26/04/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Παρασκευή 1 Ιουλίου 2022 - 19:44

Μαρτίνς: «Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο μισάωρο, στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλύτερα»

Ο Πορτογάλος τεχνικός των «ερυθρόλευκων» ανέφερε όσα είδε στη φιλική ήττα του Ολυμπιακού από την Αρμίνια με σκορ 3-1

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 από την Αρμίνια Μπίλεφελντ την Παρασκευή (1/7) επί αυστριακού εδάφους. Η εικόνα των «ερυθρολεύκων» δεν ήταν καλή στα πρώτα 30 λεπτά, στοιχείο που δεν πέρασε απαρατήρητο από τον τεχνικό Πέδρο Μαρτίνς. Ο Πορτογάλος υποστήριξε ότι δοκιμάζει κάποια πράγματα και ότι δεν είναι ακόμη η ώρα να επικεντρωθεί στα παιχνίδια με τη Μακάμπι Χάιφα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Μαρτίνς στην κάμερα της COSMOTE TV:

«Τα πρώτα 30 λεπτά ήταν άσχημα για εμάς, δεν ήμασταν καλοί. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλύτερα, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και ήμασταν πιο κοντά στο 2-2 παρά στο 3-1 που δεχτήκαμε στο τέλος. Αλλά τα πρώτα λεπτά θεωρώ μας επηρέασαν στη συνέχεια του αγώνα.

Είναι λίγο νωρίς να μιλήσουμε για τη Μακάμπι, έχουμε ακόμη χρόνο. Σίγουρα θέλουμε να ετοιμάσουμε από τώρα κάποια πράγματα, αλλά αυτά τα ματς είναι για να βλέπουμε ποιοι παίκτες είναι σε καλύτερη κατάσταση και ποιοι ποδοσφαιριστές μπορούν να προσφέρουν στο μέλλον στην ομάδα».