Ζωντανοί οι «ασπρόμαυροι» στο κυνήγι της τρίτης θέσης.

Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-2.

21:56
Κίτρινη Κάρτα

90'+4: Κίτρινη στον Τάισον.

21:55
Κόκκινη Κάρτα

90'+3: Μεγάλη ένταση με πρωταγωνιστή τον Καμαρά, ο οποίος αποβάλλεται βλέποντας δεύτερη κίτρινη.

21:51
Καθυστερήσεις

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:50
Απόκρουση

89': Έψαξε το γκολ από πλάγια ο Ελ Καντουρί, είχε απάντηση ο Κουέστα.

21:48
Αλλαγή

87': Στη θέση του Σβαμπ ο Φελίπε Σοάρες.

21:47
Απόκρουση

86': Εκτελεί φάουλ ο Ιτούρμπε, παίρνει την κεφαλιά ο Φαμπιάνο και μπλοκάρει ο Κοτάρσκι.

21:45
Αλλαγή

83': Ρουπ αντί Ετέμπο για τον Άρη.

21:41
Αλλαγή

79': Διπλή αλλαγή για ΠΑΟΚ. Μπαίνουν Βιεϊρίνια και Ολιβέιρα, βγαίνουν Σάστρε και Τόμας.

21:40

79': Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς.

21:39

Ο Ζίβκοβιτς βρίσκει τον χώρο εκτός περιοχής και με διαγώνιο σουτ νικάει τον Κουέστα για το 3-2. Βρήκε η μπάλα και στο κεφάλι του Πίρσμαν.

21:39
Goal

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:34

73': Κίτρινη στον Μαζικού.

21:31

Με τρομερό σουτ εκτός περιοχής ο Νταρίντα κάνει το 2-2. Απίστευτο γκολ!

21:31
Goal

70': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:31

69': Δυνατό σουτ του Καμάτσο, αποκρούει ο Κοτάρσκι.

21:30
Απόκρουση

68': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καλό σουτ του Κωνσταντέλια, αποκρούει ο Κουέστα.

21:29
Αλλαγή

67': Μπαίνουν Καμάτσο και Ιτούρμπε για τον Άρη, εκτός οι Ματέο Γκαρσία και Πάλμα.

21:28
Αλλαγή

67': Περνάει εκτός ο Βραζιλιάνος, στη θέση του ο Ελ Καντουρί.

21:28

Στο έδαφος ο Τάισον, δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.

21:26

64': Κίτρινες σε Σβαμπ, Μπράντον Τόμας και Καμαρά.

21:25

Σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων!

21:23

Ο Σβαμπ το εκτελεί, νικάει τον Κουέστα και κάνει το 2-1.

21:22
Goal

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:21
Πέναλτι

60: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Πίρσμαν γκρεμίζει τον Ντάντας.

21:20

59': Ο Ζίβκοβιτς από το δεύτερο δοκάρι κάνει το γύρισμα για τον Σάστρε, αλλά ο Πάλμα παρεμβαίνει την κατάλληλη στιγμή.

21:17

Ο Ζίβκοβιτς βγάζει τη σέντρα, από τις κόντρες η μπάλα στρώνεται στον Τάισον και εκείνος ισοφαρίζει σε 1-1.

21:17
Goal

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:13
Απόκρουση

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντάντας βγαίνει μόνος του με τον Κουέστα, αλλά ο Ισπανός τον νικά.

21:11
Απόκρουση

50': Από εκτέλεση κόρνερ του Τάισον ο Κουλιεράκης παίρνει την κεφαλιά και ο Κουέστα μπλοκάρει εύκολα.

21:07

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:53

Στο δικό του καλό διάστημα ο ΠΑΟΚ δεν βρήκε γκολ. Αντιθέτως, σε αυτό που πατούσε καλύτερα ο Άρης, τα κατάφερε.

20:48

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

20:48

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

20:47

Απίθανο λάθος του Κουλιεράκη στην πίεση του Γκαρσία, ο Καμαρά παίρνει την μπάλα και ανενόχλητος εκτελεί τον Κοτάρσκι για το 0-1.

