Από το Αιγάλεω στην ομάδα της Αριδαίας ο 22χρονος επιθετικός
Παίκτης του Αλμωπού έγινε την Τρίτη (24/1) ο Θεμιστοκλής Πατρινός.
Ο 22χρονος επιθετικός είχε μείνει πρόσφατα ελεύθερος από το Αιγάλεω και υπέγραψε στην ομάδα της Αριδαίας.
Η ανακοίνωση των «κυανόλευκων» αναφέρει τα εξής: «Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με τον 22χρονο Θεμιστοκλή Πατρινό.
Ο Θεμιστοκλής είναι γεννημένος στις 18/01/2001 και αγωνίζεται ως επιθετικός. Τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στις ακαδημίες της ΑΕΚ αγωνιζόμενος μέχρι και την ομάδα Κ19 των “κιτρινόμαυρων”. Ο Πατρινός την περίοδο 2019-20 αγωνίστηκε 6 μήνες στην Γερμανία για λογαριασμό της FC Homburg, μετρώντας 11 συμμετοχές στο πρωτάθλημα και 6 γκολ.
Επόμενος σταθμός της καριέρας του νεαρού αποτέλεσε η Κρήτη και ο Εργοτέλης. Εκεί αρχικά εντάχθηκε στην Κ19 των “κιτρινόμαυρων”, ωστόσο γρήγορα το ταλέντο και η αγωνιστικότητα του τον οδήγησαν στην ανδρική ομάδα. Έτσι, τον Σεπτέμβριο του 2020 υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο, συμμετέχοντας με τους Κρητικούς στην Super League 2 με τους οποίους είχε 48 συμμετοχές και 3 γκολ.
Τελευταίος σταθμός στην καριέρα του πριν φορέσει τα κυανόλευκα ήταν το Αιγάλεω. Παράλληλα, ο 22χρονος επιθετικός είναι διεθνής, καθώς έχει κληθεί στις αναπτυξιακές εθνικές μας ομάδες φορώντας το εθνόσημο της Κ17. Θεμιστοκλή, η μεγάλη οικογένεια του Αλμωπού σου εύχεται να έχεις υγεία και δύναμη με πολλές επιτυχίες σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο».