-
2
Εξέλιξη αγώνα
18:23

Εμφανώς ανώτερη αλλά και αγχωμένη η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 2-0 του Μανδραϊκού, ενώ το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο αν οι «κιτρινόμαυροι» ήταν πιο εύστοχοι.

18:22
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης

18:20
Αλλαγή

90'+3': Ολοκληρώνει τις αλλαγές η ΑΕΚ με τον Πόποβιτς να δίνει τη θέση του στον Πεντραυράκης

18:16
Αλλαγή

89': Στη θέση του Κορδέρο περνάει ο Παληαρούτας

18:10
Κίτρινη Κάρτα

83': Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα για τον πανηγυρισμό καθώς έβγαλε τη φανέλα του

18:09

Ο Πλατέλλας κάνει την ατομική προσπάθεια από πλάγια δεξιά στην περιοχή και φτάνοντας απέναντι από τον Χρόνη πλασάρει εύστοχα στην απέναντι γωνία για το 2-0

18:09
Goal

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

18:06
Corner

79': Ο Γροντής από δεξιά κάνει τη σέντρα με τον Ντακόλ να πιάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή και ο Χρόνη να διώχνει σε κόρνερ

18:02
Out

75': Τεράστια ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ για το 2-0 καθώς ο Ντακόλ εκτελεί το πέναλτι στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

18:02

74': Κίτρινη στον Βασιλείου

18:01
Πέναλτι

74': Πέναλτι για την ΑΕΚ ύστερα από τράβηγμα της φανέλας του Τζανετόπουλου από τον Βασιλείου

17:57
Αλλαγή

70': Ο Μπρέσεβιτς παραχωρεί τη θέση του στον Γροντή

17:56
Απόκρουση

69': Μετά από λάθος απομάκρυνση της άμυνας της ΑΕΚ ο Σερέπας κάνει το ανάποδο ψαλίδι από το ύψος του πέναλτι με τον Βούρα να μπλοκάρει

17:53
Corner

66': Από τη σέντρα ο Μεσσήνης επιχειρεί το ψηλοκρεμαστό σουτ με τον Βούρα να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

17:52
Απόκρουση

65': Ο Πόποβιτς κάνει το "τακουνάκι" από δεξιά για τον Μπρέσεβιτς που από το ύψος της μικρής περιοχής δεν κάνει καλό πλασέ με τον Χρόνη να μπλοκάρει εύκολα

17:51
Αλλαγή

64': Ο Κουβίδης περνάει στο ματς στη θέση του Κολτσίδα που τραυματίστηκε σε διεκδίκηση της μπάλας και αποχωρεί με αίματα στο κεφάλι

17:44
Αλλαγή

57': Νέα αλλαγή για τον Μανδραϊκό με τον Καλογρίδη να αντικαθιστά τον Ζουραβλιόφ

17:43

56': Κίτρινη κάρτα στον Μεσσήνη

17:42
Corner

55': Μετά από βαθιά μπαλιά ο Σερέπας βγαίνει την πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ αποφεύγει τον Τζανετόπουλο που γλιστράει και πλασάρει τον Βούρα που διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

17:41
Out

54': Ο Πλατέλλας κάνει την μπαλιά στον Κορδέρο που επιχειρεί το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ

17:40

53': Μετά από μπαλιά του Ανάκογλου ο Μπρέσεβιτς βρίσκεται απέναντι από τον Χρόνη αλλά αργεί να πλασάρει και κόβεται

17:37
Αλλαγή

50': Στη θέση του Ζαχαράτου που αποχώρησε τραυματίας περνάει ο Βασιλείου

17:36
Απόκρουση

49': Απευθείας εκτέλεσε φάουλ από τον Σερέπα πολλά μέτρα έξω από την περιοχή με τον Βούρα να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

17:33

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

17:20

Το πρώτο 45λεπτο πέρασε με την ΑΕΚ μονίμως στην επίθεση και τον Μανδραϊκό να περιμένει κάτω από τη σέντρα. Ακίνδυνοι επιθετικά οι γηπεδούχοι με τους «κιτρινόμαυρους» να προηγούνται με πολύ όμορφο γκολ του Σταθάκη, ενώ θα μπορούσαν να έχουν διευρύνει το σκορ αν δεν είχαν απέναντί τους τον Χρόνη που έχει πει «όχι» σε αρκετές φάσεις

17:19

45'+2': Λήξη του πρώτου μέρους

17:11
Corner

40': Ο Κορδέρο κάνει την κάθετη μπαλά στον Ντακόλ που απέναντι από τον Χρόνη, πλάγια αριστερά στην περιοχή, κάνει το πλασέ με τον δεύτερο να διώχνει σε κόρνερ

17:09
Out

38': Μετά από κόρνερ του Πλατέλλα από δεξιά η μπάλα φτάνει στον Ανάκογλου στην αριστερή γωνία της περιοχής αλλά το σουτ που επιχειρεί περνάει ψηλά άουτ

17:05

35': Κίτρινη στον Σιακαβάρα για μαρκάρισμα στον Ντακόλ

16:58
Corner

27': Ο Ανάκογλου κάνει την ατομική ενέργεια και απέναντι από τον Χρόνη πλασάρει με τον δεύτερο να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ

16:56
Απόκρουση

25': Ο Καϊμακαμούδης παίρνει την κεφαλιά από πλάγια δεξιά στην περιοχή με τον Βούρα να μην ανησυχεί και να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα

16:54
Out

23': Ο Πόποβιτς κάνει την σέντρα από αριστερά με τον Ντακόλ να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στο πρώτο δοκάρι στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

16:52
Απόκρουση

21': Μετά από μπαλιά του Ντακόλ στον Πλατέλλα ο δεύτερος βρίσκεται απέναντι από τον Χρόνη, πλασάρει, αλλά ο πορτιέρο των γηπεδούχων απομακρύνει με τα πόδια

16:49

18': Η ΑΕΚ πέτυχε το γρήγορο γκολ που έψαχνε και φαίνεται πως οι παίκτες της κινούνται πιο "ελεύθερα" στο γήπεδο

16:43

Ο ρέφερι διακόπτει προσωρινά το ματς λόγω κροτίδων κι έντασης στο κομμάτι της κερκίδας που φιλοξενούνται οι οπαδοί της ΑΕΚ

16:43

Από το ύψος της σέντρας (στο ημικύκλιο προς την εστία του Μανδραϊκού) ο Σταθάκης επιχειρεί το δυνατό σουτ με τον Χρόνη να μην μπορεί να αντιδράσει μαζεύοντας την μπάλα από τα δίχτυα του

16:42
Goal

11': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

16:39
Out

8': Ο Πόποβιτς μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και λίγο πριν τη γραμμή του άουτ κάνει το γύρισμα με τον Μπρέσεβιτς να βάζει την προβολή στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

16:38
Corner

7': Ο Πλατέλλας κάνει το σουτ λόγω έξω από την περιοχή με τον Χρόνη να διώχνει σε κόρνερ

16:38

Με την ΑΕΚ να έχει την κατοχή της μπάλας και τον Μανδραϊκό να περιμένει για να "χτυπήσει" στις αντεπιθέσεις, κυλούν τα πρώτα λεπτά

16:31

1': Έναρξη του αγώνα