Οι διαιτητές στη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2
Με τις αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο (22-23/1) το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2, για να κάνει γνωστούς την Πέμπτη (20/1) η ΚΕΔ τους διαιτητές και τους βοηθούς τους, που θα σφυρίξουν στα ματς των δύο ομίλων.
Η σημαντικότερη αναμέτρηση είναι αυτή ανάμεσα στην Ξάνθη και τη Βέροια, με τον Βουρνέλη (ΦΩΤΟ) του Συνδέσμου Μακεδονίας να διευθύνει το παιχνίδι στα Πηγάδια, ενώ ο Βάτσιος του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής ορίστηκε στον αγώνα του Παναθηναϊκού Β' με τον Λεβαδειακό.
Αναλυτικά:
1ος όμιλος
Σάββατο (22/1)
14.45 Aλμωπός Αριδαίας - Ολυμπιακός Β'
Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς), Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Πουλικίδης (Δράμας)
14.45 Νίκη Βόλου - Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Δελής (Βοιωτίας)
4ος: Ανδριανός (Αχαΐας)
14.45 ΠΑΟΚ Β' - Τρίκαλα
Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)
Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας), Μηνούδης (Πιερίας)
4ος: Βρέσκας (Πιερίας)
17.00 Ξάνθη - Βέροια
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Αϊναλής (Μακεδονίας)
4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Κυριακή (23/1)
14.45 Πιερικός - Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Διαμαντής (Ηπείρου)
4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)
14.45 Θεσπρωτός - Π.Ο.Τ. Ηρακλής
Διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Καραλής (Ηλείας)
4ος: Αντωνίου (Αχαΐας)
14.45 Καβάλα - Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)
14.45 Ολυμπιακός Βόλου - ΑΕΛ
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κορωνάς (Πειραιά), Χρηστάκος (Πειραιά)
4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)
2ος όμιλος
Κυριακή (23/1)
14.00 ΑΕΚ Β' - Επισκοπή
Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Αρμακόλας (Κυκλάδων)
4ος: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)
14.45 Καλαμάτα - Ρόδος
Διαιτητής: Νικολάου (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών), Αραβίδης (Αθηνών)
4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)
14.45 Παναθηναϊκός Β' - Λεβαδειακός
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής), Πλακάς (Δυτικής Αττικής)
4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)
14.45 Α.Ε. Καραϊσκάκης - Ηρόδοτος
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
4ος: Τσιοφλίκη (Λάρισας)
14.45 Εργοτέλης - Αιγάλεω
Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Ψυχουλάς (Βοιωτίας)
14.45 Αστέρας Βλαχιώτη - Καλλιθέα
Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)
Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)
14.45 Διαγόρας - Ο.Φ. Ιεράπετρας
Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατολικής Αττικής), Οικονόμου (Δυτικής Αττικής)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)
14.45 Χανιά - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)
Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Γούρνιας (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Κατοίκος (Αθηνών).