Εξέλιξη αγώνα
18:02

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:01

Νίκη με σπουδαία ανατροπή για την ΑΕΚ ενάντια σε έναν εξαιρετικό Ιωνικό. Η Ένωση φτάνει τους 44 βαθμούς στη 2η θέση, οι Νικαιώτες με τέτοιες εμφανίσεις ίσως προλάβουν να σώσουν την παρτίδα για την παραμονή στην κατηγορία.

18:01
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+7: Λήξη του αγώνα, 1-2.

17:56
Κίτρινη Κάρτα

90'+3: Κίτρινη στον Τσούμπερ που έβγαλε τη φανέλα στον πανηγυρισμό του.

17:55

Ο Μάνταλος την ωραία κάθετη πάσα στον Τσούμπερ, ο Ελβετός άσος με επίσης ωραίο σουτ από πλάγια αριστερά νικά τον Χουτεσιώτη, 1-2.

17:55
Goal

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:53
Καθυστερήσεις

90': Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:51

88': Ο Βίντα παίρνει νέα κεφαλιά μετά το κόρνερ που εκτελεί ο Γκατσίνοβιτς, περνά παράλληλα με την εστία του Χουτεσιώτη η μπάλα.

17:50
Αλλαγή

88': Μάντζης αντί Γούλερι, τρίτη αλλαγή για τον Ιωνικό.

17:50
Corner

87': Σουτ του Μάνταλου από θέση μέσα δεξιά, ο Χουτεσιώτης διώχνει σε κόρνερ.

17:48
Corner

85': Άλλο ένα κόρνερ για την ΑΕΚ, το κερδίζει ο Μάνταλος, κακή η εκτέλεση του Γκατσίνοβιτς.

17:46

83': Κίτρινη στον Κάνιας για χέρι.

17:45

Ο Φερνάντες εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, εξαιρετική κεφαλιά του Βίντα, πρώτο γκολ για τον Κροάτη στόπερ με τα κιτρινόμαυρα, 1-1.

17:45
Goal

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:44
Corner

81': Σουτ του Γκατσίνοβιτς από πλεονεκτική θέση, κόντρα σε Μύγα και Ρομαό, κόρνερ για την ΑΕΚ.

17:41
Απόκρουση

78': Ο Ρουμπουλάκου το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, αποκρούει ασταθώς ο Αθανασιάδης, ενώ θα κάνει και σπουδαία επέμβαση στο εξ επαφής σουτ του Γούλερι, που ακολούθησε τη φάση. Λίγο έλειψε, λοιπόν, να γίνει το 2-0.

17:39
Αλλαγή

76': Ρουμπουλάκου αντί Φαντιγκά, δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό.

17:38
Out

75': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι ο Γκατσίνοβιτς σουτάρει και η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:37
Αλλαγή

74': Τσούμπερ αντί Άμραμπατ, Μάνταλος αντί Πινέδα, άλλες δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

17:34
Corner

71': Κόρνερ κερδίζει ο Γκατσίνοβιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:32

69': Κίτρινη στον Ρομαό.

17:28
Απόκρουση

65': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες από δεξιά, αποκρούει ο Χουτεσιώτης.

17:27

64': Κίτρινη στον Βαλεριάνο για φάουλ στον Άμραμπατ.

17:25
Αλλαγή

62': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Φερνάντες αντί Φαν Βέερτ, Γκατσίνοβιτς αντί Σιμάνσκι.

17:23

60': Κίτρινη στον Μουκουντί για φάουλ στον Γούλερι.

17:19
Δοκάρι

56': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Χατζισαφί εκτελεί το κόρνερ από αριστερά, η μπάλα καταλήγει στον Φαν Βέερτ, που κάνει το κοντινό σουτ και η μπάλα με τη συνδρομή του Χουτεσιώτη σταματά στο δεξί δοκάρι.

17:19
Corner

56': Κόρνερ παραχωρεί για την ΑΕΚ ο Ρομαό.

17:18

55': Κίτρινη στον Σιμάνσκι, τραβά τη φανέλα του Σάκιτς.

17:17

55': Ο Φαντιγκά μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή από αριστερά και κάνει το γύρισμα, για να διώξει ο Μουκουντί προ του Γούλερι.

17:13
Αλλαγή

50': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό, τραυματίας αποχωρεί ο Ούγκο Σόουζα και τον αντικαθιστά ο Αντούνες.

17:09
Corner

46': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, δυνατό σουτ του Χατζισαφί εκτός περιοχής, σε κόρνερ διώχνει εντυπωσιακά ο Χουτεσιώτης. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

17:08

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.