18/10/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2024 - 15:39

Με γκολ του Γιαζίτζι νίκησε τον Ατρόμητο ο Ολυμπιακός

Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε πριν την έναρξη του φιλικού στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ * Με 1-0 επικράτησαν οι Πειραιώτες

Πρώτα λεπτά συμμετοχής και πρώτο γκολ για τον Γιαζίτζι, ο οποίος έκρινε το φιλικό του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο την Πέμπτη (10/10) χαρίζοντας έτσι τη νίκη με 1-0 στους Πειραιώτες.

Σε μία μέρα που το ελληνικό ποδόσφαιρο πενθεί τον χαμό του Τζορτζ Μπάλντοκ δεν θα γινόταν να μην τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πριν τη σέντρα.

Στο 5' πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα ο Τούρκος μεσοεπιθετικός. Βασικός ήταν τόσο αυτός όσο και ο Παπακανέλλος, ενώ ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ είχε στην αρχική ενδεκάδα και τους Ανδρούτσο, Τανούλη και Λώλη.

Μοίρασε τον χρόνο στους παίκτες του ο Πάμπλο Γκαρσία. Πρόβλημα για εκείνον ο τραυματισμός του Καρλίτος. Στο 15' αντικαταστάθηκε και τις επόμενες μέρες θα φανεί τι ακριβώς έχει.,

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Πάμπλο Γκαρσία): Χουτεσιώτης (46′ Κοσέλεφ), Κίνι (46′ Μουντές), Σταυρόπουλος (60′ Μπρόρσον), Μανσούρ (45′ Τσακμάκης), Αθανασίου (46′ Πομόνης), Ουεντραόγκο (46′ Χότζα), Γκονθάλεθ (46′ Καραμάνης), Μπάκου (46′ Αργυρίου), Μίχορλ, Ουάρντα (36′ Βρακάς), Καρλίτος (15′ Φαν Βέερτ)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Αναγνωστόπουλος (46' Μπότης), Κοστίνια (65' Ορτέγκα), Ανδρούτσος (65' Ροντινέι), Τανούλης, Μπιανκόν, Γκαρσία, Ολιβέιρα, Λώλης, Παπακανέλλος, Βέλντε, Γιαζίτζι (65' Έσε).