσιγκρίνσκι στον Φαντιγκά, ο Βούρος πάει άγαρμπα πάνω του και ο Παπαπέτρου δείχνει το σημείο του πέναλτι.

17:14
Απόκρουση

49': Κάθετη του Μάντζη για τον Σεμπά είναι δυνατή φύσει αδύνατον να προλάβει ο Σεμπά.

17:10

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, συνεχίζουν χωρίς αλλαγές τόσο ο Ιωνικός, όσο και ο ΟΦΗ.

16:55
Σχόλιο

Στο 0-0 ο Ιωνικός και ο ΟΦΗ μετά τα πρώτα 45 λεπτά, με τον Ιωνικό να είναι καλύτερος μέχρι το ημίωρο έχοντας δύο ευκαιρίες με τον Μάντζη και ένα ακυρωθέν τέρμα του έμπειρου φορ, τη στιγμή που οι Κρητικοί είχαν δοκάρι με τον Μπάκιτς στο 45ο λεπτό.

16:54

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός - ΟΦΗ 0-0.

16:53
Οφσάιντ

45+3': Σε θέση οφσάιντ ο Ντίκο.

16:52
Απόκρουση

45+2': Φάουλ για τον Ιωνικό αυτή τη φορά από πλάγια αριστερά, εκτελεί ο Σάκιτς η μπάλα αναπηδά μπροστά στον Μανδά που όμως δεν αιφνιδιάζεται και την μπλοκάρει.

16:50

Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

16:50
Δοκάρι

45': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Βαθιά μπαλιά του Μπαλογιάννη για τον Ντίκο βάζει σωστά το σώμα του και διώχνει ο Βαλεριάνος, η μπάλα στον Τσιλιανίδη που τη στρώνει στον Μπάκιτς δυνατό σουτ του Μαυροβούνιου, σταματά στο αριστερό δοκάρι του Χουτεσιώτη.

16:48
Απόκρουση

43': Ο Βαλεριάνος ξανά σε εκτέλεση φάουλ με στόχο τον Τσιγκρίνσκι έχει αντιληφθεί την πρόθεση ο Μανδάς που μπλοκάρει σταθερά.

16:47
Out

42': Ξανά φάουλ από πλάγια δεξιά για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Βαλεριάνος, η μπάλα απευθείας άουτ καθώς δεν μπορούν να μπουν στην πορεία της ούτε ο Μάντζης, ούτε ο Μύγας.

16:45
Οφσάιντ

40': Φάουλ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Σάκιτς, η φάση σταματά για οφσάιντ του Μύγα.