20:47
Goal

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:44
Corner

43': Εκτελεί ο Νταρίντα εντός περιοχής, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τον Άρη. Κερδίζει και δεύτερο. Διώχνει ο Κοτάρσκι.

20:43

41': Ο Σάστρε γυρνάει στο πρώτο δοκάρι, ο Μπράντον Τόμας πάει πρώτος και την τελευταία στιγμή παρεμβαίνει ο Φαμπιάνο.

20:40

Πατάει καλύτερα ο Άρης στα τελευταία λεπτά.

20:38
Απόκρουση

37': Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Ο Πίρσμαν σουτάρει και ο Κοτάρσκι μπλοκάρει.

20:36
Απόκρουση

35': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Πάλμα εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Κοτάρσκι πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση.

20:31

30': Πέφτει εντός περιοχής ο Ματέο Γκαρσία. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Το τσέκαραν και στο VAR και το ματς συνεχίζεται.

20:29

29': Μπορούσε να εκτελέσει ο Ζίβκοβιτς, επέλεξε την πάσα και έτσι έχασε μία καλή στιγμή ο ΠΑΟΚ.

20:25

24': Ένταση στους πάγκους. Όλα ξεκίνησαν από διαμαρτυρίες του Ρόμπερτ Παλικούτσα προς τον τέταρτο. Πήρε και κίτρινη κάρτα ο τεχνικός διευθυντής του Άρη.

20:20
Corner

19': Ο Κωνσταντέλιας βρίσκει τον Ζίβκοβιτς και την τελευταία στιγμή ο Ετέμπο προλαβαίνει να παραχωρήσει κόρνερ. Από την εξέλιξη της φάσης η μπάλα φτάνει στον Κουλιεράκη, εκείνος σουτάρει και αστοχεί.

20:18
Out

17': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νταρίντα κάνει τη σέντρα και ο Γκαρσία με κοντινή κεφαλιά αστοχεί.

20:14

Κοντρολάρει το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά.

20:10
Απόκρουση

8': Σουτάρει ο Ζίβκοβιτς και ο Κουέστα μπλοκάρει άνετα.

20:08
Out

6': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ράφα Σοάρες κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, ο Ντάντας εκτελεί αμαρκάριστος και δεν βρίσκει στόχο.

20:05

3' Κάνε τη σέντρα ο Ζίβκοβιτς, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

20:02

1' Σέντρα στο ματς.

19:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:52

Πολλά τα κενά καθίσματα στην Τούμπα.

19:46

Βαθμολογικά το ενδιαφέρον είναι μονόπλευρο. Ο ΠΑΟΚ κυνηγάει την τρίτη θέση, ενώ ο Άρης δεν παλεύει για κάτι εφόσον είναι σχεδόν απίθανο να βγει εκτός πεντάδας.

19:41

Πάντα τέτοια ντέρμπι είναι σημαντικά και παίζουν ρόλο κυρίως για το γόητρο.

01:01

Καλησπέρα σας, το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη ξεκινάει στις 20:00.

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΠΑΟΚ
Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Koυλιεράκης, Σοάρες, Ντάντας Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Μπράντον Τόμας.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Νάσμπεργκ, Βιεϊρίνια, Σοάρες, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ολιβέιρα, Τζίμας.
ΑΡΗΣ
Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Πίρσμαν, Μαζικού, Νταρίντα, Ετέμπο, Νταμπό, Πάλμα, Γκαρσία, Καμαρά.
Αναπ: Σιαμπάνης, Ιτούρμπε, Καμάτσο, Ντουκουρέ, Γκρέι, Ρουπ, Ενκουλού, Χριστοδουλόπουλος, Σγούρος.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Αγκάγεφ (Αζερμπαϊτζάν) Βοηθοί: Ζιενέλοφ (Αζερμπαϊτζάν), Εμιρέλι (Αζερμπαϊτζάν) 4ος: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) VAR: Ομουντλού (Αζερμπαϊτζάν) AVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου)