19:01

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:59
Σχόλιο

Παίρνουν από ένα βαθμό και συνεχίζουν ο ΟΦΗ και ο ΠΑΣ Γιάννινα που μετά τη λευκή ισοπαλία πάνε στους 20 βαθμούς. Διαμαρτύρονται οι Κρητικοί για το ακυρωθέν γκολ στο φινάλε.

18:58
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0.

18:57
Οφσάιντ

Και τελικά δεν μετρά το γκολ, ακυρώνεται για οφσάιντ. Φωνάζουν τώρα οι παίκτες του ΟΦΗ.

18:56

Η φάση πάντως εξετάζεται από το VAR.

18:55

Λύτρωση για τον ΟΦΗ στην τελευταία φάση. Ο Μεγιάδο με ωραία σέντρα βρίσκει τον Λουίς Φελίπε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ ο Πορτογάλος και με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα για το 1-0.

18:54

90+6': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:53
Αλλαγή

90+5': Τρίτη αλλαγή για τους Ηπειρώτες, έξω ο Νίνης, μέσα ο Λιάσος.

18:53

Εκνευρισμένος ο Παντελάκης χωρίς να βιάζεται αποχωρεί.

18:52
Κόκκινη Κάρτα

90+4': Δέχεται δεύτερη κίτρινη ο Παντελάκης και αποβάλλεται. Για καθυστερήσεις η δεύτερη κίτρινη στον στόπερ του ΠΑΣ. Πολλές διαμαρτυρίες από τον πάγκο των Ηπειρωτών.

18:51

Ξανά ματς στο "Γεντί Κουλέ"...

18:51

Νέα διακοπή στο ματς είναι πεσμένος στο έδαφος ο Παντελάκης που πιάνει τον προσαγωγό του.

18:48
Καθυστερήσεις

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 6 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:47
Σχόλιο

Αν ο ΠΑΣ δεν δεχτεί γκολ θα είναι η πρώτη φορά φέτος που θα κρατήσει ανέπαφη την εστία του.

18:45
Out

87': Ο Μοσκέρα παίζει ωραία με τον Λουίς Φελίπε κακό το σουτ του Πορτογάλου φορ.

18:44

86': Εκτελείται γρήγορα το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

18:44
Corner

86': Σέντρα του Λάρσον και ο Καραχάλιος παραχωρεί κόρνερ.

18:42
Αλλαγή

84': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα μέσα ο Σταματελόπουλος και έξω ο Μορέιρα.

18:41
Αλλαγή

83': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μπαλογιάννης αντί Θοράρινσον και Λουίς Φελίπε αντί του Πασαλίδη.

18:40
Απόκρουση

82': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Νίνης πασάρει για τον Τζίμα ο οποίος με νέα πάσα βρίσκει τον Μπάλαν που από το σημείο του πέναλτι κάνει το σουτ, ο Μανδάς πέφτει και διώχνει σε κόρνερ.

18:39
Σχόλιο

Πιέζει ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά και ενώ περάσαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αμύνεται μαζικά ο ΠΑΣ.

18:37
Απόκρουση

79': Ο Λάρσον εκτελεί πλασαριστά κόρνερ με τον Μοσκέρα ο οποίος σεντράρει έχει προλάβει να μπει στην περιοχή ο Λάρσον που σουτάρει, βάζει σωτήρια την κόντρα ο Καραχάλιος. Στην εξέλιξη της φάσης ο Τσιντώτας μπλοκάρει την μπάλα στην κεφαλιά του Διαμαντή.

18:34
Οφσάιντ

76': Βαθιά μπαλιά του Νίνη από τα αριστερά για τον Τζίμα που δεν καλό κοντρόλ, ο Μανδάς μπλοκάρει αλλά ο νεαρός εξτρέμ του ΠΑΣ είναι οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση.

18:31
Out

73': Ο Λάρσον εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Διαμαντή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

18:30
Αλλαγή

72': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης στη θέση του Ντίκο και ο Περέα στη θέση του Ντιουσέ.

18:30
Κίτρινη Κάρτα

72': Κίτρινη στον Καραχάλιο.

18:30
Corner

72': Ο Μοσκέρα μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και κερδίζει κόρνερ.

18:28
Απόκρουση

70': Φάουλ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά το εκτελεί ο Νίνης με στόχο τον Παντελάκης, ο στόπερ του ΠΑΣ ξανά για τον Νίνη, σέντρα του 33χρονου άσου ο Μανδάς μπλοκάρει.

18:27
Αλλαγή

69': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Τζίμας στη θέση του Παμλίδη.

18:27

69': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για φάουλ στον Νίνη.

18:23
Out

65': Σέντρα του Λάρσον από τα δεξιά κεφαλιά του Ντίκο η μπάλα άουτ.

18:22
Απόκρουση

64': Μακρινό αρκετά φιλόδοξο σουτ του Νίνη ο Μανδάς μπλοκάρει.

