19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021 - 20:51

Έμεινε με 10 κι έχασε η Δόξα Δράμας

Εντός έδρας ήττα με 1-0 για τους «μαυραετούς» από τον Άρη Αβάτου

Την πρώτη της ήττα στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής γνώρισε η Δόξα Δράμας την Κυριακή (14/11), χάνοντας εντός έδρας με 1-0 από τον Άρη Αβάτου για την 4η αγωνιστική.

Σε ένα ματς που ήταν πολύ μέτριο οι «μαυραετοί» έμειναν στο 76' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τάσιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με το αριθμητικό μειονέκτημα να τους «πληγώνει» άμεσα.

Συγκεκριμένα, στο 81' ο Καρατλίδης με σουτ εκμεταλλεύθηκε μια αμυντική αδράνεια των παικτών του Σπύρου Φιλίππου και σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα, με τους Δραμινούς να κυνηγούν την ισοφάριση στα εναπομείναντα λεπτά, αλλά να μην τα καταφέρνουν.

Ο Οικονομίδης έκανε το σουτ στο 87' και οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων έδιωξαν την μπάλα πάνω στη γραμμή, στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Πετρίδης έκανε την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Κόντου και η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ ανάλογη κατάληξη είχε και το σουτ του Τζανουλίνου στο 90'+5.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπύρος Φιλίππου): Συλλέκτης, Τάσιος. Ιορδανίδης, Ογκενερόμπου, Γιαννούσης, Τζανουλίνος, Μπαρέτας (70' Πετρίδης), Παπαϊωάννου, Κυριακίδης (57' Χατζηκυριάκου), Ρούτσης (46' Κόντος), Μπράουν (46' Oικονομίδης).

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Κώστας Μπεδρελής): Νταφόπουλος, Παναγιωτίδης (79' Κοντογιαννίδης), Λεωντσάκος, Τενεκές, Κουτσούμπας, Φούντας, Σαρηγιαννίδης, Κωσταρέλης, Μελισσόπουλος (63' Ψεμματάς), Βαφειάδης (90'+4 Ευαγγέλου), Παπαδόπουλος (46' Καρατλίδης).

Πηγή ΦΩΤΟ: sportdrama