28/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021 - 01:00

Νίκησε τον ΠΑΟΚ η Κ19 του ΠΑΟ και παρέα στην κορυφή με Ατρόμητο και ΠΑΣ Γιάννινα

Ήττα του Ολυμπιακού από τον Ιωνικό * Τι έγινε στα ματς της 9ης αγωνιστικής

Συνωστισμός επικρατεί πλέον στην κορυφή του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας 1 μετά τους σαββατιάτικους (6/11) αγώνες της 9ης αγωνιστικής.

Ο Ατρόμητος έμεινε χωρίς νίκη για τρίτο σερί ματς με το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στον ΟΦΗ, ο ΠΑΣ Γιάννινα περιορίστηκε στο εντός έδρας 1-1 με τον Παναιτωλικό και η Κ19 του Παναθηναϊκού (ΦΩΤΟ), που νίκησε με 2-0 τον ΠΑΟΚ χάρη σε δύο γκολ του Μπιλάλ στο 57' και το 60', έπιασε Περιστεριώτες και Ηπειρώτες στους 18 βαθμούς.

Στο ματς του ΠΑΣ ο Ρίζος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι στο 38', αλλά με τον ίδιο τρόπο τρία λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα ο Κύρκος για το 1-0, για να ισοφαρίσει ο Αυγέρης στο 71' με πλασέ στην κίνηση.

Ο Ολυμπιακός, από την πλευρά του, επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα, χάνοντας με 2-1 από τον Ιωνικό στου Ρέντη, με τον Ντόσκορη να γράφει το 0-1 στο 65', τον Κασέμι να ισοφαρίζει στο 75' με εύστοχο πέναλτι και τους Νικαιώτες να παίρνουν το διπλό στο 90'+2 με σκόρερ τον Βλαχίδη.

Ο Άρης πήρε το διπλό επί του Βόλου με 1-0 χάρη σε γκολ του Ραφαήλ Σγουρού στο 66', ενώ ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε τη Λαμία με 3-1 με δύο γκολ του Κωστέα στο 9' και το 14' κι ένα του Παπαδόπουλου στο 56', για να μειώσουν στις καθυστερήσεις οι Φθιώτες.