Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:07

Μένει τρίτος στους 19 βαθμούς ο ΠΑΟΚ και στο -10 από την κορυφή ενώ οι «κίτρινοι» πηγαίνουν στους 14 και ανεβαίνουν έβδομοι.

22:06

Σε ένα άκρως επεισοδιακό ματς, ο Άρης κερδίζει με 0-1 τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

22:06
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Σφυρίζει τη λήξη ο Μάντεν.

22:02

Από το 92' συνεχίζεται ο αγώνας.

22:01

Βγαίνουν και οι δύο ομάδες με τον διαιτητή.

21:59

Οι βοηθοί βγήκαν στον αγωνιστικό και ελέγχουν τις δύο εστίες.

21:49

Η ενημέρωση της αστυνομίας αναφέρει ότι υπάρχουν τέσσερις συλλήψεις.

21:48

Όπως αναφέρουν στη NOVA ο αγώνας θα συνεχιστεί για ένα λεπτό περίπου και λογικά αμέσως θα σφυρίξει ο Μάντεν τη λήξη.

21:45

Σιγά σιγά καθαρίζεται και ο αγωνιστικός χώρος από τα... πολεμοφόδια.

21:42

Έχει βγει ο τέταρτος διαιτητής στο γήπεδο και τσεκάρει την κατάσταση.

21:34

Έχουν ηρεμήσει πλέον τα πνεύματα και πλέον περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με την τύχη του αγώνα.

21:27

Οι φίλοι του ΠΑΟΚ αποχωρούν από το γήπεδο με την Θύρα 4 να αδειάζει.

21:25

Το ματς έχει διακοπεί φυσικά, μένει να φανεί αν θα συνεχιστεί ωστόσο κάτι τέτοιο φαντάζει πολύ δύσκολο.

21:24

Έχουν αποχωρήσει και οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ την ώρα που μέσα στον αγωνιστικό χώρο γίνεται πανικός, με ξύλο ανάμεσα σε αστυνομία και οπαδούς!

21:22

Φυσικά οι παίκτες του Άρη έχουν πάει στα αποδυτήρια, ενώ αυτοί του ΠΑΟΚ βλέπουν εμβρόντητοι τα όσα συμβαίνουν.

21:22

Τρομερά πράγματα στην Τούμπα.

21:21

Και τα ΜΑΤ μέσα! Χαμός...

21:20

90+2': Νέα διακοπή! Φωτοβολίδες από τους ΠΑΟΚτσήδες στον αγωνιστικό χώρο! Μπαίνουν μέσα και οπαδοί με σπασμένα καθίσματα.

21:19
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:19
Αλλαγή

90+1': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία βγαίνει, ο Ιτούρμπε μπαίνει.

21:14
Κίτρινη Κάρτα

85': Κίτρινη κάρτα στον Α. Ζίβκοβιτς.

21:13

Συνεχίζεται το παιχνίδι...

21:12

83': Μικρή διακοπή καθώς οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πετούν κροτίδες και μπουκάλια στο χορτάρι.

21:11

83': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

21:11
Αλλαγή

82': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λύρατζης μπαίνει αντί του Τέιλορ.

21:09

80': Έχουν αρχίσει και τα... γαλλικά από τους ΠΑΟΚτσήδες προς τους παίκτες της ομάδας τους.

21:08
Corner

79': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ ξανά από τα δεξιά, ούτε αυτό αποφέρει κάτι.

21:07
Corner

79': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, βγάζουν την άμυνα οι παίκτες του Άρη.

21:03

75': Στο μισό γήπεδο παίζει ο ΠΑΟΚ τους «κίτρινους» στο τελευταίο τέταρτο.

21:01
Αλλαγή

74': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ματίγια και Μάνος αντί Εντιαγέ και Καμαρά αντίστοιχα.

21:01

71': Κίτρινη κάρτα στον Ματέο Γκαρσία.

20:59
Corner

70': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, με κοντινή πάσα η εκτέλεση αλλά δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

20:57
Corner

69': Δεν αποφέρει κάτι το κόρνερ των γηπεδούχων που εκτελέστηκε από τα αριστερά.

20:56
Απόκρουση

68': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Κούρτιτς στο δεύτερο δοκάρι και ο Κουέστα ενστικτωδώς με το ένα χέρι παραχωρεί κόρνερ.

20:55
Αλλαγή

67’: Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Μαντσίνι αφήνει τη θέση του στον Γκάμα.

20:49
Αλλαγή

61': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μιτρίτσα αντί Σβαμπ και Άκπομ αντί Σβιντέρσκι.

20:46
Out

57': Ο Καμαρά φεύγει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ και κάνει το φαλτσαριστό σουτ με το δεξί αλλά δεν βρίσκει εστία.

20:44

55': Έχουν ανεβάσει τις γραμμές τους οι «ασπρόμαυροι» αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.

20:41
Corner

53': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, διώχνει μακριά ο Κουέστα.

20:39
Δοκάρι

51': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Α. Ζίβκοβιτς να κάνει τη σέντρα - σουτ από τα δεξιά και τη μπάλα να βρίσκει στο πάνω μέρος του δοκαριού και να φεύγει άουτ.

