Εξέλιξη αγώνα
20:03

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:02

Ωραίο ματς, η ΑΕΚ στην Οpap Arena κερδίζει με 3-1 τον πολύ καλό Άρη και με πρωταγωνιστή τον Τσούμπερ, που σκόραρε δις, φτάνει τους 69 βαθμούς στην 1η θέση, περιμένοντας τι θα βγάλει το ΠΑΟ - Ολυμπιακός. Ο Άρης παραμένει στην 5η θέση με 41 βαθμούς.

20:02
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+8: Λήξη του αγώνα, 3-1.

20:01
Αλλαγή

90'+6: Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ, Μοχαμάντι αντί Γκαρσία.

20:01

Ο Τσούμπερ σκοράρει αυτή τη φορά με πλασέ από αριστερά της περιοχής για το 3-1.

19:59
Goal

90'+5: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:57
Κίτρινη Κάρτα

90'+3: Κίτρινη σε Μάνταλο και Χριστοδουλόπουλο, είχαν ένα διαξιφισμό.

19:56
Δοκάρι

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα, μετά την πάσα του Γκαρσία, μόνος προ του Κουέστα πλασάρει και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

19:55
Out

90'+1: Σουτ του Χατζισαφί από θέση μέσα αριστερά, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:55
Καθυστερήσεις

90': Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:50

86': Ρότα, Φερνάντες, Καμάτσο και Νταμπό αυτοί που θα δουν την κίτρινη.

19:49

85': Ένας κακός χαμός γίνεται τώρα στους πάγκους των δύο ομάδων μετά από ένα πλάγιο για τον Άρη.

19:46

Ο Τσούμπερ πιάνει ένα ωραίο δυνατό σουτ από δεξιά της περιοχής, ο Κουέστα δεν μπορεί αυτή τη φορά ν' αντιδράσει, 2-1.

19:46
Goal

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:45
Αλλαγή

81': Χριστοδουλόπουλος αντί Εμπακατά, Μαζικού αντί Πάλμα, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Άρη.

19:43
Out

79': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, αφύλακτος ο Σιμάνσκι παίρνει την κεφαλιά, δεν είναι καλή, άουτ.

19:43
Corner

79': Ο Κουέστα σε μία νέα μεγάλη απόκρουση σε σουτ του Τσούμπερ από θέση μέσα δεξιά, κόρνερ.

19:40

77': Χαρίζει κίτρινη στον Πινέδα ο Διαμαντόπουλος, δεν δίνει καν φάουλ σε τράβηγμα του Πινέδα στον Καμάτσο.

19:39
Αλλαγή

76': Μάνταλος αντί Γιόνσον, τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

19:37
Out

73': Ο Πάλμα εκτελεί φάουλ με γέμισμα, κεφαλιά του Νταμπό, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, σημαντική ευκαιρία για τον Άρη.

19:35
Out

71': Σουτ του Φερνάντες εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:34

Και δεν υπάρχει πέναλτι τελικά, υπάρχει φάουλ του Ρότα.

19:34

Βλέπει αν υπάρχει φάουλ του Ρότα στην αρχή της φάσης, στον Πάλμα.

19:33

Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος πάει να δει τη φάση στο VAR.

19:31

67': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Για χέρι του Ενκουλού μετά από σουτ του Γκαρσία.

19:25
Αλλαγή

61': Οντουμπάγιο αντί Ιτούρμπε, τρίτη αλλαγή για τον Άρη.

19:24
Αλλαγή

60': Τσούμπερ αντί Αραούχο, Πινέδα αντί Γκατσίνοβιτς, Φερνάντες αντί Ελίασον, τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ.

19:23

Ήταν οφσάιντ ο Καμάτσο, το 1-1 παραμένει.

19:22

Το VAR θα τσεκάρει αν υπάρχει οφσάιντ του Καμάτσο.

19:22

58': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:20
Out

56': Ο Πάλμα τη σέντρα με εξωτερικό φάλτσο από αριστερά της περιοχής, ο Νταμπό την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δίχως ισορροπία και ψηλά άουτ η μπάλα.

19:19
Corner

55': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Γκατσίνοβιτς τη σέντρα από αριστερά, κεφαλιά-πάσα του Γκαρσία στον Αραούχο, ο Αργεντινός το κοντινό πλασέ και σπουδαία απόκρουση σε κόρνερ από τον Κουέστα. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:11
Out

47': Σουτ του Γκατσίνοβιτς από αριστερά της περιοχής, πολύ άστοχο.

19:10
Αλλαγή

46': Ντουκουρέ αντί Ετέμπο, δεύτερη αλλαγή για τον Άρη.

19:10

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.