Εξέλιξη αγώνα
23:01
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.
22:58
Ο «Δικέφαλος» κάνει δεύτερη γκέλα στο πρωτάθλημα και πέφτει από την κορυφή. Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους, μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό, παίρνουν ακόμα έναν παλικαρίσιο βαθμό απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο.
22:58 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Λήξη του αγώνα, Καλλιθέα - ΑΕΚ μένουν στο 0-0.
22:57 Κίτρινη Κάρτα
90+6': Κίτρινη κάρτα στον Πήλιο.
22:53 Απόκρουση
90+3': Ντρίμπλες του Φερνάντες και σουτ, με τα πόδια αποσοβεί τον κίνδυνο ο Μπερναμπέ.
22:52 Κίτρινη Κάρτα
90+1': Διαμαρτύρεται ο Πινέδα και βλέπει την κίτρινη κάρτα.
22:51 Καθυστερήσεις
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:50 Απόκρουση
89': Μεγάλη φάση για την Καλλιθέα, με τον Σοΐρι να βγαίνει τετ α τετ με τον Στρακόσια και να πλασάρει, αλλά τον Αλβανό γκολκίπερ να του λέει «όχι».
22:49 Out
88': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα Φερνάντες από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Τσούμπερ, έξω.
22:49 Corner
87': Ακόμη ένα κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Φερνάντες, βγαίνει εύκολα η άμυνα.
22:47 Αλλαγή
85': Τελευταία αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Σοΐρι στη θέση του Τζιάνι.
22:46 Corner
84': Κόρνερ από τα αριστερά για την Ένωση τώρα, ανεκμετάλλευτο και αυτό.
22:45 Corner
83': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τη δεξιά πλευρά με τον Φερνάντες, διώχνει ο Εντιαγέ.
22:43
Πάνω κάτω η μπάλα τα τελευταία λεπτά. Έχει γίνει ροντέο το ματς...
22:40 Κίτρινη Κάρτα
78': Κίτρινη κάρτα στον Γιόνσον.
22:39 Απόκρουση
77': Καλό σουτ του Φερνάντες μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Μπερναμπέ.
22:37 Αλλαγή
76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΚ. Ο Τσιλούλης αντικαθιστά τον Περέιρα και ο Φερνάντες τον Ελίασον.
22:37
Στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ δείχνει αρκετά ανοργάνωτη...
22:35 Out
73': Καλή στιγμή για την Καλλιθέα! Φάουλ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, προβολή του Τζιάνι στο πρώτο δοκάρι στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
22:33 Αλλαγή
72': Νέα διπλή αλλαγή η Καλλιθέα. Έξω ο Πασαλίδης και ο Μουτίνιο, για να μπουν Τσιβελεκίδης και Βαλμπουενά αντίστοιχα.
22:30
68': Τι χάνει η Καλλιθέα! Τραγικό λάθος του Πήλιου, που δίνει πάσα στον Μουτίνιο ο οποίος κάνει... τσαφ από θέση βολής. Γλιτώνει ένα γκολ blooper εδώ η ΑΕΚ...
22:28 Αλλαγή
67': Διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Εντιαγέ στη θέση του Μερκάτι και ο Βασιλόγιαννης σε αυτή του Ντεμέτριους.
22:27 Αλλαγή
66': Τσούμπερ αντί Κοϊτά, Γιόνσον αντί Σιμάνσκι για την ΑΕΚ.
22:27 Κίτρινη Κάρτα
65': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.
22:26 Corner
64': Ο Ελίασον στο κόρνερ, κεφαλιά Μάνταλου και νέο κόρνερ από τον Ντιμπά που περνά χωρίς αντίκρισμα.
22:26
64': Ο Ελίασον σεντράρει από τα δεξιά, προβολή Πιερό, κόντρα στον Μιρέν και κόρνερ.
22:23 Out
61': Σουτ Πήλιου έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.
22:21 Out
59': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα δίνει πάσα πάρε - βάλε στον Ελίασον που πλασάρει από τη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής αλλά βλέπει τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω.
22:18 Corner
57': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα αριστερά με τον Ντεμέτριους, με πάσα η εκτέλεση αλλά η ΑΕΚ βγάζει την άμυνα.
22:17 Out
55': Ο Ντεμέτριους ξεφεύγει από την επιτήρηση του Βίντα και κάνει το διαγώνιο σουτ από τα δεξιά της περιοχής, άουτ.
22:15 Κίτρινη Κάρτα
53': Κίτρινη κάρτα στον Μερκάτι για ένα φάουλ στον Κάλενς.
22:13 Out
52': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Φάουλ - γέμισμα του Μάνταλου από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Πιερό, ελάχιστα άουτ.
22:09 Corner
47': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Ελίασον, περνά ανεκμετάλλευτο.
22:07 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
46': Σέντρα στο β' μέρος.
21:50
Καλύτερη η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο, έκανε φάσεις για να σκοράρει όμως ο Μπερναμπέ έκανε σπουδαίες επεμβάσεις.
21:50 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Καλλιθέα και ΑΕΚ στο 0-0.
