-
1
Εξέλιξη αγώνα
17:11

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο γήπεδο του Πανιωνίου, καλή συνέχεια. Θα ακολουθήσει η ανάλυση του ματς αργότερα.

17:06
Σχόλιο

Πολύ καλό ματς, ειδικά στο β' ημίχρονο. Θα ήταν πέρα ως πέρα άδικο να έχανε η "Ελαφρά Ταξιαρχία" αυτή την αναμέτρηση. Ήθελε να αποφύγει την ήττα και το κατάφερε η Καλλιθέα. Η Κηφισιά πρώτη με 31 βαθμούς, η Καλλιθέα με 26 και ο Απόλλωνας 24 (υπολογίζουμε τις δύο νίκες που θα πάρουν στα χαρτιά οι δύο βασικοί αντίπαλοι της ομάδας του Τάτση).

17:04
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα 1-1.

17:04
Out

90'+4: Σουτ Κρητικού μέσα από την περιοχή, άουτ...

17:02
Απόκρουση

90'+2: Ο Περέιρα από τα αριστερά σουτάρει, ο Στρέζος διώχνει και σηκώνει την μπάλα ψηλά, φτάνει στον Μωραΐτη σουτ από θέση μέσα δεξιά, στα σώματα και απομακρύνεται. Ζητούν χέρι οι γηπεδούχοι. Πάνω στον Κύργια σταμάτησε η μπάλα. Στο σώμα του αμυντικού της Καλλιθέας, δεν υπήρχε παράβαση.

17:01
Απόκρουση

90'+1: Λάθος γύρισμα Ντομίνγκες, ο Κότσαρης προλαβαίνει την τελευταία στιγμή, παραλίγο να είχαμε αυτογκόλ.

17:01
Καθυστερήσεις

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

17:01

90': Παράλληλη σέντρα-σουτ Ερέρα που κινήθηκε από τα αριστερά, πέφτει και μαζεύει την μπάλα ο Στρέζος.

16:59
Σχόλιο

Επιτίθεται και πιέζει ο Απόλλων, αμύνεται η Καλλιθέα...

16:57
Κίτρινη Κάρτα

87': Κίτρινη στον Μ. Περέιρα του Απόλλωνα...

16:56
Corner

86': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, ο Χαλίμι από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:55
Αλλαγή

85': Δύο αλλαγές μαζί για την Καλλιθέα. Κύργιας αντί Βασιλούδη και Ε. Περέιρα αντί Ντεμέτριος

16:54
Out

84': Σέντρα Ρέντζα από τα δεξιά, κεφαλιά Κυνηγόπουλου, άουτ.

16:52
Αλλαγή

83': Τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Κρητικός αντί Λούι.

16:52

82': Κίτρινη ο Λάσκαρης.

16:50

Σέντρα Περέιρα από τα αριστερά, κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή και λίγο δεξιά ο Μωραΐτης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει, 1-1.

16:50
Goal

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:49

Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Περέιρα από τα αριστερά, πλασαριστό...

16:48
Απόκρουση

78': Κόρνερ για την Καλλιθέα, ο Ντεμέτριος από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Κότσαρης.

16:47
Σχόλιο

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο β' ημίχρονο ο Απόλλωνας, αλλά η Καλλιθέα παίζει πολύ καλά στην κόντρα από τις πτέρυγες και είναι σωστή αμυντικά.

16:44
Αλλαγή

74': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Λάσκαρης αντί Σαντάνα.

16:43
Out

73': Κόρνερ για την Καλλιθέα με τον Σαντάνα από τα αριστερά, η μπάλα αρχικά απομακρύνεται, στο τέλος φτάνει στον Βλάχο, σουτ απέξω και αριστερά, άουτ.

16:42

72': Ο Κολτσίδας αγκαλιάζει τον Μωραΐτη, πέφτει ο επιθετικός του Απόλλωνα μέσα στην περιοχή. Ζητά πέναλτι ο επιθετικός των γηπεδούχων, φωνές και από την εξέδρα. Το ρίπλεϊ από την τηλεοπτική μετάδοση δείχνει πως ο άσος της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" έπεσε πολύ εύκολα. Θα μπορούσε πάντως να έχει δοθεί και πέναλτι, είναι από τις περιπτώσεις που η απόφαση είναι στην κρίση του ρέφερι.

16:38
Αλλαγή

69': Δύο αλλαγές μαζί για την Καλλιθέα. Ιωαννίδης αντί Τσιντώνη και Νίλι αντί Λουκίνα.

16:38
Αλλαγή

69': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Σιγκνεβιτς αντί Καρίμ.

16:37
Out

67': Ο Περέιρα στον Μωραΐτη, διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

16:37
Απόκρουση

67': Καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Καλοτραβηγμένη απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σαντάνα από τα δεξιά του ημικύκλιου, με εκτίναξη ο Κότσαρης απομακρύνει.

16:35
Out

65': Φάουλ για την Καλλιθέα, ο Ντεμέτριος γεμίζει, στο δεύτερο δοκάρι ο Βλάχος την προβολή, άουτ.

16:33
Αλλαγή

63': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Πατάπης αντί Φατιόν καιν Περέιρα αντί Μουστακόπουλου.

16:32

62': Σωτήρια ο Λούι παίρνει την μπουκιά από το... στόμα του Λουκίνα, κόβει την τελευταία στιγμή μέσα στην περιοχή, καθώς ο επιθετικός της Καλλιθέας βρέθηκε σε θέση τετ α τετ...

16:27

58': Νέο φάουλ ο Φατιόν, αυτή τη φορά δεν τη γλιτώνει και παίρνει κίτρινη. Σαν να την επιδίωξε την κάρτα ο παίκτης του Απόλλωνα, δεύτερο συνεχόμενο φάουλ μέσα σε τρία λεπτά. Απλά απαράδεκτος για άλλη μια φορά.

16:24

55': Φάουλ για κάρτα του Φατιόν στον Τσιντώνης, του χαρίζεται ο ρέφερι...

16:23
Out

54': Σουτ Ντεμέτριος από τα αριστερά του ημικύκλιου, πολλά μέτρα άστοχο...

16:21

52': Κίτρινη στον Λουκίνα.

16:20
Out

51': Σουτ Ντεμέτριος μέσα από τη μεγάλη περιοχή και αριστερά, άουτ.

16:19
Δοκάρι

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα Σμύρνης, δεύτερο στο ματς! Ο Τσελεπίδης σουτάρει απέξω, η μπάλα φτάνει στον Μωραΐτη, υπό ασφυκτική πίεση καταφέρνει να γυρίσει προς τα πίσω και στρώνει στον Καρίμ, σουτ από θέση μέσα αριστερά, στο δεξί δοκάρι του Στρέτζου!

16:16

47': Κίτρινη στον Βασιλούδη.

16:15

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

16:15
Αλλαγή

46': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ερέρα στη θέση του Κουάδρα.

16:01

Λήξη α' ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις, Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα στο 0-1.

15:56
Απόκρουση

42': Ο Στρέζος ταχύτατα με τα πόδια διώχνει προ του Χαλίμι, έπειτα από κακό γύρισμα προς τα πίσω των φιλοξενούμενων για τον γκολκίπερ της Καλλιθέας...

15:54
Out

40': Σουτ Σαντάνα από τα 35 μέτρα και αριστερά, άστοχο...

15:53
Out

39': Ο Φατιόν με Καρίμ συνεργάζονται, ο πρώτος σουτάρει από θέση έξω δεξίά, έπειτα από γύρισμα του δεύτερου, άουτ.