21:35

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:34
Σχόλιο

Μεγάλη νίκη της ΑΕΚ με 1-0 με το γκολ του Σιμάνσκι από το 2' με την Ένωση να φτάνει τους 26 πόντους και να παραμένει στο -6 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Οι καλύτεροι στο β' ημίχρονο "πράσινοι" με την ήττα τους εξακολουθούν να έχουν 17 βαθμούς.

21:33
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-0.

21:32
Οφσάιντ

Τελικά δεν μετρά το γκολ.... Υπήρχε οφσάιντ έστω και οριακά.

21:31

Θα υπάρχει έλεγχος και από το VAR.

21:30

Τελειώνουν τα πάντα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ πετυχαίνει δεύτερο τέρμα στην κόντρα με τον Σάκχοφ να βρίσκει με τη μία τον Τσούμπερ που βγήκε απέναντι από τον Μπρινιόλι, πλασέ και 2-0.

21:30
Goal

90+7': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:26
Αλλαγή

90+3': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Χατζισαφί μπαίνει στο ματς αντί του Αραούχο.

21:25
Out

90+2': Ο Χατζηγιοβάνης στο κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μακέντα απελπιστικά άστοχο το σουτ του Ιταλού από πλάγια αριστερά.

21:25
Corner

90+2': Ωραία προσπάθεια Καρλίτος, ο Βράνιες παραχωρεί κόρνερ.

21:24
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 6 θα είναι καθυστερήσεις.

21:23
Απόκρουση

90': Ο Άμραμπατ σουτάρει, η κόντρα στον Σάρλια, κερδίζει την μπάλα ο Τσούμπερ, σουτ μπλοκάρει την μπάλα ο Μπρινιόλι.

21:21
Απόκρουση

88': Ο Άμραμπατ κερδίζει την μπάλα από τον Βέλεθ, βγαίνει από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, διώχνει ο Σάρλια.

21:20

87': Φωνάζουν προς στιγμήν για χέρι του Βέλεθ οι της ΑΕΚ δεν υπάρχει κάτι.

21:18
Αλλαγή

84': Στο ίδιο λεπτό αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό, ο Αλεξανδρόπουλος αντί του Βιγιαφάνιες.

21:18
Αλλαγή

84': Ο Λε Ταλέκ περνά στο ματς αντί του Μάνταλου στην τρίτη αλλαγή της ΑΕΚ.

21:17
Οφσάιντ

83': Βαθιά μπαλιά Βιτάλ προς Χατζηγιοβάνη σε θέση οφσάιντ ο τελευταίος, σωστή υπόδειξη.

21:14
Σχόλιο

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα το 1-0 για την ΑΕΚ.

21:09
Απόκρουση

76': Κορνερ για τον Παναθηναϊκό, πρώτο του στο ματς εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, διώχνει ο Σάκχοφ.

21:08

Ξανά... παιχνίδι στην Καλογρέζα.

21:07

Στο έδαφος ο Χουάνκαρ και μίνι διακοπή

21:07
Αλλαγή

73': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καρλίτος στη θέση του Παλάσιος και ο Χατζηγιοβάνης αντί του Μαουρίσιο.

21:04
Οφσάιντ

Σκοράρει ο Τσούμπερ με ωραία προσπάθεια και σουτ, αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται καθώς τη στιγμή της ασίστ του Μάνταλου, ο Ελβετός ήταν οφσάιντ έστω και οριακά.

21:04
Goal

70': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

21:02
Κίτρινη Κάρτα

68': Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο για μαρκάρισμα στον Αραούχο.

21:01
Απόκρουση

67': Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό το κερδίζει ο Βιτάλ από τον Σάκχοφ. Ο Βιτάλ το εκτελεί ο Αραούχο διώχνει την μπάλα.

20:58
Αλλαγή

65': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, έξω ο σκόρερ Σιμάνσκι και στη θέση του ο Σάκχοφ, έξω και ο Λιβάι Γκαρσία μέσα ο Τσούμπερ.

20:56
Απόκρουση

63': Το εκτελεί ο Μάνταλος, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Μπρινιόλι.

20:56
Corner

63': Κόρνερ για την ΑΕΚ το κερδίζει ο Αραούχο.

20:54
Αλλαγή

61': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βιτάλ μπαίνει στο ματς αντί του Αϊτόρ.

20:53
Σχόλιο

Πολύ καλύτερος στο β' ο Παναθηναϊκός που έχει πάρει το κέντρο.

20:51
Out

57': Κάθετη του Χουάνκαρ προς τον Παλάσιος αυτός μόνος του με τον Στάνκοβιτς από τα αριστερά σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

20:47

Τραυματίστηκε στη φάση αυτή ο Ισπανός...

20:46
Out

53': Ο Παλάσιος από τα αριστερά κάνει ωραία σέντρα, κεφαλιά του Αϊτόρ στο δεύτερο δοκάρι μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς.

20:41
Out

48': Απίστευτη ευκαιρία για το 1-1 χάνει ο Παναθηναϊκός. Ο Παλάσιος κάνει το σουτ από κοντά, η μπάλα πάει προς την εστία, ο Στάνκοβιτς την απομακρύνει, χωρίς να φαίνεται ξεκάθαρα αν έχει περάσει ολόκληρη τη γραμμή, στην εξέλιξη της φάσης ο Αϊτόρ με διπλή προσπάθεια στέλνει την μπάλα με το γόνατο στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία άουτ.

20:40
Απόκρουση

47': Ο Μάνταλος στη γωνία, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

20:40
Απόκρουση

47': Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 χάνει η ΑΕΚ, Ο Αραούχο σε θέση τετ-α-τετ με τον Μπρινιόλι ο Ιταλός τερματοφύλακας παραχωρεί κόρνερ.

20:39

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.