21:48 Απόκρουση
45+4': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τρομερό σουτ απέξω του Ελίασον, η μπάλα κοντράρει λιγο στον Πασαλίδη και αλλάζει πορεία, με τον Μπερναμπέ να απογειώνεται και να παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.
21:45
45+1': Φωνές για πέναλτι από πλευράς Καλλιθέας για μαρκάρισμα του Περέιρα στον Πασαλίδη. Δεν υπάρχει κάτι σύμφωνα με τον Τζήλο.
21:45 Καθυστερήσεις
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:44 Κίτρινη Κάρτα
45': Κίτρινη κάρτα στον Κοϊτά.
21:43 Corner
44': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Ελίασον, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Μπερναμπέ.
21:36 Αλλαγή
36': Κάλενς αντί Μουκουντί, αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ.
21:35
36': Ο Μουκουντί αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και έχει πέσει στο χόρτο. Δείχνει να μη μπορεί να συνεχίσει...
21:32 Απόκρουση
33': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Μπερναμπέ να αποκρούει διαδοχικά τα σουτ των Πήλιου και Σιμάνσκι μέσα από την περιοχή.
21:30 Out
31': Γέμισμα του Ελίασον από τα δεξιά, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει άουτ.
21:28 Corner
30': Κόρνερ για την ΑΕΚ τώρα από τα αριστερά με τον Ελίασον, περνά ανεκμετάλλευτο.
21:27 Corner
28': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, ωστόσο δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.
21:26 Απόκρουση
27': Ευκαιρία για την Καλλιθέα! Γύρισμα του Μουτίνιο από τα αριστερά, ο Μανθάτης σουτάρει με τη μία αλλά ο Στρακόσια αποκρούει στη κλειστή του γωνία σε κόρνερ.
21:25 Out
26': Σέντρα ο Μάνταλος από τα δεξιά, ο Πιερό μόνος στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.
21:22 Κίτρινη Κάρτα
23': Κίτρινη κάρτα στον Μότοκ για φάουλ από πίσω στον Κοϊτά.
21:18 Out
19': Εκτελεί ο Ντεμέτριους, η μπάλα παίρνει ύψος και φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:18
19': Φάουλ για την Καλλιθέα σε εξαιρετικό σημείο για απευθείας εκτέλεση.
21:15 Out
16': Μακρινό σουτ του Ντιμπά, αρκετά εκτός εστίας η μπάλα.
21:12 Κίτρινη Κάρτα
13': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ελίασον.
21:08 Corner
9': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Ελίασον, διώχνει ο Μιρέν με το κεφάλι.
21:07
8': Κάθετη πάσα από τον Μάνταλο για τον Πιερό, βγαίνει έγκαιρα από την εστία του ο Μπερναμπέ και παραχωρεί πλάγιο άουτ.
21:05
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Μάριος Ηλιόπουλος ο οποίος πήγε στον πάγκο της ΑΕΚ και χαιρέτησε τους αναπληρωατικούς και τον Ματίας Αλμέιδα.
21:01 Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
1': Σέντρα στο ματς.
20:57
Το διαιτητικό τιμ και οι 22 ποδοσφαιριστές κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
20:53
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
20:50
Και ο Λιούμπισιτς είναι εκτός αποστολής για τους φιλοξενούμενους.
20:47
Ελάχιστος ο κόσμος στις έξεδρες. Υπό άλλες συνθήκες θα έλεγε κανείς πως πρόκειται για παιχνίδι κεκλεισμένων των θυρών.
20:46
Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί τέσσερις φορές για την πρώτη κατηγορία με γηπεδούχο την Καλλιθέα, με τους «κιτρινόμαυρους» να μετρούν απόλυτο νικών.
20:42
Ο Ματίας Αλμέιδα μαζί με τα προβλήματα που μπορεί να του βάλει η Καλλιθέα έχει να διαχειριστεί και αρκετούς τραυματισμούς σημαντικών παικτών του. Συγκεκριμένα στα «πιτς» με θλάσεις είναι οι Λιβάι Γκαρσία, Γκατσίνοβιτς και Οντουμπάτζο, ενώ και ο Άμραμπατ έχει μυϊκά θέματα. Την ίδια στιγμή ο Λαμέλα παραπονείται για ενοχλήσεις ενώ ο Ρότα ταλαιπωρείται από ίωση.
20:39
Η Ένωση στην αντίπερα όχθη, μετά και το 2-0 επί του Βόλου στην Opap Arena, στοχεύει σε ακόμα ένα τρίποντο που θα την διατηρήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
20:35
Οι γηπεδούχοι, που αποτελούν ένα σκληροτράχηλο σύνολο και έχουν μαζέψει 3 βαθμούς από ισάριθμες ισοπαλίες, με τελευταία αυτή στην έδρα της Λαμίας (0-0) την προηγούμενη αγωνιστική, θα προσπαθήσουν να κάνουν την έκπληξη απέναντι σε μία σαφώς πιο ποιοτική ομάδα όπως η ΑΕΚ.
20:32
Σε περίπου 30 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι στο «Απόστολος Νικολαΐδης», με τους παίκτες των δύο ομάδων να έχουν ήδη βγει για το καθιερωμένο ζέσταμα.