25/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022 - 00:03

Συνέχεια στα τρίποντα έδωσε η Κ19 του ΠΑΟΚ

Επικράτησε με 1-0 του Ατρομήτου και διατήρησε το +6 από τον Ολυμπιακό * Τι έγινε στην εξ αναβολής 2η αγωνιστική

Νέα νίκη στο πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λίγκας 1 πήρε ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ, κερδίζοντας με 1-0 τον Ατρόμητο για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο με κεφαλιά του Φίλωνα στο 36', φτάνοντας τους 33 βαθμούς και διατηρώντας το +6 από τον Ολυμπιακό, ο οποίος νίκησε στην Τρίπολη τον Αστέρα με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Παπακανέλλος στο 29' με κοντινό πλασέ, το 0-2 πέτυχε ο Μουζακίτης στο 36' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και οι Αρκάδες μείωσαν στο 90' με ωραίο σουτ του Καπέρδα.

Με 2-1 πήρε το διπλό και ο πρωταθλητής Παναθηναϊκός κόντρα στον ΟΦΗ, με τον Σπαθάρη στο 37' να γράφει το 0-1, για να ισοφαρίσει ο Χότζα στο 53' και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Κλάψας.

Η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 4-2 του Βόλου με γκολ του Κοντορουχά στο 20', δύο τέρματα σημείωσε ο Κυρσανίδης (39', 74'), ενώ το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε και ο Δημητριάδης στο 69'. Για τους Βολιώτες, που είχαν ισοφαρίσει σε 2-2, σκόραραν ο Δήμου στο 42ο λεπτό και ο Νταϊλιάνι στο 52ο.

Με 1-0 επικράτησε του Λεβαδειακού ο Ιωνικός, ο Άρης κέρδισε εκτός έδρας τον Παναιτωλικό με 2-1 (10' Γκόλιας - 33' Χατζηιωάννου, 56' Τσέρα), ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε με 4-2 τη Λαμία (19' Πάνος, 34' Καφενζής, 83', 90' Φερεντίνος - 20' Μαργαρίτης, 62' πέν. Λαμπρόπουλος).