18:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:56
Σχόλιο

Πολύ σημαντική νίκη για τον ΟΦΗ με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης από το γκολ του Περέα στο 88ο λεπτό. Οι Κρητικοί φτάνουν στους 19 βαθμούς, παραμένει στους 18 ο Αστέρας.

18:55
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 1-0.

18:54

90+4': Ο Μπενίτο πασάρει για τον Μπαράλες που θέλει να φύγει μπροστά αλλά κάνει φάουλ.

18:52
Corner

90+2': Κόρνερ για τον ΟΦΗ με τον Μοθκέρα δεν αποφέρει κάτι.

18:51
Αλλαγή

90+1': Αλλαγή για τον Αστέρα ο Μπενίτο στη θέση του Σανταφέ.

18:50
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη κάρτα στον Τοράλ.

18:50
Καθυστερήσεις

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:49

Όλα οκ μετρά κανονικά το γκολ.

18:48

89': Παίρνει και κίτρινη ο σκόρερ καθώς έβγαλε τη φανέλα του στο γκολ.

18:48

Το γκολ τσεκάρεται πάντως για πιθανό φάουλ στον Μπαράλες.

18:48

Ανοίγει το σκορ στο Ηράκλειο. Ο Λάρσον από τα δεξιά εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο ΟΦΗ, πολύ ωραία η εκτέλεση του Σουηδού, κεφαλιά του αμαρκάριστου Περέα, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Παπαδόπουλος και 1-0.

18:47
Goal

88': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:45
Out

86': Εκτελεί το κόρνερ ο Λάρσον κακή κεφαλιά του Μοθκέρα.

18:45
Corner

86': Σέντρα του Λάρσον και έχουμε κόρνερ για τον ΟΦΗ.

18:44

85': Φάουλ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά ο Λάρσον το εκτελεί, ο Μοθκέρα δεν μπορεί να βρει την μπάλα και η φάση σταματά καθώς έχει πέσει στο έδαφος ο Πασαλίδης.

18:44
Αλλαγή

85': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπάκιτς περνά στο ματς αντί του Ντιουσέ.

18:42
Απόκρουση

83': Σέντρα του Ντιουσέ δεν μπορεί να βάλει το πόδι του ο Ντίκο, διώχνει ο Καστάνο.

18:40
Out

81': Νέα φάση για τους γηπεδούχους, ο Μοθκέρα δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

18:38
Out

79': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ωραία αλλαγή της μπάλας του Περέα με τον Μοθκέρα, η μπάλα φτάνει στον Λάρσον που από θέση έξω δεξιά κάνει ωραίο σουτ με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί "Γ" του Παπαδόπουλου.

18:36
Out

77': Σέντρα σουτ του Λάρσον πολύ κακή και απευθείας άουτ η μπάλα.

18:35
Αλλαγή

76': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ βγαίνει εκτός αγώνα ο Γιαννούλης για να μπει ο Περέα.

18:33
Απόκρουση

74': Ο Γιαννούλης σεντράρει με στόχο τον Ντίκο, ο Παπαδόπουλος βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά.

18:32
Απόκρουση

73': Σέντρα ξυράφι του Μπαρτόλο υπό το μαρκάρισμα δύο παικτών, διώχνει ο Θοράρινσον σε πλάγιο.

18:32
Αλλαγή

73': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα στη θέση του Κρέσπι περνά ο Σίτο.

18:29
Σχόλιο

70 λεπτά στο Ηράκλειο είναι καλύτερος ο ΟΦΗ που ψάχνει το γκολ. Επικίνδυνοι οι Αρκάδες πάντως στις αντεπιθέσεις.

18:28
Out

69': Σέντρα του Γιαννούλη για τον Μοθκέρα που πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

18:26

67': Έχει γίνει μαρκάρισμα στον Ντίκο στα όρια της περιοχής δεν δίνει το φάουλ ο Φωτιάς.

18:26
Αλλαγή

67': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μοθκέρα στη θέση του Μπαλογιάννη.

18:25

66': Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπι για φάουλ στον Ντιουσέ.

18:25
Απόκρουση

66': Παραλίγο να βρει γκολ ο Αστέρας ο Μπαρτόλο μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ, βάζει σωτήρια την κόντρα ο Πασαλίδης.

18:24
Απόκρουση

65': Βαθιά μπαλιά του Ντιουσέ με στόχο τον Μπαλογιάννη έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:22
Απόκρουση

63': Φάουλ για τον Αστέρα από τα αριστερά με τον Άλβαρες που βρίσκει με πάσα τον Μπαρτόλο εκείνος κάνει τη σέντρα και ο Λάρσον απομακρύνει τον κίνδυνο.

18:20
Αλλαγή

61': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης στη θέση του Μπερτόγλιο περνά ο Μπαρτόλο.

18:19

60': Ωραίο γύρισμα του Θοράρινσον για τον Τοράλ που δεν μπορεί να κοντρολάρει και χάνεται η φάση.

18:18
Οφσάιντ

59': Σε θέση οφσάιντ ο Κρέσπι σωστή υπόδειξη.

18:15

56': Φάουλ σε μακρινή απόσταση από τα δεξιά για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Λάρσον, διώχνει ο Μπαράλες που κερδίζει και το φάουλ.

18:12
Απόκρουση

53': Εκτελείται το κόρνερ, "καθαρίζουν" τη φάση οι του Αστέρα.

18:12
Corner

53': Σέντρα του Βούρου για τον Θοράρινσον που κάνει το σουτ από τα αριστερά, η μπάλα κάπου βρίσκει και περνά κόρνερ.

18:10

51': Ο Λάρσον στη γωνιά δεν μπορεί να απειλήσει στο πρώτο δοκάρι ο Ντιουσέ.

18:10
Corner

51': Ο Λάρσον για τον Μεγιάδο, εκείνος βρίσκει τον Ντίκο και από τα δεξιά ο Αφρικανός φορ κάνει ωραία σέντρα, ο Αντζουλάς παραχωρεί κόρνερ.

18:08
Απόκρουση

49': Ο Ντίκο και πάλι για τον ΟΦΗ κάνει ωραία ενέργεια από τα δεξιά και σέντρα ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

18:06
Out

48': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ ο Τοράλ από τα δεξιά σεντράρει, ο Ντίκο δεν μπορεί να κάνει την προβολή μέσα από την περιοχή.

18:04
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Γκαρντάφσκι στη θέση του τραυματία Μουνάφο.

18:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.