3-1 η Βραζιλία την Κροατία και ξεκινά με το δεξί στο Μουντιάλ.

24:54
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τελικό στο Σάο Πάολο.

24:54

Ίσως το τρίτο γκολ της Βραζιλίας ξεκινά, πάντως, από φάουλ που δεν δόθηκε από τον Γουΐτσι Νισιμούρα.

24:51
Καθυστερήσεις

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

24:50

Ο Όσκαρ κάνει υπέροχη ενέργεια στον άξονα και με το μυτάκι απο το ύψος της μεγάλης περιοχής νικά τον Πλετίκοσα για το 3-1!

24:50
Goal

90'+1: ΓΚΟΛ η ΒΡΑΖΙΛΙΑ!

24:50

90': Κεραυνός του Πέρισιτς και πάλι ο Ζούλιο Σέζαρ είναι εκεί, διώχνει δύσκολα!

24:48
Out

89': Σέντρα του Μόντριτς, κεφαλιά του Τσόρλουκα, άουτ η μπάλα.

24:47
Αλλαγή

88': Αλλαγή για την Βραζιλία. Αποθέωση για τον Νεϊμάρ που δίνει την θέση του στον Ραμίρεζ.

24:47
Κίτρινη Κάρτα

87': Κάρτα στον Λουίζ Γκουστάβο για σκληρό μαρκάρισμα στον Όλιτς.

24:45
Απόκρουση

86': Μακρινό σουτ του Μόντριτς, ο Ζούλιο Σέζαρ δύσκολα!

24:44

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε, οι Κροάτες ψάχνουν την ισοφάριση

24:44

84': Κόρνερ του Ράκιτιτς, πρώτη επικίνδυνη κεφαλιά - πάσα του Τσόρλουκα στο πρώτο δοκάρι, δεν βρίσκει ωστόσο συμπαίκτη του.

24:42

83': Ο Κροατία σκοράρει αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί αφού έχει προηγηθεί σωστά φάουλ πάνω στον Σέζαρ.

24:39

80': Εκτέλεση κόρνερ του Μπερναρντ, στο πρώτο δοκάρι ο Φρεντ παιρνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία του Πλετίκοσα.

24:37
Αλλαγή

78': Δεύτερη αλλαγή και για τους Κροάτες. Έξω ο Γέλαβιτς, μέσα ο Ρέμπιτς.

24:36
Out

77': Φαρμακερή σέντρα του Όσκαρ από δεξιά, ο Νταβίντ Λουίζ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ... Ακριβώς από πίσω του ερχόταν ο Νεϊμάρ ο οποίος είχε πιο εύκολο έργο καθώς ήταν σε καλύτερη θέση για να σκοράρει.

24:35

Ένα τέταρτο ακόμα για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει η Κροατία.

24:34
Σχόλιο

Στην φάση του πέναλτι όλοι οι Κροάτες έπεσαν πάνω στον Γουΐτσι Νισιμούρα διαμαρτυρόμενοι για την απόφαση του να δείξει την άσπρη βούλα. Τραβηγμένο το πέναλτι που έδωσε ο Ιάπωνας που... σφύριξε έδρα στην συγκεκριμένη φάση.

24:32

Εκτέλεσε ο Ράκιτιτς, κεφαλιά του Λόβρεν, άουτ η μπάλα.

24:32
Corner

72': Κόρνερ για τους Κροάτες.

24:30

Ο Νεϊμάρ νικά από τα 11 βήματα τον Πλετίκοσα που έπεσε σωστά αλλά δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα.

24:30
Goal

71': ΓΚΟΛ η ΒΡΑΖΙΛΙΑ!

24:29

Ο αμυντικός της Κροατίας κρατά ίσα ίσα τον Φρεντ που έχει πλάτη στο τέρμα, πέφτει εύκολα και παίρνει ένα τραβηγμένο πέναλτι.

24:29

70': Κάρτα στον Λόβρεν.

24:28
Πέναλτι

69': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Βραζιλία!

24:27
Αλλαγή

68': Δεύτερη κίνηση του Σκολάρι. Βγάζει τον Χουλκ και βάζει τον Μπερνάρντ.

24:26
Out

67': Ο Ντάνιελ Άλβες εκτελεί απευθείας, η μπάλα άουτ.

24:25

65': Κάρτα στον Τσόρλουκα για μαρκάρισμα στον Νεϊμάρ, φάουλ σε καλή θέση για την Βραζιλία.

24:23

Ο Σκολάρι βγάζει έναν καθαρό ''κόφτη'' και βάζει ένα πιο επιθετικό χαφ.

24:22
Αλλαγή

63': Αλλαγή κάνει και η Βραζιλία. Στην θέση του Παουλίνιο ο Ερνάνες.

24:20
Αλλαγή

61': Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για τους Κροάτες. Έξω ο Κόβασιτς, μέσα ο Μπρόζοβιτς.

24:17

Νωθρά έχει μπει στην επανάληψη η Βραζιλία που πάντως ελέγχει το παιχνίδι.

24:15
Out

56': Φιλόδοξο σουτ του Πέρισιτς αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ψηλά η μπάλα.

24:14

Προσπαθούν να ''παγώσουν'' τον ρυθμό οι Κροάτες που είναι καλά οργανωμένοι πίσω.

24:11

52': Εκτελεί ο Όσκαρ, ο Τσόρλουκα απομακρύνει.

24:10

Σαν κοντινό κόρνερ...

24:10

Φάουλ κερδίζει η Βραζιλία μετά από εντυπωσιακή ντρίπλα του Όσκαρ και μαρκάρισμα του Βρσάλικο.

24:09

50': Γύρισμα του Χουλκ, ο Τσόρλουκα όπως όπως...

24:08

Ίδιο σκηνικό και στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, πιέζει ψηλά η Βραζιλία, στο μισό γήπεδο οι Κροάτες.

24:05

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

24:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.