Εξέλιξη αγώνα
21:53

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ από το a-sports.gr.

21:52

Με τη νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός φθάνει τους 61 βαθμούς και εξασφαλίζει ευρωπαϊκή έξοδο μετά από 5 χρόνια. Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε δευτερεύοντα ρόλο σε όλο το 90λεπτο, παραμένοντας στους 46 βαθμούς.

21:52
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη αγώνα, Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 4-0.

21:51
Out

90"+1: Σουτ Μαουρίσιο εκτός περιοχής, αρκετά άουτ.

21:50
Καθυστερήσεις

90': 2 λεπτά καθυστερήσεων...

21:49
Out

90': Ο Κόντε κάνει γυριστό σουτ στην κίνηση, μισό μέτρο από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:46

Ο Χοαυνκάρ κάνει το σουτ με το αριστερό μετά από διώξιμο, πάλι κοντράρει σε αμυντικό η μπάλα, αυτή τη φορά στον Σάλιακα, 4-0 για το «τριφύλλι».

21:46
Goal

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! 4-0

21:46
Κίτρινη Κάρτα

85': Κίτρινη στον Κάργα για σκληρό φάουλ.

21:45

84': Κίτρινη στον Αϊτόρ για διαμαρτυρία.

21:42
Corner

82': Κόρνερ για τον ΠΑΟ από τα δεξιά, το 16ο συνολικά.

21:40
Οφσάιντ

79': Οφσάιντ ο Αϊτόρ, σωστή απόφαση.

21:37
Απόκρουση

77': Ο Κόντε απειλεί με σουτ τον Μπρινιόλι, ο Ιταλός μπλοκάρει όμως.

21:36
Σχόλιο

Ο Παναθηναϊκός ψάχνει και τέταρτο γκολ, ο ΠΑΣ δεν μπορεί να αντιδράσει στο ασφυκτικό πρέσινγκ.

21:34
Αλλαγή

75': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Παλάσιος και Σένκεφελντ βγαίνουν, Χατζηγιοβάννης και Σάρλια μπαίνουν.

21:33
Απόκρουση

74': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σνάιντερ από τα δεξιά απελευθερώνεται και σουτάρει, κανένα πρόβλημα για τον Μπρινιόλι που μπλοκάρει.

21:32

Οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν για την επιστροφή της ομάδας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

21:31

Πάσα πάρε-βάλε του Κουρμπέλη στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα, ο Καρλίτος με δεξί πλασέ δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Λοντίγκιν.

21:30
Goal

71': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! 3-0

21:28

Ο Μαουρίσιο παίρνει την μπάλα μέσα δεξιά από τον Καρλίτος, μόνος του κοντρολάρει και με δεξί σουτ και κόντρα στον Οικονομόπουλο, σημειώνει το δεύτερο γκολ του «τριφυλλιού».

21:28
Goal

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! 2-0

21:27
Απόκρουση

67': Σουτ του Αϊτόρ, μπλοκάρει σταθερά ο Λοντίγκιν.

21:25
Αλλαγή

66': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός αγώνα ο Μακέντα, ο Κουρμπέλης στη θέση του.

21:25

65': Κίτρινη κάρτα στον Σνάιντερ, σωστή απόφαση.

21:23
Σχόλιο

Η εικόνα παραμένει η ίδια. Ο Παναθηναϊκός αναζητά τις προϋποθέσεις για το δεύτερο γκολ, ο ΠΑΣ αμύνεται στο μισό γήπεδο.

21:22
Corner

62': Ο Καρλίτος εκτελεί από τα δεξιά, δεν υπάρχει συνέχεια.

21:21
Corner

61': Κόρνερ από αριστερά, σουτ του Μαουρίσιο, πάλι κόρνερ, αυτή τη φορά από τα δεξιά.

21:21
Out

61': Κεφαλιά προς τα πίσω του Παντελάκη, κόρνερ η μπάλα, ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.

21:19
Αλλαγή

60': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Λώλης και Κύρκος εκτός, Μπρένερ και Κόντε εντός. Αλλάζουν το επιθετικό δίδυμό τους οι Γιαννιώτες.

21:19

59': Κίτρινη για τον Σάλιακα, σωστή απόφαση.

21:15
Αλλαγή

56': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βιγιαφάνιες και Γκατσίνοβιτς βγαίνουν, Μαουρίσιο και Καρλίτος μπαίνουν.

21:15
Σχόλιο

55': Μεγάλο ποσοστό κατοχής ο ΠΑΟ, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να μην μπορεί να κρατήσει την μπάλα.

21:11
Corner

50': Κόρνερ από τα δεξιά με τον Γκατσίνοβιτς, νέο κόρνερ από τα αριστερά στην εξέλιξή του.