-
1
Εξέλιξη αγώνα
21:29

Πέρα για πέρα δίκαιη νίκη για τον Ατρόμητο, απέναντι σε μια Καλλονή που «ξύπνησε» στο τέλος, αλλά δεν είχε ούτε μια προσπάθεια στην εστία!

Απόκρουση

89': Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή, αλλά το σουτ του Μανούσου πέρασε πάνω απ' την εστία του Τσενάμο.

21:21
Κίτρινη Κάρτα

86': Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο

21:19

83': Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

21:15
Αλλαγή

79': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Καραγκούνης και μπαίνει ο Γεωργίου.

21:12
Out

76': Ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μανούσος μπήκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

21:07
Αλλαγή

71': Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Βγαίνουν Αναστασιάδης και Φαρία και μπαίνουν οι Περόνε και Σιλιγαρδάκης.

21:03
Αλλαγή

67': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο μπαίνει στη θέση του Δημούτσου.

21:02

67': Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη.

20:57

Ο Παπαδόπουλος ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 0-1.

20:57
Goal

61': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

20:56

60': Κίτρινη κάρτα στον Σιδεράκη.

20:56

Τραγικό λάθος από τον Σιδεράκη, ο οποίος αν και φαινόταν να ελέγχει τη μπάλα έπειτα από άστοχη μπαλιά του Παπαδόπουλου, την έχασε από τον Ιγκλέσιας και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Αργεντίνο.

20:55
Πέναλτι

60': Πέναλτι για τον Ατρόμητο!

20:52
Αλλαγή

57': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γκάσιτς μπαίνει στη θέση του Χουανλού.

20:44
Δοκάρι

49': Νέο δοκάρι για τον Ατρόμητο σε εκτέλεση φάουλ του Ιγκλέσιας!

20:41

Ξεκίνησε το β' μέρος

20:23

«Μαγική» εικόνα το 0-0 του πρώτου 45λεπτου. Η Καλλονή... δεν υπάρχει στο γήπεδο, ο Ατρόμητος έχει χάσει τεράστιες ευκαιρίες και θα μπορούσε ήδη να έχει «καθαρίσει» το ματς.

20:23

Τέλος α' μέρους

20:18

42': Κι άλλη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Πίτου Γκαρσία, ο Ταυλαρίδης βρέθηκε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, αλλά έκανε... τσαφ!

20:17
Out

40': Εξακολουθούν να χάνουν ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι. Και πάλι ο Παπαδόπουλος βρέθηκε σε πολύ καλή θέση από μπαλιά του Ούμπιντες, αλλά το σουτ του έφυγε πάνω απ' την εστία.

20:14
Αλλαγή

38': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης αποχωρεί τραυματίας και τη θέση του παίρνει ο Νάστος.

20:10
Απόκρουση

34': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Παπαδόπουλο να νικιέται σε τετ α τετ από τον Σιδεράκη.

20:01

25': Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες.

19:57
Out

21': Σουτ του Μανούσου, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:56

20': Οι φιλοξενούμενοι είναι ανώτεροι και πιο επικίνδυνοι μέχρι στιγμής.

19:49
Απόκρουση

13': Αντεπίθεση του Ατρόμητου, ο Καραγκούνης κάνει βιαστικό σουτ και ο Σιδεράκης μπλοκάρει.

19:48

Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες, ο Σιδεράκης βρίσκει τη μπάλα και τη στέλνει στο οριζόντιό του.

19:47
Δοκάρι

11': Δοκάρι για τον Ατρόμητο.

19:46

10': Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο

19:38
Απόκρουση

2': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες πέρασε τον Αναστασιάδη, αλλά άνοιξε το κοντρόλ και ο Σιδεράκης βγήκε και μπλόκαρε.

19:36

1': Έναρξη του αγώνα με ολιγόλεπτη καθυστέρηση

19:13

Από την άλλη πλευρά, ο Ατρόμητος νίκησε την περασμένη αγωνιστική τον Απόλλωνα και βρίσκεται με 7 βαθμούς (δύο λιγότερους από το σημερινό του αντίπαλο) στην 9η θέση.

19:12

Αν πάρει τη νίκη, όμως, στο αποψινό ματς, θα αναρριχηθεί στην 3η θέση, πίσω από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ!

19:11

Η Καλλονή προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα στην Τρίπολη και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας.

19:10

Μυτιληνιοί και Περιστεριώτες κοντράρονται σε περίπου 20 λεπτά στο ΟΑΚΑ στο ματς που ολοκληρώνει την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Άλβες, Φαρία, Λεοζίνιο, Χουανλού, Μανούσος, Καζάκης
Αναπ: Χογκ, Σιλιγαρδάκης, Περόνε, Κριπιντίρης, Γκάσιτς, Γάλας, Βλαστέλλης
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Καραγκούνης, Ούμπιντες, Παπαδόπουλος
Αναπ: Σηφάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπρίτο, Γεωργίου, Ναπολεόνι, Νάστος, Καραμάνος
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας), Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου) - Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)