16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr

16:55
Σχόλιο

Κακή εμφάνιση αλλά νίκη για ΟΦΗ, η τρίτη συνεχόμενη, με σκορ 2-1 κόντρα στον πολύ καλό Ιωνικό. Ο Γκαγιέχος στο 42' το 1-0, ο Άοσμαν στο 48' το 1-1 και ο Λάμπρου με πέναλτι στο 89' το 2-1. Στους 18 βαθμούς και την τέταρτη θέση ο ΟΦΗ, παραμένουν στους 10 και τη δέκατη θέση οι ηττημένοι.

16:55
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Ιωνικός 2-1.

16:53
Κίτρινη Κάρτα

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Μάναλη.

16:51
Αλλαγή

90+2': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Ματσούκας στη θέση του Σάντσεζ και ο Καμπράλ αντί του Μύγα.

16:49
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 7 θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:49
Αλλαγή

90': Ο Ναμπί στη θέση του Λάμπρου στην τελευταία αλλαγή του ΟΦΗ.

16:48

Ο Λάμπρου στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χουτεσιώτη ο οποίος έπεσε στη δεξιά, 2-1.

16:48
Goal

89': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:47

88': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι.

16:47
Πέναλτι

88': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ!

16:45

Πάει ο ίδιος ο Περράκης να το δει...

16:44

86': Ο Γιάννου ανατρέπεται από τον Τσιγκρίνσκι και διαμαρτυρίες για πέναλτι. Ελέγχεται η φάση από το VAR.

16:43

Σπρώξιμο μέσα στην περιοχή, διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για μαρκάρισμα στον Γιάννου, έλεγχος από το VAR. Σωστά δεν δίνεται κάτι, υπάρχει επαφή αλλά σίγουρα δεν είναι πέναλτι.

16:41
Out

82': Ο Λάμπρου το εκτελεί, κεφαλιά του Βούρου στο πρώτο δοκάρι δεν αποφέρει κάτι.

16:41
Corner

82': Ο Λάμπρου πασάρει στον Τσιλιανίδη που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Τσιγκρίνσκι και περνά κόρνερ.

16:40
Αλλαγή

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Βαφέας αντί του Άοσμαν που απορεί με την αλλαγή του. Ο Σύριος ήταν μακράν ο καλύτερος του Ιωνικού, προφανώς ο Δημήτρης Σπανός θέλει να πάρει έστω τον βαθμό.

16:39

Δέκα λεπτά ακόμα για την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, χωρίς φυσικά τις καθυστερήσεις.

16:35

Έχει επιστρέψει στο ματς ο Μάναλης.

16:34
Αλλαγή

74': Ξανά διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Μαρινάκης, στη θέση του ο Καμάου, έξω επίσης ο Τοράλ στη θέση του ο Τσιλιανίδης.

16:34
Out

74': Ο Λένις με αντίπαλο τον Βούρο, τον αδειάζει εύκολα, σουτ και η μπάλα άουτ.

16:32

Πρόβλημα με τον Μάναλη προσωρινά με δέκα ο Ιωνικός.

16:32
Out

72': Φάουλ για τον ΟΦΗ, το εκτελεί ο Γκαγιέχος, απόκρουση Τσιγκρίνσκι, σουτ του Μεγιάδο, ψηλά άουτ.

16:31
Αλλαγή

70': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, έξω ο Κιάκος και στη θέση του ο Κάνιας.

16:27
Απόκρουση

68': Λάθος του Μεγιάδο, ο Άοσμαν βλέπει εκτός θέσης τον Επασί που σουτάρει, όμως προλαβαίνει ο πορτιέρο του ΟΦΗ και μπλοκάρει την μπάλα.

16:24

65': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για φάουλ στον Λένις.

16:23
Out

64': Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τον Ιωνικό, το εκτελεί ο Βαλεριάνος πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

16:22
Σχόλιο

Πολύ καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός.

16:21
Out

63': Ο Άοσμαν εκτελεί το κόρνερ, σουτ του Κιάκου η μπάλα πάνω από την εστία.

16:20
Απόκρουση

62': Ο Μύγας κερδίζει την κόντρα από τον Μεγιάδο, ψηλοκρεμαστό σουτ και διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Επασί.

16:18
Απόκρουση

60': Σέντρα του Γκαγιέχος, σουτ του Μπαλογιάννη η μπάλα κοντράρει και διώχνει ο Τσιγκρίνσκι.

16:16
Αλλαγή

58': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Γιάννου στη θέση του Φαν Ντούινεν και ο Πασαλίδης στη θέση του Ντε Γκουζμάν.

16:16

58': Μικρή διακοπή και έλεγχος από το VAR για περίπτωση πέναλτι υπέρ του Ιωνικού, δεν υπάρχει κάτι.

16:14

56': Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντούινεν.

16:14

56': Ο Λάμπρου ωραία πάσα στον Γκαγιέχος που μπαίνει στην περιοχή, δεν μπορεί να πλασάρει...

16:12

54': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για μαρκάρισμα στον Λάμπρου.

16:07

Στα ίσια φέρνει το ματς ο Ιωνικός, o Nτάλσιο βρίσκει τον Άοσμαν, ο οποίος αφύλαχτος από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ για το 1-1.

16:06
Goal

48': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:04
Out

46': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Άοσμαν από τον άξονα, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Επασί.

16:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.