Εξέλιξη αγώνα
19:30

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:29

Εύκολο πέρασμα από τις Σέρρες για την ΑΕΚ, με συνολικό σκορ 6-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό προκρίθηκε στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας και περιμένει Ολυμπιακό ή Άρη.

19:29
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+3: Λήξη του αγώνα, 1-3.

19:28
Απόκρουση

90'+3: Σουτ του Αραούχο από θέση έξω αριστερά, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κατσίκας.

19:27

90'+1: Γιορτινή η ατμόσφαιρα από τους οπαδούς του Πανσερραϊκού, έχουν ανάψει καπνογόνα και φωνάζουν συνθήματα, ζητώντας την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα 1. Και πυροτεχνήματα επίσης! Ωραίες εικόνες.

19:26
Καθυστερήσεις

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:23
Corner

88': Σουτ του Κοσίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Κατσίκας. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:18
Out

83': Ο Μάνταλος εκτελεί κόρνερ από δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Κοσίδη, άουτ.

19:17
Αλλαγή

82': Σιόντης αντί Σοφιανού, τελευταία αλλαγή για τους Σερραίους.

19:16

Δυνατό σουτ του Μαχαίρα από θέση έξω δεξιά, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα του Κατσίκα για το 1-3, ωραίο γκολ.

19:15
Goal

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:08
Αλλαγή

73': Στίνα αντί Κολομπίνο, Μασκανάκης αντί Μούργου, δύο αλλαγές για τον Πανσερραϊκο.

19:07

71': Σουτ του Αραούχο με ραμπόνα (!) μετά την εκτέλεση του κόρνερ, διώχνουν οι αμυντικοί του Πανσερραϊκού και το ίδιο γίνεται κατόπιν στην κεφαλιά του Τζαβέλλα.

19:06
Corner

71': Σέντρα του Σιντιμπέ από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Κοσίδη κι εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ ο Κατσίκας.

19:01
Αλλαγή

67': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ, Κοσίδης αντί Φαν Βέερτ, Φράνσον αντί Γαλανόπουλου, Αραούχο αντί Γκατσίνοβιτς.

18:57
Αλλαγή

62': Μαχαίρας αντί Φερνάντες, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

18:56
Αλλαγή

61': Θυμιάνης αντί Στάικου, Κανίς αντί Σαΐντ, δύο αλλαγές για τον Πανσερραϊκό.

18:52
Out

57': Σουτ του Φερνάντες από θέση έξω δεξιά, άουτ.

18:49
Out

54': Μακρινό σουτ του Ραντόνια, δεν είναι καλό, άουτ.

18:46

Απαντά άμεσα η Ένωση, ο Σιντιμπέ τη σέντρα από δεξιά, αφύλακτος ο Μάνταλος με κοντινή κεφαλιά διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα και αυτά της ΑΕΚ για το 1-2.

18:46
Goal

51': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:45

Ο Σαΐντ τη σέντρα από δεξιά, ο Σιντιμπέ δεν μπορεί να διώξει στο δεύτερο δοκάρι και από κοντά ο Κατσαντώνης με σουτ γράφει το 1-1.

18:44
Goal

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

18:41

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:24
Καλάθι

Σοβαρή η ΑΕΚ, έχει βρει ένα γκολ με τον Μάνταλο και έψαξε και άλλα τέρματα, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Πανσερραϊκό.

18:24

45': Λήξη α' ημιχρόνου, 0-1.

18:21
Κίτρινη Κάρτα

43': Κίτρινη στον Μάνταλο για φάουλ στον Σοφιανό.

18:17
Out

39': Μακρινό σουτ του Κολομπίνο, χωρίς τύχη. Η πρώτη τελική του Πανσερραϊκού στο ματς.

18:12
Out

34': Ο Γκατσίνοβιτς σε άλλο ένα σουτ, αλλά αυτή τη φορά είναι πολύ άστοχο από αριστερά της περιοχής.

18:07
Out

29': Ο Φερνάντες εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, η μπάλα καταλήγει στον Γκατσίνοβιτς, που πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι περνά αυτή.

18:07
Corner

29': Κόρνερ παραχωρεί ο Λυμπεράκης για την ΑΕΚ, που ψάχνει κι ένα δεύτερο γκολ.

18:01

Ο Γκατσίνοβιτς συνεργάζεται ωραία με τον Τσούμπερ από αριστερά της περιοχής και ο Ελβετός «σερβίρει» έτοιμο γκολ στον Μάνταλο, που εξ επαφής νικά τον Κατσίκα για το 0-1.

18:01
Goal

22': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:57
Out

19': Σέντρα του Τσούμπερ από δεξιά, ωραία κεφαλιά του Φαν Βέερτ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

17:51
Out

13': Καλό σουτ του Γκατσίνοβιτς στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:49
Corner

11': Δύο διαδοχικά κόρνερ για την ΑΕΚ περνούν χωρίς κάτι σημαντικό.

17:46
Απόκρουση

8': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα καταλήγει στον Τσούμπερ, που πιάνει την κεφαλιά και ο Κατσίκας δείχνει ξανά τα αντανακλαστικά του.

17:46
Corner

8': Σουτ του Φερνάντες από θέση μέσα δεξιά, δύσκολα διώχνει ο Κατσίκας, κόρνερ τελικά.

17:38

1': Έναρξη του αγώνα.

17:35

Τώρα με τα πολλά η είσοδος των δύο αντιπάλων στον αγωνιστικό χώρο.

17:34

Πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία των διαιτητών ο λόγος που ακόμη δεν έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:32

Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του ματς, άγνωστος ο λόγος.

17:25

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, παρόντες και πολλοί οπαδοί των «κιτρινόμαυρων».

17:18

Ο νικητής του ζευγαριού θα παίξει με Ολυμπιακό ή Άρη στους «4».

17:14

Tα «λιοντάρια» θα παίξουν δίχως άγχος και ευελπιστούν να φτάσουν σε μια νίκη γοήτρου.

17:12

Στις Σέρρες η Ένωση θέλει να σφραγίσει την πρόκριση στους ημιτελικούς με μια δεύτερη νίκη ύστερα από το 3-0 του πρώτου αγώνα στην Οpap Arena.

17:10

Kαλησπέρα σας από το a-sports.gr, o αγώνας του Πανσερραϊκού με την ΑΕΚ για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Συνθέσεις - Διαιτητές

Κατσίκας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Γιανναράκης, Παντεκίδης, Στάικος, Κολομπίνο, Μούργος, Σοφιανός, Κατσαντώνης, Σαΐντ.
Αναπ: Γιαννίκογλου, Πεταυράκης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Σιόντης, Στίνα, Μασκανάκης, Κανίς, Παπαβασιλείου.
ΑΕΚ
Στάνκοβιτς, Ραντόνια, Σιντιμπέ, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Γαλανόπουλος, Φερνάντες, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Τσούμπερ, Φαν Βέερτ.
Αναπ: Αθανασιάδης, Ρότα, Ντάικο, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Φράνσον, Μαχαίρας, Κοσίδης, Αραούχο.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης). Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης), Κόλλιας (Ηπείρου). 4ος: Κατσικoγιάννης (Ηπείρου).