26/04/2024
Ομάδες | Παρασκευή 12 Αυγούστου 2022 - 22:10

Κηφισιά: Φιλική νίκη επί του Πανσερραϊκού

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη επικράτησε με σκορ 2-1 της αντίστοιχης του Δημήτρη Ελευθερόπουλου

Η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Κηφισιά που διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής (12/8) στο Βελβεντό Κοζάνης, είχε νικήτρια την αθηναϊκή ομάδα με σκορ 2-1.

Κεντρικό πρόσωπο θα μπορούσε να πει κάποιος ότι ήταν ο τεχνικός των Σερραίων, Δημήτρης Ελευθερόπουλος καθώς ο 46χρονος καθόταν την περασμένη αγωνιστική περίοδο στον πάγκο της Κηφισιάς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το δεύτερο ημίχρονο διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή, στοιχείο που απέτρεψε τους παίκτες των δυο ομάδων να μπουν δυνατά στις μονομαχίες.

Μόλις στο 8' ο Κουιρουκίδης έβαλε μπροστά στο σκορ την Κηφισιά με ωραίο πλασέ μετά από πάσα ακριβείας του Ταλάλ. Οι Σερραίοι ισοφάρισαν στο 26' με σκόρερ τον συνήθη ύποπτο, Κανίς που δείχνει και φέτος ότι θα αναλάβει την υπόθεση γκολ για τα «λιοντάρια». Στο 75' σημειώθηκε το 2-1 υπέρ της Κηφισιάς, με με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Γκίνη.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης, Πεταυράκης, Παπάζογλου, Καρασαλίδης, Σιόντης, Μασκανάκης, Οικονόμου, Λιούμης, Κανίς, Μυστακίδης. Πάγκος: Κατσικας, Ζέρης, Τσαγκαλίδης, Δημητρίου, Γιανναράκης, Καραμπέρης, Ανάκογλου, Σοφιανός, Στίνα, Μούργος, Σάιντ, Ντοναλντόνι, Ξανθόπουλος.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Αγριμάκης (70′ Δασκαλάκης), Μπάκος (46′ Να), Σωτηράκος (70′ Τόλιος), Σπίνος (46′ Μαζουλουξής), Παναγιώτου (45′ Σμπώκος, 80′ Ποζατζίδης Λ.), Παπασάββας (46′ Πέιος), Ταλάλ (46′ Πρίτσας), Παυλάκης (46′ Γκίνη), Νοικοκυράκης (46′ Ιατρούδης, 70′ Δημοσθενιάδης), Καλλέργης (46′ Σέις, 80′ Φλώκος), Κουιρουκίδης (46′ Τεττέι).

Πηγή φωτό: panserraikosfc.gr