21:04

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:03
Σχόλιο

Τρίτη σερί ήττα για τον απογοητευτικό Ολυμπιακό, που μόνο... γκολ με βολέ τερματοφύλακα δεν έχει δεχθεί φέτος, αδιανόητες γκάφες στα μετόπισθεν. Με 63 βαθμούς οι «ερυθρόλευκοι» παραμένουν στην 3η θέση και είναι στο -12 από τον Παναθηναϊκό. Ο Άρης ήταν όπως έπρεπε ανασταλτικά, δέχθηκε με ευχαρίστηση τα... δώρα των Πειραιωτών και με 47 πόντους στην 5η θέση ξεφεύγει στο +7 από τον Βόλο, περιμένοντας απλά να εξασφαλίσει και μαθηματικά την έξοδο στην Ευρώπη.

21:03
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+9: Λήξη του αγώνα, 2-1.

21:02
Corner

90'+8: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:01
Απόκρουση

90'+6: Ο Φορτούνης την ωραία μπαλιά στον αφύλακτο Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός δεν κάνει καλό πλασέ, τα χρόνια έχουν περάσει πια... Ο Κουέστα μπλοκάρει εύκολα.

20:56
Κίτρινη Κάρτα

90'+2: Κίτρινη στον Ανδρούτσο.

20:54
Καθυστερήσεις

90': Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:52
Αλλαγή

89': Δύο αλλαγές για τον Άρη, Χριστοδουλόπουλος αντί Καμαρά, Ενκουλού αντί Νταμπό.

20:51
Out

87': Μακρινό σουτ του Ραμόν, χωρίς τύχη.

20:50
Αλλαγή

86': Μπακαμπού αντί Ελ Αραμπί, Ραμόν αντί Ρέαμπτσιουκ, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

20:49
Σχόλιο

85': Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, πλην των καθυστερήσεων, δεν δείχνει να έχει τρόπο ο Ολυμπιακός να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.

20:40
Αλλαγή

75': Καμάτσο αντί Ματέο Γκαρσία, δεύτερη αλλαγή για τον Άρη.

20:38
Αλλαγή

74': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Βαλμπουενά αντί Βρουσάι.

20:38
Out

74': Άλλο ένα κακό σουτ του Φορτούνη...

20:37
Απόκρουση

73': Σουτ του Καμαρά από θέση έξω αριστερά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:34

Ο Μπακαμπού ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 2-1.

20:34
Goal

70': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:33
Πέναλτι

69': Και πέναλτι για τον Ολυμπιακό.

20:32

68': Ο Ολλανδός διαιτητής Μάκελι πάει να δει τη φάση στο VAR.

20:31
Corner

67': Ο Ανδρούτσος τη σέντρα από δεξιά, κόντρα στον Μαζικού, κόρνερ. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι «ερυθρόλευκοι», για χέρι του Μαζικού.

20:30

66': Κίτρινη στον Νταμπό επειδή έβγαλε τη φανέλα του.

20:29

Ο Ιτούρμπε τη σέντρα από αριστερά, ο Μπα κάνει γκάφα προσπαθώντας να διώξει την μπάλα, ο Νταμπό σε κενή εστία απλά την σπρώχνει στα δίχτυα για το 2-0.

20:29
Goal

65': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:28
Out

64': Ατομική προσπάθεια του Φορτούνη, αλλά κακό σουτ από θέση έξω αριστερά, πολύ άστοχο.

20:23

59': Κίτρινη στον Πίρσμαν για διαμαρτυρία.

20:22
Αλλαγή

59': Μπιέλ αντί Μασούρα, Ίνμπομ Χουάνγκ αντί Κασάμι, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

20:22
Αλλαγή

58': Ιτούρμπε αντί Πάλμα, πρώτη αλλαγή για τον Άρη.

20:19
Οφσάιντ

55': Ο Ντουκουρέ σημαδεύει το δοκάρι με κεφαλιά, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, ήταν σε θέση οφσάιντ.

20:18

54': Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ για φάουλ στον Καμαρά.

20:17
Corner

54': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά και αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

20:13
Out

49': Ο Πασχαλάκης έχει βγει μακριά από την εστία του, δεν διώχνει σωστά την μπάλα, μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Ματέο Γκαρσία και πάνω από το οριζόντιο δοκάρι περνά η μπάλα.

20:12

48': Κίτρινη στον Ντουκουρέ για φάουλ στον Φορτούνη.

20:10
Corner

46': Κόρνερ παραχωρεί ο Φαμπιάνο για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:09

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.