18:20
Out

62': Ο Λάρσον στο κόρνερ, κεφαλιά του Μεγιάδο πάνω από την εστία του Τσιντώτα.

18:20
Αλλαγή

62': Ο Μοσκέρα περνά στο ματς αντί του Μπάκιτς στην πρώτη αλλαγή του ΟΦΗ.

18:20
Corner

62': Τακουνάκι του Μπάκιτς για τον Τοράλ σουτ του τελευταίου και κόρνερ.

18:19
Απόκρουση

61': Φάουλ λοιπόν για τον ΠΑΣ από τα αριστερά, εκτελεί ο Μορέιρα, διώχνει ο Πασαλίδης.

18:18

60': Φάουλ του Μπάκιτς στον Καραχάλιο και κίτρινη στον παίκτη του ΟΦΗ.

18:17
Σχόλιο

Προφανώς και η βροχή σε συνδυασμό με τον δυνατό άνεμο δεν βοηθάνε τους παίκτες.

18:15
Out

57': Σέντρα του Λάρσον από τα δεξιά, διώχνει ο Εραμούσπε, ο Μπάκιτς δοκιμάζει το πόδι του πάνω από την εστία του Τσιντώτα η μπάλα.

18:13

55': Μονομαχία του Ντίκο με τον Παντελάκη κάνει φάουλ ο Αφρικανός επιθετικός του ΟΦΗ.

18:12

Ξανά ματς στο Ηράκλειο μετά από τρία λεπτά.

18:12

Σηκώθηκε ο Μανδάς περιμένει το ΟΚ και ο Ευαγγέλου.

18:09

Έχει χτυπήσει ο Μανδάς στη σύγκρουση με τον Μορέιρα και μίνι διακοπή. Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Σωτηρίου.

18:09
Out

51': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Νίνης με πάσα βρήκε τον Παμλίδη ο οποίος από τα δεξιά κάνει το σουτ δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Μορέιρα, που περνά άουτ.

18:08
Οφσάιντ

50': Σε θέση οφσάιντ ο Ντίκο.

18:06
Απόκρουση

48': Φάουλ για τον ΟΦΗ, το εκτελεί ο Λάρσον και διώχνει ο Μπάλαν.

18:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, συνεχίζουν χωρίς αλλαγές ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα.

18:02

Υπό δυνατή βροχή θα γίνει το δεύτερο ημίχρονο.

17:48
Σχόλιο

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή της μπάλας, την υπεροχή, αλλά τον ΠΑΣ Γιάννινα να έχει τις καλύτερες φάσεις με τον Παμλίδη.

17:47

Ημίχρονο λοιπόν, στο 0-0 ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα.

17:47
Corner

45+1': Ο Λάρσον εκτελεί κόρνερ που κέρδισε ο ΟΦΗ, ο Μορέιρα στο πρώτο δοκάρι διώχνει σε νέο κόρνερ, αλλά ο Ευαγγέλου σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

17:46
Απόκρουση

45+1': Ο Λάρσον εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο ΟΦΗ με γέμισμα ο Σουηδός, ο Τσιντώτας μπλοκάρει.

17:46

1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:45

Έχει περάσει ξανά στο ματς ο Καραχάλιος.

17:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη για μαρκάρισμα στον Τοράλ.

17:44

Περνά προσωρινά εκτός αγώνα για να αλλάξει φανέλα ο Καραχάλιος.

17:42

Σύγκρουση στον αέρα του Μεγιάδο με τον Καραχάλιο προσωρινή διακοπή στο ματς. Έχει ματώσει στο στόμα ο Καραχάλιος.

17:40

39': Εκτελεί το κόρνερ ο Νίνης δεν αποφέρει κάτι.

17:39
Corner

38': Ο Ριένστρα για τον Μορέιρα, ο άσος του ΠΑΣ μπαίνει στην περιοχή και κερδίζει κόρνερ.

17:38
Απόκρουση

37': Λάθος του Πασαλίδη ο Παμλίδης κερδίζει την μπάλα βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μανδά από πλάγια δεξιά, ο πορτιέρο του ΟΦΗ σώζει την ομάδα του.

17:36
Απόκρουση

35': Ο Θοράρινσον από τα αριστερά, εκτελεί το κόρνερ, ο Τοράλ κάνει το σουτ η μπάλα στα σώματα...

17:36
Corner

35': Εκτελεί ο Τοράλ το κόρνερ και νέο κόρνερ.

17:35
Corner

34': Σέντρα του Τοράλ με στόχο τον Ντίκο, ο Καραχάλιος παραχωρεί κόρνερ.

17:35

Ξανά παιχνίδι στο Ηράκλειο...

17:34

Μικρή διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί ο Πασαλίδης.

17:34
Απόκρουση

33': Ο Μπάκιτς με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Ντίκο βγαίνει και διώχνει, πριν γίνει επικίνδυνος ο φορ του ΟΦΗ, ο Τσιντώτας.