20:37

48': Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο.

20:36
Απόκρουση

47': Ο Σάσα κάνει το σουτ από διαγώνια θέση δεξιά εντός περιοχής, όμως ο Πασχαλάκης το βγάζει με το σώμα. Καλή στιγμή εδώ για τους φιλοξενούμενους.

20:34

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:33
Αλλαγή

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Ελ Καντουρί να παίρνει τη θέση του Μουργκ.

20:19

Καλύτεροι και με μεγαλύτερες ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι. Με γκολ του Μαντσίνι στο 41' προηγούνται των «ασπρόμαυρων» που είχαν δοκάρι στο 19'.

20:18

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Άρης 0-1.

20:18

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Τέιλορ.

20:17

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:14

Ο Εντιαγέ κλέβει και κουβαλά τη μπάλα, την πετά την κατάλληλη στιγμή στον κενό χώρο για τον Μαντσίνι ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και με υποδειγματικό πλασέ με το δεξί απέναντι από τον Πασχαλάκη σκοράρει για το 0-1.

20:13
Goal

41': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:11
Corner

39': Από τα αριστερά εκτελείται το κόρνερ του Άρη, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:11
Απόκρουση

38’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Καμαρά από τα δεξιά, ο Ματέο Γκαρσία κάνει την καρφωτή κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Πασχαλάκης με μία τρομερή επέμβαση αποκρούει σε κόρνερ.

20:09

37': Μαρκάρισμα του Βαρέλα στον Μαντσίνι μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, «τίποτα» λέει ο Μάντεν και έχει δίκιο.

20:04
Out

31’: Απειλεί ο Άρης! Ο Σούντγκρεν γυρίζει για τον Εντιαγέ, που κάνει τη προσποίηση και σουτάρει από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από το αριστερό «παραθυράκι» του Πασχαλάκη.

20:01
Corner

28': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, σταματά η φάση για χέρι του Κούρτιτς.

19:58

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στην Τούμπα, σε ένα παιχνίδι με εξαιρετικό ρυθμό και εκατέρωθεν φάσεις.

19:52

Όπως φάνηκε από το ριπλέι, ο γκολκίπερ του Άρη βρήκε λίγο τη μπάλα και έσωσε την ομάδα του.

19:51
Δοκάρι

19': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς εκτελεί χαμηλά το φάουλ αλλά η μπάλα χτυπά στην αριστερή κάθετη δοκό του Κουέστα.

19:51

18': Φάουλ του Μπράμπετς στον Σβιντέρσκι ακριβώς έξω από τη μεγάλη περιοχή.

19:50
Out

17’: Καλή στιγμή για τον Άρη! Ο Σάσα κλέβει και τροφοδοτεί τον Καμαρά που πλασάρει μέσα από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

19:48
Απόκρουση

16': Μακρινό σουτ από τον Σάσα, στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.

19:45
Απόκρουση

13': Ο Σβαμπ πασάρει στον Σβιντέρσκι, που σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά, αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:44

11': Μετά το δυνατό ξεκίνημα του Άρη, οι γηπεδούχοι έχουν πλέον ισορροπήσει.

19:41
Απόκρουση

8': Συρτό σουτ του Κούρτιτς εκτός μεγάλης περιοχής και αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα.

19:39
Οφσάιντ

7': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μαντσίνι, ήταν όντως εκτεθειμένος.

19:37
Corner

5': Πλασαριστά εκτελείται το κόρνερ από τους φιλοξενούμενους, όμως περνά ανεκμετάλλευτο.

19:36
Απόκρουση

5': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαντσίνι κάνει το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά και ο Πασχαλάκης αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ,

19:36
Απόκρουση

4': Σέντρα του Μπίσεσβαρ από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα.

19:34

Ψηλά η πίεση των φιλοξενούμενων στο ξεκίνημα...

19:32

1': Ξεκινάει το ντέρμπι.

19:30

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του ματς, μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

19:28

Δεκάδες καπνογόνα έχουν ανάψει στη Θύρα 4.

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μετά την καθιερωμένη προθέρμανση.

19:16

Στο γήπεδο βρίσκονται περισσότεροι από 17.000 φίλοι του ΠΑΟΚ με την προσέλευση να συνεχίζεται.

19:15

Ο ΠΑΟΚ έχει 32 νίκες στις 60 αναμετρήσεις κόντρα στον Άρη, που έχουν διεξαχθεί στην Τούμπα. Υπάρχουν ακόμη 18 ισοπαλίες, ενώ οι «κίτρινοι» έχουν επικρατήσει εννιά φορές.

19:13

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου στον αντίποδα είναι ένατη με 11 βαθμούς και προέρχεται από τη βαριά ήττα με 0-5 από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:10

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρίσκεται στην τρίτη θέση με 19 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε με 2-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι ενώ μεσοβδόμαδα αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τη Σλόβαν στη Μπρατισλάβα για τους ομίλους του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

19:07

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.