Εξέλιξη αγώνα
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:50

Η Καλλιθέα επικρατεί με 1-0 του Αιγάλεω και φτάνει τους 9 βαθμούς στην κατάταξη. Μένει στους 7 το «Σίτι».

16:50
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη στο ματς.

16:49
Κίτρινη Κάρτα

90+4': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Αιγάλεω, Απόστολο Χαραλαμπίδη, για διαμαρτυρία.

16:47

90+1': Όλο το Αιγάλεω μπροστά, αμύνονται μαζικά οι τυπικά γηπεδούχοι.

16:46
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:44

89': Κίτρινη κάρτα στον Ρέντζα για καθυστέρηση.

16:43
Corner

88': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα της Καλλιθέας.

16:42
Out

86': Από τα δεξιά ο Βουκελάτος συγκλίνει και εκτελεί περίπου από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

16:39
Απόκρουση

83’: Ευκαιρία για το Αιγάλεω! Ο Βουκελάτος κάνει το 1-2 με τον Αναστασίου, κερδίζει την κόντρα στο ύψος του πέναλτι και σουτάρει όμως ο Στρέζος μπλοκάρει.

16:38
Αλλαγή

82’: Τέταρτη αλλαγή για την Καλλιθέα. Έξω ο Σαντάνα, μέσα ο Μάλτσι.

16:37
Αλλαγή

81’: Διπλή αλλαγή για το «Σίτι». Βουκελάτος αντί Καθάριου και Σκεντεράι αντί Τριμμάτη.

16:35
Απόκρουση

80': Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσιλιγκίρη, η μπάλα σκάει στο έδαφος όμως ο Στρέζος δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει σταθερά.

16:28
Αλλαγή

72': Τρίτη αλλαγή για την Καλλιθέα, με τον Κωστίκα να αντικαθιστά τον Μουνιέ.

16:25
Απόκρουση

69': Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιγκίρη από τον άξονα και λίγο αριστερά, πισινή κεφαλιά από τον Λάσκαρη, εύκολα στην αγκαλιά του Στρέζου η μπάλα.

16:21
Αλλαγή

65’: Ο Καββαδίας στη θέση του Αρναρέλλη και ο Σαμπανίδης σε αυτή του Πιαστόπουλου για το Αιγάλεω.

16:18
Αλλαγή

62’: Διπλή αλλαγή για τους τυπικά γηπεδούχους. Βασιλούδης αντί Ρώσση και Τσιντώνης αντί Κονέ.

16:15
Corner

60': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:07
Corner

52': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα αριστερά, βγάζει την άμυνα ο Τριμμάτης.

16:07

50': Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου.

16:04
Out

49': Γεμίζει στο φάουλ ο Τσιλιγκίρης, ο Βλάχος την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνά παράλληλα με το τέρμα και βγαίνει άουτ.

16:03

48': Φάουλ 5 μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι.

16:01

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

15:47

Η Καλλιθέα προηγείται με 1-0 του Αιγάλεω χάρη στο γκολ του Δούμτση στο 2'.

15:47

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

15:46
Out

45+1': Ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Μπουλούλης στο κόρνερ, ο Μουνιέ προλαβαίνει την έξοδο του Φυλακτού και παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

15:45
Corner

45+1': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα αριστερά.

15:44
Out

44': Σουτ του Καθάριου έξω από την περιοχή, αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

15:43
Οφσάιντ

43': Οφσάιντ ο Ρώσση, σωστή υπόδειξη.

15:39
Corner

40': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ η άμυνα των τυπικά γηπεδούχων που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:38
Απόκρουση

39': Καλή στιγμή για το Αιγάλεω! Ο Πιαστόπουλος δοκιμάζει το πόδι του από πολύ μακριά, με τον Στρέζο να απογειώνεται και να διώχνει σε κόρνερ.

15:37
Απόκρουση

37': Σουτ του Μουνιέ απέξω, δεν το βρίσκει γεμάτο, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Φυλακτός και μπλοκάρει.

15:35
Out

35': Σέντρα του Ρέντζα από τα δεξιά, ο Δούμτσης σουτάρει στην κίνηση αλλά δε βρίσκει εστία.

15:30

30': Κίτρινη κάρτα στον Κοντοχρήστο.

15:24
Corner

24': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα αριστερά, δεν υπάρχει συνέχεια καθώς έγινε φάουλ πάνω στον Φυλακτό.

15:21
Οφσάιντ

21': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Κονέ, αλλά καλυπτόταν.

15:18
Corner

18': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά με τον Τσιλιγκίρη, βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα ο Στρέζος.

15:16

Πιο κινητικοί οι φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο δεκαπεντάλεπτο.

15:13

Σηκώνεται αμέσως ο αρχηγός της Καλλιθέας και το ματς συνεχίζεται.

15:13

13': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ρέντζα.

15:11
Corner

12': Ο Τσιλιγκίρης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Αρναρέλλη.

15:11
Απόκρουση

11': Σουτ του Τριμμάτη από θέση μέσα δεξιά, ξανά ο Στρέζος λέει «όχι» παραχωρώντας κόρνερ.

15:07
Corner

7': Το κόρνερ εκτελείται όμως περνά χωρίς κάποιο όφελος.

15:07
Απόκρουση

7’: Απειλεί το Αιγάλεω! Ο Αρναρέλλης σουτάρει από πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή, όμως ο Στρέζος αποκρούει στην κλειστή του γωνία σε κόρνερ.

15:02

Ο Δούμτσης κάνει ένα πλασαριστό σουτ με το δεξί έξω από το ημικύκλιο και λίγο αριστερά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:02
Goal

2’: ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

15:01

1’: Σέντρα στο ματς.

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:52

Το «Σίτι» από την άλλη, που έχει 7 βαθμούς και ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση της κατάταξης με τη Ρόδο όντας στο -2 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ Β’, προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 2-0 επί του Ο.Φ. Ιεράπετρας.

14:46

Οι τυπικά γηπεδούχοι έχουν δώσει δύο παιχνίδια, μετρώντας 6 βαθμούς. Στη πρεμιέρα πήραν το ματς με τη Ζάκυνθο στα χαρτιά, λόγω του ότι ο Αθλητικός Δικαστής έκρινε ότι η ομάδα του Ιονίου ήταν υπαίτια για τη μη διεξαγωγή του, τη 2η αγωνιστική επιβλήθηκαν με 1-2 του Ο.Φ. Ιεράπετρας ενώ την προηγούμενη 3η είχαν ρεπό.

14:41

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει σε περίπου 20 λεπτά και θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Πανιωνίου καθώς στο «Γρηγόρης Λαμπράκης», τη φυσική έδρα της Καλλιθέας, εκτελούνται εργασίες.

14:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Καλλιθέα - Αιγάλεω, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.