Τελικό αποτέλεσμα, 5-1 οι Ολλανδοί την Ισπανία!

23:48

Σε άλλο γήπεδο οι Ισπανοί, στην επανάληψη.

23:48

90': Στην απέναντι εστία ο Τόρες αντί να πλασάρει σε κενή εστία πάει να περάσει τον Μπλιντ και χάνει την ευκαιρία.

23:47

90': Ο Λενς μπαίνει στην περιοχή, ''σπάει'' την μπάλα στον Σνάιντερ, αυτός ωστόσο δεν πλασάρει σωστά αφού χάνει την ισορροπία του.

23:44
Απόκρουση

87': Διπλή ευκαιρία για τους Ολλανδούς για έκτο γκολ! Ο Κασίγιας λέει όχι τόσο σε Βαϊναλντουμ όσο και σε Ρόμπεν.

23:42

Τελευταίο πεντάλεπτο για να τελειώσει ο εφιάλτης των Ισπανών.

23:37

Τρομερή κούρσα του Ρόμπεν που περνά σαν σταματημένο τον Ράμος, βγαίνει φάτσα με τον Κασίγιας, τον χορεύει και με εύκολο πλασέ για την κλάση του γράφει το 5-1!

23:37
Goal

80': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ, διαλύει τους Ισπανούς!

23:35
Αλλαγή

79': Οι Ολλανδοί κλείνουν τις αλλαγές τους. Εκτός ο Φαν Πέρσι που γνωρίζει την αποθέωση, μέσα ο Λενς.

23:35
Αλλαγή

78': Αλλαγή κάνουν και οι Ισπανί. Εκτός ο Νταβίντ Σίλβα, μέσα ο Φάμπρεγκας.

23:33
Αλλαγή

77': Στην θέση του Ντε Βρι ο Βέλτμαν για την Ολλανδία.

23:33
Out

76': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράμος, λίγο άουτ η μπάλα.

23:30

Πρεμιέρα όνειρο οι Ολλανδοί, εφιάλτης για την Ισπανία

23:29

Ο Ίκερ Κασίγιας κάνει τραγικό λάθος αφού χάνει το κοντρόλ σε γύρισμα, ο Φαν Πέρσι του κλέβει και με εύκολο πλασέ γράφει το 1-4.

23:29
Goal

72': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:27

Τελευταίο 20λεπτο για να δούμς αν μπορούν να αντιδράσουν οι Ισπανοί.

23:26
Απόκρουση

70': Σουτ του Φαν Πέρσι, ο Κασίγιας του λέει όχι.

23:25
Οφσάιντ

68': Η Ισπανία σκοράρει με τον Σίλβα αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί, σωστά, για οφ σάιντ.

23:23
Κίτρινη Κάρτα

66': Κάρτα στον Φαν Πέρσι για μαρκάρισμα στον Πέδρο.

23:22

66': Κάρτα στον Κασίγιας που δικαιολογημένα φωνάζει για φάουλ.

23:21

Εκτέλεση φάουλ του Σνάιντερ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Φαν Πέρσι εμποδίζει τον Κασίγιας να μπλοκάρει την μπάλα, του κάνει πεντακάθαρο φάουλ και ο Ντε Βρι ανενόχλητος και με εξουδετερωμένο τον γκολκίπερ των Ισπανών από κοντά γράφει το 3-1.

23:21
Goal

65': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:20

Διπλή αλλαγή οπότε για τον Ντελ Μπόσκε που ρισκάρει μη έχοντας άλλη επιλογή.

23:20
Αλλαγή

Και ο Τσάμπι Αλόνσο έξω, στην θέση του ο Πέδρο.

23:19
Αλλαγή

62': Αλλαγή κάνουν και οι Ισπανοί. Εκτός ο Ντιέγκο Κόστα, μέσα ο Φερνάντο Τόρες.

23:19
Αλλαγή

62': Αλλαγή για τους Ολλανδούς. Εκτός ο Ντε Γκουζμαν που έχει και κάρτα, μέσα ο Βαϊνάλντουμ.

23:17

Η Ισπανία ''πουλάει'' την μπάλα, ο Ρόμπεν την κουβαλά, την ''σπάει'' δεξιά στον Φαν Πέρσι που πιάνει ένα ξερό σουτ μέσα από την περιοχή... δοκάρι!

23:17
Δοκάρι

60': ΔΟΚΑΡΙ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:15
Σχόλιο

''Μπλοκαρισμένη'' μοιάζει η Ισπανία στην επανάληψη, με τους Ολλανδούς να είναι καλά οργανωμένοι πίσω και να βγαίνουν ταχύτατα στην κόντρα με βαθιές μπαλιές στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.

23:14
Οφσάιντ

58': Οφ σάιντ ο Ντιέγκο Κόστα.

23:12

55': Το κόρνερ εκτελέστηκε, φάουλ κερδίζει ο Τσίλεσεν.

23:12

Ηρεμία ζητά ο Ριτσόλι.

23:12

Κοκορομαχία του Ντιέγκο Κόστα με τον Ίντι, ο δεύτερος πέφτει κάτω, δεν έχει γίνει τίποτα.

23:11
Corner

54': Κόρνερ για την Ισπανία.

23:10

Ο Μπλιντ βρίσκει τον Ρόμπεν με γέμισμα μέσα στην περιοχή, αυτός ξεπερνά τον Πικέ με ωραία κοφτή ντρίπλα και από το ύψος του πέναλτι με εύκολο πλασέ γράφει το 1-2.

23:09
Goal

53': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:06
Out

50': Συρτό σουτ του Ινιέστα, χωρίς δύναμη, ο Τσίλεσεν πέφτει στη γωνιά του και μπλοκάρει.

23:02

Και ενώ έχει αρχίσει να βρέχει στο Σαλβαδόρ, στην Μπαΐα.

23:02

46': Σέντρα στην επανάληψη.