19:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:27
Σχόλιο

Τους 44 βαθμούς φτάνει ο Άρης που ήταν απόλυτος κυρίαρχος στο Πανθεσσαλικό και επικράτησε εύκολα με 3-0 του Βόλου ο οποίος έμεινε στους 40 πόντους και παρέμεινε 6ος. Ο Νταρίντα στο 27' το 0-1, ο Καμαρά το 77' το 0-2 και στο 80' με πέναλτι ο ίδιος παίκτης το 0-3.

19:25
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Άρης 0-3.

19:25

90+4': Σέντρα σουτ του Εμπακατά από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ, αλλά δεν θα το αφήσει ο Ευαγγέλου.

19:24
Απόκρουση

90+3': Αδύναμο σουτ του Πιρές, ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά.

19:23
Απόκρουση

90+2': Ο Χριστοδουλόπουλος πασάρει στον Γκρέι, ο οποίος κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει ξανά στον Χριστοδουλόπουλο και ο Κότνικ μπλοκάρει.

19:22
Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις...

19:22
Απόκρουση

90': Κόρνερ για τον Βόλο, το εκτελεί ο Ντέλετιτς, διώχνει ο Χριστοδουλόπουλος.

19:20
Out

88': Ο Ντέλετιτς από τα δεξιά μέσα στην περιοχή θέλει να πάρει το κόρνερ, ο Μαζικού βάζει την κόντρα, αλλά η μπάλα βρίσκει ξανά στον Ντέλετιτς και περνά άουτ.

19:18
Αλλαγή

86': Κλείνει τις αλλαγές του ο Απόστολος Τερζής με τον Χριστοδουλόπουλο να μπαίνει αντί του Νταρίντα και τον Γκρέι αντί του Καμαρά.

19:15
Αλλαγή

83': Ο Μεταξάς αντί του Τσοκάνη στην τρίτη αλλαγή του Βόλου.

19:13

Ο Καμαρά εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά, ο Κότνικ πέφτει στα αριστερά και κάνει το 0-3.

19:12
Goal

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:11
Πέναλτι

79': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ! Ο Καμάτσο κάνει ωραία ενέργεια, μπαίνει στην περιοχή, ανατρέπεται από τον Πίρινεν και ο Ευαγγέλου καταλογίζει το σημείο του πέναλτι.

19:10

Κλειδώνει τη νίκη του ο Άρης καθώς φτάνει σε δεύτερο γκολ. Ο Εμπακατά παίρνει μπάλα, από τα δεξιά βλέπει την κίνηση του Καμαρά, κάνει την πάσα και ο Καμαρά με αριστοτεχνικό πλασέ κάνει το 0-2.

19:09
Goal

77': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:07
Κίτρινη Κάρτα

75': Κίτρινη κάρτα στον Μάνο Παναγιωτόπουλο τον υπεύθυνο επικοινωνίας του Βόλου.

19:06
Αλλαγή

73': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Καμάτσο στη θέση του Πάλμα και ο Ματέο Γκαρσία στη θέση του Ιτούρμπε.

19:06

73': Κίτρινη κάρτα στον Νταρίντα για καθυστέρηση.

19:04

Μικρή διακοπή στο ματς γιατί έχει χτυπήσει ο Νταρίντα σε μονομαχία με τον Ντέλετιτς.

19:01
Out

68': Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο, ο Ντέλετιτς πασάρει στον Σι ο οποίος από πλεονεκτική θέση απέναντι από τον Κουέστα αστοχεί..

18:59
Αλλαγή

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Σι περνά αντί του Λούνα.

18:58
Απόκρουση

66': Σέντρα του Νταρίντα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Κότνικ.

18:55
Σχόλιο

Έχει πέσει ο ρυθμός, ο Άρης κρατά εύκολα το 0-1, ο Βόλος δεν μπορεί να απειλήσει...

18:51
Αλλαγή

59': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Πιρές περνά στο ματς αντί του Μπαριέντος.

18:50

58': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Λούνα για διαμαρτυρία.

18:49

Όλα καλά με τον αρχηγό του Βόλου, συνεχίζεται το ματς.

18:48

Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Τσοκάνης είναι στο έδαφος.

18:46
Out

54': Ο Μπαριέντος στο κόρνερ για τον Βόλο, ο Ιτούρμπε με το κεφάλι θέλει να διώξει, ο Ντέλετιτς κάτοχος της μπάλας από κοντά το σουτ, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Κουέστα.

18:45
Corner

53': Ωραία ενέργεια του Οζέγκοβιτς που τα κάνει όλα σωστά, αλλά κακό τελείωμα, ο Ετέμπο για καλό και για κακό παραχωρεί κόρνερ.

