29/03/2024
ΠΑΟΚ | Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022 - 21:57

Ξεμούδιασε με... ντόρτια ο ΠΑΟΚ

Με 4-0 νίκησαν την Γκόου Αχέντ Ιγκλς οι «ασπρόμαυροι» στο πρώτο φιλικό τους παιχνίδι

Την ευκαιρία να κάνει τις πρώτες του δοκιμές σε φιλικό ματς είχε ο Ραζβάν Λουτσέσκου την Τετάρτη (29/6), με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει με 4-0 την Γκόου Αχέντ Ιγκλς επί ολλανδικού εδάφους.

Ο Ρουμάνος προπονητής χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες ανά ημίχρονο, με τους «ασπρόμαυρους» να ξεμουδιάζουν από τις σκληρές προπονήσεις και να είναι αρκετά κεφάτοι κυρίως στο β' ημίχρονο.

Είχε προηγηθεί το γκολ του Ολιβέιρα με πλασέ εντός περιοχής στο 30', με το 2-0 να έρχεται στο 48' από αυτογκόλ του Μπάκερ, ενώ στο 63' σκόραρε ο νεοαποκτηθείς Αντρέ Ρικάρντο με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Ελ Καντουρί από αριστερά.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 73', όταν ο Κωνσταντέλιας έκανε ωραία ενέργεια στην περιοχή και βρήκε δίχτυα με σουτ.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Ράφα Σοάρες, Παναγιώτου, Κάργας, Ντάγκλας Αουγκούστο, Φιλίπε Σοάρες, Τιάγκο Ντάντας, Λάμπρου, Κουαλιάτα, Ολιβέιρα.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Ταλιχμανίδης, Λύρατζης, Τσαούσης, Ίνγκασον Κουλιεράκης, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Κωνσταντέλιας, Αντρέ Ρικάρντο, Τσόλακ, Τζίμας.