18:44

52': Ο Μπαριέντος στο κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ του Πίρινεν στον Πίρσμαν.

18:43
Corner

51': Γύρισμα του Τσοκάνη στον Τσιρίνος που σουτάρει, βάζει το πόδι ο Ετέμπο και κόρνερ για τον Βόλο.

18:42
Αλλαγή

50': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Εμπακατά αντί του Οντουμπάγιο που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

18:40

Ελέγχεται η φάση από το VAR και υποδεικνύει τον Καμαρά σε θέση οφσάιντ, σωστό.

18:39
Οφσάιντ

47': Ο Καμαρά πασάρει στον Μαζικού ο οποίος ανατρέπεται από τον Πίρινεν, ο Ευαγγέλου δείχνει το σημείο του πέναλτι, αλλά ο βοηθός Φωτόπουλος υποδεικνύει οφσάιντ τον Καμαρά στο ξεκίνημα.

18:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Βόλος και Άρης.

18:23
Σχόλιο

Έχοντας τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης προηγείται δίκαια με 1-0 από το τέρμα του Νταρίντα στο 27ο λεπτό, έχοντας αρκετές τελικές στο πρώτο 45λεπτο. Μόλις μία φορά απείλησε ο Βόλος.

18:22

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Βόλος - Άρης 0-1.

18:20

1 λεπτό ο εξτρά χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

18:19

Τσεκάρεται από το VAR περίπτωση πέναλτι σε μαρκάρισμα που δέχεται ο Νταμπό, συνεχίζεται το ματς δεν υπάρχει κάτι.

18:18
Out

43': Ο Πάλμα στο κόρνερ, κεφαλιά του Φαμπιάνο, η μπάλα περνά ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Κότνικ.

18:17
Corner

42': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, ο Λουίς Πάλμα το εκτελεί, ο Κότνικ με ωραία επέμβαση στα αριστερά, παραχωρεί κόρνερ.

18:16
Out

41': Ο Νταμπό πασάρει στον Μαζικού ο τελευταίος από τα αριστερά κάνει το παράλληλο γυρισμά δεν προλαβαίνουν Οντουμπάγιο και Νταρίντα, άουτ η μπάλα.

18:11
Απόκρουση

36': Φάουλ για τον Βόλο, εκτελεί ο Μπαριέντος, διώχνει ο Νταμπό, η μπάλα φτάνει στον Γκάγκι που κάνει το μακρινό σουτ για να μπλοκάρει ο Κουέστα.

18:07
Απόκρουση

32': Ο Τσιρίνος για τον Τσοκάνη ο οποίος κάνει το σουτ, η μπάλα πάνω στον Μαζικού.

18:05
Out

30': Πρώτη φάση για τον Βόλο. Ο Μπαριέντος πασάρει στον Άλχο ο οποίος από τα δεξιά κάνει ωραία σέντρα, ο Οζέγκοβιτς πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά, όμως η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Κουέστα.

18:03

Ανοίγει το σκορ ο Άρης, εξαργυρώνει την πολύ καλή του εικόνα. Ο Λουίς Πάλμα από τα αριστερά κάνει την πάσα στον Νταρίντα και ο Τσέχος άσος με ένα εξαιρετικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ για το 0-1.

18:02
Goal

27': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:01
Out

25': Δυνατή σέντρα του Φαμπιάνο, ο Καμαρά δεν μπορεί να προλάβει την μπάλα...

17:59
Out

24': Ο Πάλμα κάνει ωραία ενέργεια, ανοίγει ωραία στον Καμαρά ο οποίος από τα αριστερά κάνει το σουτ και η μπάλα περνά άουτ.

17:57

22': Με πάσα το κόρνερ του Πάλμα στον Ιτούρμπε, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:57
Corner

22': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή του Κότνικ, ο Ιτούρμπε το εκτελεί, η μπάλα πάνω στο τείχος, ο Ιτούρμπε ξανά κάτοχος της μπάλας κάνει τη σέντρα και ο Σιέλης παραχωρεί κόρνερ.

17:54
Out

19': Μακρινό εντελώς άστοχο σουτ του Πάλμα.

17:50
Οφσάιντ

15': Σε θέση οφσάιντ ο Νταμπό που πάντως έκανε κίνηση και σουτ που δεν είχε δύναμη...

17:48
Out

13': Ο Πάλμα στο κόρνερ, ο Νταμπό εντελώς αμαρκάριστος πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα όμως περνά πάνω από την εστία του Κότνικ.

17:47
Corner

12': Ο Ιτούρμπε βρίσκει ξανά τον Νταρίντα που σεντράρει από τα δεξιά, ο Τσοκάνης διώχνει σε κόρνερ.